Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Historia Jazdy Polskiej

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9061

    Hm, mnie nie wiedzieć czemu chodzi po głowie cena 73 zł i na taką się nastawiam. Jednak jak będzie mniej to się nie obrażę ;-)
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9062

    ja też myślę, ze ok 71-73 zł będzie cena emisyjna dziesiąteczki
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9063

    Według mnie cena też będzie kształtować się na poziomie 65-75 złotych. Czas pokaże...
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9067

    Otóż to.

    Ciekawi mnie jednka sprawa nakałdów. Czyzby rzeczywiśćie wszędzie asekuracyjnie dlai tylko 100 i będą tym manewrować przed samą emisją w góę lub w dół??? Ja sądzicie?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9074

    Mnie też to daje do myślenia i trochę to dziwnie wygląda. Jednak plan zmiany nakałdu w ostatniej chwili nie byłby taki zły na walke ze spekulantami, ale tak na dobrą sprawę to nie powinno tak wyglądać. Fajnie by było znać wszystkie dane o monecie, które już się nie zmienią na dlugo przed emisją. NIestety sytuacja jaka jest każdy wie i chyba już inaczej nie będzie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9099

    Czy juz ktos zna z was cene albo ma jakies \"przecieki\" z NBP co do ceny Husarza? Wlasnie zagladalem na strone NBP i nadal nie podali ceny ani daty emisji a moze ja zle szukalem, bylbym wdzieczny za podanie konkretow jesli ktos je zna :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9133

    Na pewnym forum numizmatycznym ktoś napisał tak:
    \"NBP PODAL NAKLAD HUSARZA - NAKLAD ZOSTAL ZMNIEJSZONY O 30 tys , czyli oficjalny naklad HUSARZA to 70 tys , termin emisji 19 styczen - cena 75 zł
    Naklad nastapnej monety to 68 tys - ROCZNICA POWSTANIA NIK\".
    Czy to prawda czy farmazon to nie wiem, ale potwierdzenia nigdzie nie znalazłem, więc to tylko jakaś pogłoska zapewne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9134

    Calkiem fajna wiadomosc by byla gdyby sie okazalo ze NBP zmniejsza naklady, to wtenczas tylko emisja z 2008 roku byla by \"porazka nakladow\". Pewnie kupe zlotek sreberek i goldnordiczkow musieli spowrotem przetapiac na sztabki :D. Jestem pelen nadzieji ze zmniejsza naklady
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9138

    Chyba jednak NBP nie zmniejszył nakładów. Husarz srebro nakład 100 tysięcy, cena 64 zł. Złoto nakład 10,5 tysiąca, cena 1645 zł. Emisja 23 styczeń 2009. Cena ok, nakład hm, chciałoby się mniejszy ale cóż.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9139

    No coz takie zycie, pewnie ze by sie chcialo mniejsze naklady a tak eNBeP bedzie spowrotem przetapiac i bic kolejne, tylko niestety na tym kruszec cierpi bo coraz wiecej zanieczyszczen ma w sobie a czyszczenie chemiczne tez nie jest \"zdrowe\" dla kruszca. oj szkoda, szkoda
    A do eNBePu czas powoli sie zbierac i isc.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9146

    Fakt, nakład nie niski, bo poprzednie dwie monety były w okolicach 60 tys., jednak zauważyć trzeba, że jeste wyraźnie mniejszy niż średnia nakładów z 2008 (której co prawda nie wyliczyłem :D, ale zakładam, że wynosi przynajmniej 120 tys.).
    Pytanie co należy uznać za nakład normalny. Czy ma być powrót do nakładów z 2007, kiedy było około 60tys. sreber? Być może, ale jeśli NBP ustala nakład na podstawie zamówień, to znaczy, że przewiduje popyt na ok. 100 tys. Jeśli obniżyłby do powiedzmy 60 tys., to mniej więcej co druga osoba monety nie dostanie. A wcale nie jest powiedziane, że nie dostanie jej spekulant, a dostanie kolekcjoner. Śmiem raczej twierdzić, że ponieważ najpierw dostają sklepy numizmatyczne, żeby wywiązać się z umów abonamentowych, to w dużej mierze najpierw dostają inwestorzy nastawieni na dużą ilość, bo oni chyba w okienkach bankowych nie stoją.
    Ergo - trzeba uzbroić się w cierpliwość, aż moda na monety się zmniejszy i na placu boju zostaną kolekcjonerzy i długoterminowi inwestorzy, a na razie delektować się pięknem monet, a nie ich rzadkością.
    I pamiętajcie kupując HJP - 38,5 mln Polaków nie będzie jej mieć ;)
    A cena monety wydaje mi się ok. W stosunku do zeszłorocznych, to widzę, że \"dolne stany niższe\" :)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9148

    Stolarz napisał:
    Fakt, nakład nie niski, bo poprzednie dwie monety były w okolicach 60 tys., jednak zauważyć trzeba, że jeste wyraźnie mniejszy niż średnia nakładów z 2008 (której co prawda nie wyliczyłem :D, ale zakładam, że wynosi przynajmniej 120 tys.).


    Widać, że marne czytałes mój artykuł ;)

    www.katalogmonet.pl/krotko_o.../numizmat...umowanie_roku_2.html

    Według moich obliczeń średni nakład wynosił 123 846 sztuk
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9151

    Ha,ha :D

    Ja bym powiedział, że wybornie musiałem ten artykuł przeczytać, skoro nie pamiętam dokładnie liczby, ale wiem, że w okolicach 120 tys. co znaczy, że pomyliłem się tylko o 3 846 sztuk, czyli ogólną orientację mam z czego się cieszę :)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9183

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9225

    I jak? Stał ktoś z Was wczoraj po NG? Ja się wybieram jutro z rana po sreberko oraz GN i zastanawiam się czy woreczek cały dostanę. Ale chyba aż takiego popytu nie będzie.
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9251

    Ze stron NBP można się dowiedzieć, że emisja \"Husarza\" w Warszawie przebiegła z wielką pompą. Z razna 23.01 przy budynku NBP można było oglądać kilku husarzy w strojach z epoki.

    Czy ktoś z was był tego dnia w banku i widizał???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9259

    A ja w piatek (23-01-2009) w NBP przy okienku kasy przyzwyczajony juz do tego ze sreberko mozna nawet kupic dwa dni po dacie emisji, uslyszalem o 12:00 slowa kasierki \"sreberek juz nie ma\", to sie strasznie ucieszylem i pomyslalem \"no wreszczie zmniejszaja naklady\" ale pozniej druga mysl mnie przerazila \"przeciez to jest moneta z serii wiec miala prawo szybko sie rozejsc\" no i przerazony biegiem do domu, kupowac z innego wszystkim nam znanego zrodla. Kupilem caly komplecik i juz jestem zadowolonym posiadaczem Husarii. :D
  • Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9260

    Sreberek mogło nie być, zmniejszono zamówienia dla sklepów nie dlatego, że jest tak duże zainteresowanie, tylko dlatego aby dostępnośc monet rozłożyć w czasie. Pewnie połowa nakałdu zalega w skarbcch i bedzie systematycznie miesiącami wyjmowana do sprzedaży detalicznej.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 3 miesięcy temu #9267

    Wieści z Krakowa są takie, że byłem w pt. 23.01 około godziny 11:45. Kolejka na nieco ponad 20 osób, ale szło w miarę szybko (standardowo dwa okienka na monety szlachetne i 1 na GNy). Nabyłem 2 srebra i ostatni woreczek GNów. Za mną utworzyła się kolejka kolejnych kilkunastu osób.

    Generalnie ludzi raczej sporo, ale wszystko kupić mi się udało. Przyjrzałem się też monecie i szczerze, to ten kształt zupełnie mi nie leży. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale prostokąt zupełnie mi się z monetą nie kojarzy tylko z jakimś medalem okolicznościowym. Ale samo wykonanie bardzo ładne.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Historia Jazdy Polskiej 15 lat, 2 miesięcy temu #9383

    Byłem w środę w Poznaniu i nie było srebra!

    Dostałem Husarza już wcześniej i muszę stwierdzić, że ładna moneta, ale brakuje jej tego cienia innego jeźdźca jak to było przy porzednich monetach z tej serii.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information