Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: woreczki mennicze

    • Offline
    • Oklaski: 4

    woreczki mennicze 15 lat, 3 miesięcy temu #9208

    witam zakupiłęm dzisiaj dwa woreczki mennicze. i są one od góry naderwane, ten zgrzew, od razu po kupnie zakleiłem taśmą. kupiłem dwa worki i w obydwu są w tych samych miejscach. Czy jeżeli będe je sprzedawał to wpłynie to negatywnie na cene??
  • Odp:woreczki mennicze 15 lat, 3 miesięcy temu #9210

    a mozęby tak tego typu pytania podłączac do innych tematów pdobnych bo się syf zrobi szybko.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 3 miesięcy temu #9211

    woreczki mennicze zostały stworzone dla przenoszenia monet o określonej wartosci do kasy, a późnej do obiegu. To rozrewanie jest po to, aby kasjer nie musiał męczyć się przy otwieraniu woreczka. Na każdym woreczku to znajdziesz.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 3 miesięcy temu #9213

    ok dzieki za szybką odpowiedz :)
    ok następnym razem podepne się pod jakiś temat. A ten można usunać.
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 2 miesięcy temu #9363

    nie bede zakładał nowego tematu wiec zapytam w tym. Byłem dzisiaj w banku i pani nie miała woreczków ale zaproponowała rolki, wymieniłem kilka złoty. monety 1 gr są na końcach zakończone takim jakby wałkiem i niektóre monety są idealne a niektóre podniszczone, ciemnym nalotem.
    5gr sa pakowane w rolki które są zagięte palcami i tam monety nie są mennicze bo w rękawiczkach kilka wyjąłem. Czy mennica pakowała pieniądze w rolki?? czy robi to już bank z monet z obiegu? Bo mam kilka ciekawych roczników, ale nie wiem czy je trzymać(czy sa mennicze) czy puścić w obieg
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 2 miesięcy temu #9365

    Masz na myśli coś takiego zdjecia.swistak.pl/03/394/3394365_2_b.jpg ?

    Jest na rolce napisane Narodowy Bank Polski- co znaczy, że ktoś w banku to rolował. A na woreczkach menniczych jest napis Mennica Polska. Nawet w nazwach można to zauważycz- rolka BANKOWA (w domyśle z Narodowego Banku Polskiego) i woreczek MENNICZY (w domyśłe z Mennicy Polskiej)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 2 miesięcy temu #9366

    czyli rozumiem, że nie opłąca się tego trzymać dla zysku?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 2 miesięcy temu #9367

    jeśli stany zachowania są dobre to chyba opłaca się, ale pewniejszą inwestycją byłyby chyba woreczki
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:woreczki mennicze 15 lat, 2 miesięcy temu #9368

    w kilku rulonach monety są mennicze te pierwsze. tylko zastanawia mnie fakt czy jeżeli zwija je nbp to czy w całym rulonie jest ten sam rocznik czy to totalny miks roczników...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information