Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak (nie) zostac jeleniem!!!

  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8168

    Tak przepraszam, juz nie raz mi zwracano na to uwage, musze pisać wolniej i dokładniej.

    Tak jak juz pisałem w temacie o planie na 2009 rok. Uważam, że NBP powinien zastosować strategię otwartych nakładów. W NBP osoba odpowiedzialna na emisje monet, powinna kontrolować rynek. Jeśli zauważy masową przedsprzedaż i spekulacje, na kilka dni przed emisją należy podnieśc drastycznie nakłady. 2-3 takie emisje i wszystko wróci do normy, do nakładów rzędu 60.000.

    Jestem gotowy nawet takową propozycję napisać i przesłać do NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8184

    Propozycja dobra, ale czy nie istniała by wtedy anormalna różnica między nakładami ? Hipotetycznie można doprowadzić ze w roku bedzie emisja powiedzmy o wielkości 40 tys. jak i 140 tys. ?! Istnieje również kwestia kto miałby dokować bezstonnej analizy rynku. Tu mogą pojawić pola do nadużyć.

    Osobiście przychylam się do zakazu handlowania towarem całkowicie wirtualnym. Allegro i inne serwis powinny zakazać obrotu nie istniejącymi numizamtami. Według mnie to miało wpływ do powstania i w końcu pęknięcie (na szczęście ) niebotycznej bańka spekulacyjnej.
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8187

    jest jeszcze jedno wyjście; NBP w umowie między soba a sklepami, może zaznaczyć, że np do tygodnia przed emisją może zredukowac zamówienia bez podania przyczyny. To napewno w 90% zredukowałoby przedsprzedaż.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8190

    osobiście uważam, że pomysł z otwartymi nakładami miałby sporą szansę wypalić. Wtedy może wrócilibyśmy do normalności. Oczywiście niedługo spekulanci podniosą bunt i znajdą jakieś przysłowiowe \"ale\"... Chociaż myślę, że gdyby nagle np. jaszczurka dostała 200 tys. kopa to od razu przedsprzedaż by zniknęła z allegro. Tylko ilu trzebaby podpisów, żeby taka petycja została w ogóle przeczytana?...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8195

    Chyba dobry temat aby zapytać jak można sprzedawać po 41 zł monetę której emisyjna wynosiła 73zł??Podobno numizmatyczne sklepy mają do 15% rabatu...
    przykład;
    allegro.pl/item473288896_40_rocznica_mrc...folder_emisyjny.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 5 miesięcy temu #8196

    piootrek napisał:
    Chyba dobry temat aby zapytać jak można sprzedawać po 41 zł monetę której emisyjna wynosiła 73zł??Podobno numizmatyczne sklepy mają do 15% rabatu...
    przykład;
    allegro.pl/item473288896_40_rocznica_mrc...folder_emisyjny.html


    ta aukcja to pikuś - dużo takich

    patrzcie na to:
    www.allegro.pl/item468197742_468197742.html

    30zł - grading (nie licze przesyłki) i 15zł moneta ;P
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information