Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Historia Jazdy Polskiej

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Historia Jazdy Polskiej 16 lat, 2 miesięcy temu #893

    Jak myslicie ile w tej kolekcji ukaze sie monet? Mamy jezdzca piastowskiego, rycerza ciezkozbrojnego teraz w polowie roku ukaze sie husarz myslicie ze jeszcze ze slynnej polskiej jazdy bedzie jeszcze lisowczycy huzaria i ulani \&quot;z szabelkami na czolgi\&quot; i na tym sie kolekcja skonczy? no i wlasnie co zbierac? woreczki mennicze czy sreberka? Co by bylo lepsza lokata/inwestycja?<br><br>Edytowany przez: voolpes, w: 2008/02/05 22:30
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 16 lat, 2 miesięcy temu #894

    hmm co do lokaty to przy zakupie wiekszej ilosci GN zawsze ten % jest wiekszy ale pewniejsze sa sreberka ;] sam ostanio duzo ich zakupilem
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 16 lat, 2 miesięcy temu #895

    w serii ma byc 5 monet, czyli jeszcze husarz + dwie kolejne. Jesli dobrze pamiętam to ułan i szwoleżer.
    Co do inwestycji to mam podzielone zdanie

    Jesli masz dostęp do worków GN w cenie emisyjnej to oczywiście worki. Z drugiej jednak strony patrząc na Van gogha i Degasa ludzie krocie zaczynają pakowac w prostokątne monety, więc jeśli zwiększa nakałdy husarza i kolejnych z tej serii to rycerz i jeździec będą bardzo łakommy kąskiem.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 16 lat, 2 miesięcy temu #898

    Voolpes napisał:
    Jak myslicie ile w tej kolekcji ukaze sie monet? Mamy jezdzca piastowskiego, rycerza ciezkozbrojnego teraz w polowie roku ukaze sie husarz myslicie ze jeszcze ze slynnej polskiej jazdy bedzie jeszcze lisowczycy huzaria i ulani \&quot;z szabelkami na czolgi\&quot; i na tym sie kolekcja skonczy? no i wlasnie co zbierac? woreczki mennicze czy sreberka? Co by bylo lepsza lokata/inwestycja?&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: voolpes, w: 2008/02/05 22:30
    Przeczytaj sobie na forum o \&quot;EuRo\&quot; myślę że tam znajdziesz odpowiedz
    • pamis
    • pamis

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5188

    Zastanawiający jest dla mnie fakt, że obie monety z tej serii, mające oryginalny kształt, potencjalnie interesującą tematykę i wysoką estetykę wykonania (szczególnie rycerz ciężkozbrojny), nie budują wartości dla swoich posiadaczy, w porównaniu z innymi monetami (okrągłymi). Można tu wręcz mówić o defekcie serii Historia Jazdy Polskiej, w przeciwieństwie do efektu serii Zwierzęta Świata. I nic tymczasem nie zapowiada zmiany tej tendencji.
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5189

    Obecnie dół jest na wszysktim lustrzankach IIIRP, a poza tym wiele osób to tradycjonaliści i wolą okrągłę monety.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/12 15:11
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5191

    Tez jestem tradycjonalista i do czasu ukazania sie Histori Jazdy Polskiej nawet prostokaty mnie nie interesowaly. W swoich zbiorach nie mam ani jednego \&quot;malarza\&quot; ale spodobala mi sie bardzo tematyka i wizerunki na monetach i sie pozwolilem skusic na ta kolekcje w tak wielkim stopniu ze kupuje zlotka, sreberka i gieeny, a GN to nawet w formie pojedynczej i woreczkach menniczych :)
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5193

    Polecam zrobić tak:
    wyjąć piękną monetę z tego zielonego badziewia o zobaczyć, że naprawdę jest piękna.
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5194

    Tu masz rację te opakowania na tę serię to mało trafiony pomysł. O wiele ładnie wyglądałyby w prostokątnych kapslach bez tego czegoś zielonego.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5230

    Piotr_k84 napisał:
    Tu masz rację te opakowania na tę serię to mało trafiony pomysł. O wiele ładnie wyglądałyby w prostokątnych kapslach bez tego czegoś zielonego.


    Powinno być tak jak w Degasie w wersji Francuskiej :)
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 10 miesięcy temu #5239

    Albo takie opakowanie jak jest tylko zamiast zielonego przezroczyste tworzywo i byłoby super wtedy.
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 8 miesięcy temu #6764

    Jak zapewne wiecie NBP przeniósł emisję tegorocznje monety z tej serii \&quot;Husarz\&quot; na 2009 rok.

    Rodzi sie teraz pytanie, czy \&quot;Szwoleżer\&quot;, moneta z tej serii któa ma być wyemitowana w 2009 roku będzie przeniesiona na 2010 rok czy wyemitują 2 monety w jednym roku???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 8 miesięcy temu #6769

    Zdarzało się już wydawanie dwóch monet z tej samej serii w ciągu jednego roku jak np. seria Poczet Królów i Książąt Polskich w roku 2000 czy 2002, Historia Jazdy Polskiej jest jednak mniej liczna seria, o charkterystycznym wygladzie jednakże polityka NBP jest czasem niezgłębioną i neiznana nikomu odchłania;]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 7 miesięcy temu #7103

    Raczej będzie wyemitowana w roku 2010 ale kto nadąży za NBP, niby dobrze bo może do tego czasu opamiętają się z nakładami ale ludzie którzy posiadają troche monet z serii (np. moja skromna osoba) mają zamrożoną kase na dłużej
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7489

    Ja osobiście mam obie w gradingu i w tej formie przechowywania mi się podobają, kolejne po ich zakupie też dam do gradingu, jakoś mi tak pasuje do kształtu monet :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 6 miesięcy temu #7492

    Co złego w tym że tyle monet biją? przynajmniej cena monety wynosi 60zł a nie 160 :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9029

    Na stronie nbp w zakładce monety kolekcjonerskie/nowości dla kolekcjonerów już są pokazane wizerunki monet Husarza :-)

    2 żł
    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2009/HUSARZ_2r.jpg

    10 zł
    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2009/HUSARZ_10r.jpg

    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2009/HUSARZ_10a.jpg

    200 zł
    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2009/HUSARZ_200r.jpg

    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2009...;<br>Edytowany przez: vavv, w: 2009/01/05 18:29
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9039

    Dziesiąteczka bardzo mi sie podoba, chyba jest najładniejsza z całej dotychczasowej serii dziesiątek Historii Jazdy Polskiej.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9041

    Wszystkie monety Husarza wg mnie są bardzo ładne i teraz tylko czekam na datę emisji.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9059

    a tak apropo to jak myślicie ile będzie kosztował husarz?
    Ja daję gdzieś w okolicach 61-67zł.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.61 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information