Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co dalej?

    • superdorek
    • superdorek

    Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #761

    Witam

    W związku z boomem jaki panuje na rynku monet, przypomniała mi się moja skromna kolekcja z dzieciństwa. Zauważyłem, że jest w niej kilka monet, które reprezentują sobą jakąś wartość. Mam np. 2 zł rocznik 1995: Katyń, Sum; Zygmunt II August 1996. Zastanawiam się co z nimi zrobić. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej bańki numizmatycznej. Jak myślicie - sprzedawać czy trzymać?:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #763

    odpowiedz sobie sam na następujące pytanie... czy jesteś kolekcjonerem czy osobą nastawioną na zysk?? a wtedy uzyskasz odpowiedź na wcześniejsze pytanie
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #765

    a jakbys chcial zostac kolekcjonerem to zbierz pozostala czesc kolekcji :> bedziesz mial duzo super chwil:>
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #768

    ..., ale jeśli chcesz zarobić to sprzedawaj teraz. Niektórzy mówią, że rynek może się załamać za kilka miesięcy, a monety, które masz są bardzo drogie i raczej j ich cena nie podskoczy za dużo w krótkim czasie.
    • superdorek
    • superdorek

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #776

    Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak je sprzedam. Faktycznie już chyba drożej nie będzie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #778

    a wysprzedawajcie swoje zbiory... a nagle obudzicie się z ręka w (piii)...

    niektórzy na domysły odnośnie przyszłości monet reagują tak jak większość na spadki na giełdzie... rzucili się do wysprzedaży a dzięki temu... inni zbili na tym majątek... bo indeksy lecą teraz w górę
    • superdorek
    • superdorek

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #781

    Jest jedna różnica. Na giełdzie wszyscy rzucili się do wyprzedaży jak indeksy zaczęły spadać - to oczywiście błąd. W przypadku monet sytuacja jest odwrotna - ceny są wysokie. Jeśli porównujesz to do giełdy to pomyśl o tej sytuacji jak o szczycie hossy. A jak wiadomo jest złota zasada - kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Z ręką w (piii) mogą obudzić się ci co teraz kupują z myślą o krótkoterminowej inwestycji bo mogą skończyć tak jak ci, którzy inwestowali na giełdzie w lipcu 2007 z nadzieją na szybkie zyski.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #783

    zgadza się.... o to mi chodziło... ująłem to innymi słowami ;)
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #785

    TO teraz pytanie z innej beczki a moze tej samej :> kolekcjoinuje monety i chcialbym zainwestowac najlepiej w monety tzn kupywac ich wiecej sprzedajac nadmierne sztuki w poznym okresie weic co radzicie kupowac ?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #789

    superdorek napisał:
    Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak je sprzedam. Faktycznie już chyba drożej nie będzie.


    ja też tak mówiłem jakiś czas temu sprzedając worek jeża za 500 zł a teraz kosztuje 1300 :)
    • superdorek
    • superdorek

    Odp:Co dalej? 16 lat, 3 miesięcy temu #800

    Najciężej jest wyczuć ten właściwy moment, ale zawsze jest lepiej sprzedać za wcześnie i zarobić mniej, niż sprzedać za późno i stracić:)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information