Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 90. rocznica odzyskania niepodległości

  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7861

    Z tego co pamiętam, od kiedy widomo było, ze takowe złotko będzie - większosc firm zapewniała że będzie ją można dostać w ramach srebrnego abonamentu, z tymże wtedy mówiło się o 1 gramowej blaszce o nakałdzie kilkudziesięciu tysięcy sztuk .
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7884

    Spoko, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Też chciałbym się zaopatrzyć w monetkę 50 zł, ale pod NBP stać nie zamierzam. Na Allegro też nie zakupię teraz bo wiadomo co było ostatnio z szybkimi wzrostami. Trzeba czekać, wkońcu cena spadnie w okolice emisyjnej i za rozsądną cenę monetka wpadnie w moje łapki ;-). Według mnie normalni kolekcjonerzy nie kupią napompowanej monety. Rzucą się na nią tylko ci którzy oczekują krociowych zysków, a jak wiadomo tacy chcą wszystko szybko sprzedać. Tylko, że wkońcu nie będzie odbioru za cenę xxx więc cena sobie spadnie, a tam czekać będę ja he he. Czas działa na naszą korzyść, trzeba tylko cierpliwie czekać ;-). Pozdrawiam cierpliwych, bo nie ma rzeczy niemożliwych :)
  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7894

    I się zaczeło. Na temat najbliższej emisji, a zwłaszcza 50zł piszą już gazety.

    Na bankier.pl ukazał się \"przedruk\" z Gazety Prawnej\" dotyczący najbliższej emisji - reasumując artykuł jednym zdaniem - \" autor artykułu jednoznacznie stwierdza, że monety to znów doskonała inwestycja\".

    Fragment artykułu:

    \"Jeszcze cztery dni kolekcjonerzy będą czekać na rozpoczęcie sprzedaży monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego (NBP), upamiętniających 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku października NBP zmienił plany i zastąpił złotą monetę o wartości nominalnej 25 zł monetą o wartości 50 zł i najwyższej próbie 999,9. Osoby, którym uda się ją kupić za cenę emisyjną (370 zł), mogą być pewne, że zyskają na tej inwestycji.\"

    Całość: www.bankier.pl/wiadomosc/Monety-daja-zar...-emisja-1854514.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7907

    \"Według mnie normalni kolekcjonerzy nie kupią napompowanej monety\" - a dlaczego nie ja ją kupie i będzie sobie leżała i myśle że wielu kolekcjonerów sobie ją kupi, a Tobie chyba żal że jej nie bedziesz miał :) a poza tym nie sądzę że osoby które kupują tą monetke na allegro za 500 zł i więcej to \"ci którzy oczekują krociowych zysków, a jak wiadomo tacy chcą wszystko szybko sprzedać\" tylko chcą ja poprostu mieć także nie liczyłbym na to że cena spadnie wkrótce do okołoemisyjnej, szczegónie przy tak niskim nakładzie \"i za rozsądną cenę monetka wpadnie w moje łapki ;-)\" Ja np nie mam zamiaru w najbliższych nawet kilku latach jej sprzedawać i myslę że więcej jest takich osób ale myśle że po emisji cena będzie się kształtowała w granicach 450- 500 zł bo te 700 z aukcji to kosmos jakis :)
  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7913

    Kubolex nie jest mi ani trochę żal, jeszcze rok temu monety emitowane współczesnie przez NBP strasznie mnie rajcowały, dziś odbieram je z abonamnetu, tak po prostu aby były z sentymentu:):)(po 1 sztuce srebrnej i 2 sztuki GN).

    Za te 600zł czy 700zł jak inwestycje wolałbym kupić 2x cięższą monetę - 100zł Bielik, lub do kolekcji jakas ładną IIRP.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7922

    Nie żal mi, że nie będę jej miał, bo będę ja miał na pewno, tylko nie za 600 - 700 zł. Nie znasz chyba zachowania ludzkiego i jak to jest gdy coś kupisz za 700 a potem patrzysz jak zaczyna kosztować coraz mniej. Jak Ty chcesz kupić i trzymać długo to na pewno to się Tobie opłaci, ale wielu uwierz mi widzi tylko w tym czysty zysk i może sie sparzyć, a jak poleci lawina to wtedy jest ciekawie lub jak kto woli nieciekawie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7924

    Ja mam akurat to szczęście że mam ją zagwarantowaną za cene emisyjną i mimo to nie pałam chęcią do jej szybkiego pozbycia się i szczerze to gdybym nie miał mozliwości zakupu po emisyjnej to bym ją sobie odpuścił lub kupił ale tylko w cenie okołoemisyjnej. Piotr_k84 chyba wielu ma podobne odczucia co Ty, ja biore 5 GNów i nie zawsze srebrną a Ci którzy \"widzi tylko w tym czysty zysk i może sie sparzyć, a jak poleci lawina to wtedy jest ciekawie lub jak kto woli nieciekawie\" to im nie będąc w ogóle złosliwym nawet tego życzę, niech sami zginą od własnego miecza, bo takie osoby kształtują nieciekawy wizerunek pseudokolekcjonera
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7938

    Jak ja bym miał możliwośc kupna po emisyjnej to tez bym nabył bez wahania i trzymal. Kupil bym nawet gdyby miala naklad zgodny z tegoroczna polityka NBP, czyli duzy i niesprzyjajacy spekulantom. Lecz w takim przypadku, wole sobie poczekac na cene atrkcyjniejsza niz 600-700 zl. Mam za to z abonamentu sreberko i GN z niepodleglosci i tez sie ciesze, a zastanaiam sie nad zlota 200 zl bo tutaj akurat problemu z nabyciem nie poinno byc, tylko kaske trzeba zorganizowac ;-). Pozdrawiam ;-)
  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #7996

    tak sobie czytam posty na e-numicmatyce, ciekaw jestem czy to rzeczywisćie prawda, ze już ktoś tam pojawia się pod NBP i czeka na jutrzejsza emisję. OK jutro można sobie pójść, moze nawet koło 8 rano ja się przejdę i zobaczę co się dzieje pod NBP w Wawie, ale jeśli ktoś poszedł już dizś to chyba należy tylko współczuć. :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #8002

    Byłem dzisiaj w Szczecinie pod NBP o godz 15. Stał koleś (jak zawsze) z takiego \"stowarzyszenia kolejki\". Rozdawał numerki z podpisem po jednym na głowę. Dostałem wtedy numer 45. ( z tego co sie dowiedziałem w Szczecinie jest 160 50-złotówek). Powiedział żebym przyszedł \"koczować\" pod NBP o 21. Przed chwilą wróciłem. Wartę przejęły kolejne numerki.
    Według mnie Ci co dopiero przyjdą jutro nie mają szans na dostanie 50-ki.<br><br>Edytowany przez: mariobball, w: 2008/11/02 22:20
  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 6 miesięcy temu #8005

    Przeglądam fora i widze, ze pirwsze osoby wróciły już z łowów:). Jeśli ktoś będzie dysponowal zdjeciami i chce je opublikowac na IKM prosze o maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

    Są już zdjecia na cafe Allegro: www.allegro.pl/phorum/read.php?f=274&...363&amp;t=130363

    I pojawiaja się już pierwsze relacje w gazetach i portalach:
    wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,...y__Chetnych_nie.html

    Jesli ktoś ma inne adresy niech wkleja.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/11/03 17:46
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8059

    3 gramy złota w cenie ... dla wariatów ?.
    &lt;www.allegro.pl/search.php?string=ODZYSKA...mp;country=1&gt;
  • Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8063

    talary coś jest nie tak z linkiem
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8072

    No to się powoli zaczyna, na aukcjach jest na sprzedaż około 200 monet 50 zł. Wczoraj jeszcze były w opcji kup teraz za 899 zł i o dziwo znaleźli się amatorzy, którzy nabyli omawianą monetę za taką kwotę. Naprawdę nie rozumiem tego skoro była też możliwość kupna za nawet 600 - 650 zł. Chyba, że znajomy znajomemu zakupił w celu naganiania? Teraz już nie ma okazów za 899 zł
    [ dobra jest jeden, zastanawiam się nad kupnem ;-)]. Najwyższe chyba widziałem za 735 zł. Teraz tylko czekać na ceny 620, 599, 550, 500 no i twierdzę że tak na 420 - 450 za jakiś czas się skończy. Nie wiem czy są jeszcze te monetki w banku, ale sądzę, że po wysypie aukcyjnym zapewne nie ma. Czekam na rozwój wypadków i zobaczymy, co z tego \&quot;zyskownego szaleństwa\&quot; wyniknie. Pozdrawiam ;-)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8100

    Tak to co sie dzieje to szał...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8314

    No proszę, 50 zł schodzą za około 950 zł, a zanosi się na to, że cena będzie jeszcze wyższa.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8317

    No to mamy powtorke z sokola .O ile dobrze pamietam z okolo 400 spadl na 150 .ciekawe z jakiego poziomu zacznie pikowac 90. rocznica odzyskania niepodległości?
    • Offline
    • Oklaski: -6

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8318

    no mi sie wydaje ze nie spadnie tak jak sokol:) z takim nakladem to sami sobie mozecie obliczyc ile tygodniowo na allegro schodzi tych 50tek. nie sadze ze ktos kto kupil ja za 600zl sprzeda ja za tyle samo, badz obecnie ktos kto kupil ja za 900zl sprzeda za mniej:) Jednak jest szansa o ile jest taka osoba ktora ma pelno tych monetek i sprzeda je za kilka miesiecy na aukcjach, chodz nie sadze ze pojda taniej niz 700zl jezeli nie mam racji dajcie mi BANA:) dokladnie 28 lutego(czas na obserwacje aukcji zlotej 50tki)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8319

    Ta aukcja to już chyba lekko przesadzona i ludzie biorą:
    www.allegro.pl/item483113469_50zl_90_roc...dleglosci_zlota.html
    Na allegro można dostać tą monetę 500 zł taniej

    Za tą samą cenę można licytować złotą 200:
    www.allegro.pl/item483297380_90_rocznica...;<br>Edytowany przez: oligator, w: 2008/11/17 21:52
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznica odzyskania niepodległości 15 lat, 5 miesięcy temu #8386

    Pamiętacie Nike i Enigmę z tymi kryształkami, jak dla mnie to już jest przegięcie i polowanie na jelenia.

    www.allegro.pl/item486945127_90_rocznica..._z_krysztalkami.html
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information