Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008

    • Offline
    • Oklaski: 0

    sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #574

    mam pytanko?

    co sadzicie o tych nadchodzacych monetach Ag ?? ;)

    pozdro peeps ;)
  • Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #575

    Sybiracy pomimo 104.000 sztuk bez wątpienia będa \"hitem\" tzn cenowo powinny sie utrzymacte monety na tym poziomie co teraz anawet trochę zdrożec. ZNów będą wielogodzinne kolejki, telewizja i gazety. W końcu będzie z cyrkonią:)
    Co do rocziny marca 68 to najpierw trzeba poczekac do ukazania sie wizerunku. Hitem cenowym raczej nie bedzie, choc nic nie wiadomo:0 cena emisyjna 73 zł, a na dzien dzisiejszy na allegro cena utrzymyje sie w granicach 90 zł z tendencja wzrostowa, sądze, ze do dnia emisji powinna sie zatrzymac na poziomie 120-130 zł. Ale ludzie zachłyśnięci sokołem, z pewnością znów będa szturmowali NBP i ceny po emisji będa rosly, jak to ma miejsce w przypadku sokoła.
    Niemniej warto je mic w kolkcji, co ja tez uczynię:)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #579

    Zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania Piotrek - uważam, że obecnie jest taka nagonka mediów na monety, że na 90 % każda moneta może po emisji tylko zyskać.. do czasu...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #580

    tesh tak myslalem panowie ;)

    jak narazie zamowilem na allegro 40 rocznice (ag)... ale mam nadzieje ze kupie po normalnej cenie sybirakow sreberko jej... ;o)

    (nadzieja jest matka glupich, ale kazda matka...)

    pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #584

    wiecie jaki nakład sybiraków będzie monet NG???
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 4 miesięcy temu #588

    jak tak dalej pójdzie z nagonką telewizji i innych mediów to pewnie z 2,5 mln :)
  • Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 3 miesięcy temu #591

    GN sybiracy na chwilę obecna 1,1mln
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 3 miesięcy temu #668

    Witam

    faktycznie... powinni zająć się handlarzami na allegro... mam nadzieję, że skarbówka dobierze się im do tyłków...

    1) 10zł Ag 40. Rocznica Marca '68 (Marzec '68)
    moneta będzie wprowadzona do obiegu 3 marca a na allegro (przed)sprzedaż prowadzą już od tygodnia-dwóch...

    pocieszeniem jest w przypadku tej monety że przystępna cena - cena NBP 73 zł - na allegro 100-120 zł czyli też zawyżona

    2) Sybiracy - z tą już gorzej, na allegro już 220-300 zł... kurna (piii) handlarze... sprzedają już nawet pudełka po 100 i więcej sztuk...

    Z innych to już nawet sprzedają np:
    - Zbigniew Herbert która w obiegu będzie dopiero w czerwcu;
    - 450 lat Poczty Polskiej - wrzesień 2008 - na allegro za 199 zł;
    - 400. rocznica polskiego osadnictwa - listopad 2008 - na allegro za ok 230 zł;

    Moim prywatnym zdaniem, my \"zwykli\" kolekcjonerzy powinniśmy się zbuntować i tych handlarzy podawać do skarbówki i wszędzie gdzie się da by się ich pozbyć.
  • Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 3 miesięcy temu #669

    wiesz Ci co mają pudla to najcześciej sklepy i firmy numizmatyczne więc im niewiele mozna zrobic.
    A to co dzieje sie obecnie to juz totalna porazka, dlatego ja coraz bardziej sklaniam sie do monet wschodnich, nakałdy 5-10 tys. To prawdziwe monety kolekcjonerskie, a nie po 100 tys. prawie jak obiegówki:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:sybiracy i 40 rocznica marca 68 -- marzec 2008 16 lat, 3 miesięcy temu #670

    Witam Piotr

    to tak jak ja... ja również oko puszczam ma wschód... nie dość że, tak ja napisałeś, to prawdziwe kolekcjonerskie to część z nich prawdziwe arcydzieła... przy których nawet najdroższe polskie nie sięgają \"pięknością\" tym wschodnim
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information