Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 450 lecie Poczty Polskiej

  • 450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7526

    Ci którzy byli na Coin Expo mogli w gablotach NBP zobaczyc monety, które dopiero zostaną wyemitowane: 450 Lecie Poczty, oraz Osadnictwo.
    POniżej prezentuję wizerunek 10zł 450-lecie Poczty. Zdjecie trochę niewyraźne gdyż robione przez szybę.

    Załączniki:
  • Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7527

    2złotówka



    Co sądzicie o wizerunkach???
    Z tego co wiem to będą teraz te monety wystawione w sklepie Mennicy.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/10/11 21:54
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7530

    Ładnie, ładnie. Choć 2zł mi się nie podoba:D
    Mogli bardziej się postarać. Taka próba musi być duużo warta.
  • Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7533

    NO i to bardzo dużo. Ja uważam projekt 10 zł za udany, podoba mi się
  • Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7534

    Ktoś wie może gdzie takie próby trafiają i czy każde wydanie nowej monety poprzedza wydanie próby?

    Wizerunek dwójki nie zachwyca, a dziesiątka ładna<br><br>Edytowany przez: Tajniak, w: 2008/10/12 21:10
  • Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7535

    Tak każda moneta przez masowym biciem, ma poprzednicze w postaci próby. Ile ich jest nie wiaodmo, ale wiadomo napewno, że trafiają do zbiorów NBP, Mennicy i można je w ich gabinetach numizmatycznych oglądać. Kto wie, może jakieś pojedyncze sztuki trafiają do prominentnych kolekcjonerów.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7536

    Ludzie piszą, że przed każdą emisją można oglądać próby w gablotach. Ciekawe swoją droga ile takich prób naprawdę jest. Nie od dziś wiadomo, że pracownicy robią na własny użytek \&quot;próby maszyn\&quot;
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7538

    musze przyznac, ze 10 zl wyglada naprawde ladnie ale 2 zl mogloby byc troszke ladniejsze.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7549

    Pewnie takiego typu próby wyjdą na świat za 10 lat przy aukcji WCN 50 i osiągną niebagatelne ceny :)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:450 lecie Poczty Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7586

    Chyba zmartwię wielu kolekcjonerów. Od kilku lat Mennica nie robi prób (w dawnym tego słowa znaczeniu) - bicie w innym materiale, czy z napisem próba. Pierwsze egzemplarze są identyczne jak te bite seryjnie więc nie można ich odróżnić.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Errata 15 lat, 6 miesięcy temu #7587

    Zaprezentowane egzemplarze są wyjątkiem przygotowanym specjalnie na targi.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Errata 15 lat, 6 miesięcy temu #7596

    ale Pani na stoisku NBP na Coin Expo mówiła, że nie wystawiają Powstania Wielkopolskiego, bo jest narazie projekt, ale nie zostały wybite jeszcze monety próbne. Ile w tym prawdy nie wiem, ale dzielę się tym co się dowiedziałem
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Errata 15 lat, 6 miesięcy temu #7598

    Biją próby, ale bez napisu \&quot;próba\&quot; i wykonane z tego samego materiału co monety \&quot;seryjne\&quot;. I jak to odróznić :-).
  • Odp:Errata 15 lat, 6 miesięcy temu #7838

    Ciekawe czy władze poczty wykupią trochę blaszek dla swoisch pracowników:):) - 450 lecie poczty a tu strajk pocztowców za strajkiem. ładne świętowanie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8125

    Moneta prezentuje się obłędnie, na pewno sobie kupie chocbym mial stać w kolejce pod NBP ;). A tak na serio jak myślicie jak szybko jej cena po emisji spadnie do poziomu 50-55 zł w Kup Teraz ?
  • Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8127

    Na szczęście stać w kolejkach nie będzie chyba trzeba:)

    Ja sądze, że cena spadnie gdyż nakałd jest bardoz duży.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8132

    a pytanie trochę z innej beczki- co się dzieje z monetami próbnymi, jak np tymi które zaprezentowało jeszcze ta niedawno NBP?
  • Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8149

    lądują zbiorach mennicy i NBP. Czasem któraś z nich wycieka na zewnątrz w obrót.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8333

    i jak wrażenia po emisji?
    Moneta ładna (Ag) i złotko też ciekawe, choć drogie :(
    a nyłem w NBP koło 9:20 była kolejka! JEDNA osoba przedemną stała!
  • Odp:Errata 15 lat, 5 miesięcy temu #8361

    tak smao wypowiadają się pozostałe osoby, któe były podczas emisji, więc hipoteza o ewentualnym zakupie monet przez Pocztę Polska spaliła na panewce:).
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information