Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Cło na monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Cło na monety 16 lat, 5 miesięcy temu #102

    Czy przy zakupie monet za granicą, należy zapłacić cło? Jeżeli tak to jakie są stawki i opłaty. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 5 miesięcy temu #103

    Cła na monety nie ma. Płacisz tylko VAT. Na monety kolekcjonerskie VAT wynosi 7%, na resztę 22%. Problem tylko w tym, że aby zapłacic 7% VAT musisz mieć opinię biegłego, że moneta jest kolekcjonerska. Koszt takiej ekspertyzy przewyższa wartość opłacenia 22% VATu, więc najlepiej nie zawracać sobie głowy i zapłacić 22% VAT. Jak zwykle jakiś bardzo biegły idiota wymyślił idiotyczny przepis. No bo po co miałbym kupować monetę z zagranicznej mennicy jeśli nie w celach kolekcjonerskich :) !
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2143

    A co do konkretów, to w jakis sposób i w którym dokładnie momencie uiszcza się taki podatek?

    Jak to np. wygląda przy zakupie monet w zagranicznej mennicy, która wysyła je do Polski? Wliczają to jakoś w cenę czy Państwo liczy na naszą uczciwość (tak charakterystyczną przecież dla Polaków) i powinniśmy sami ów fakt zgłosić...?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2153

    Podatek taki płaciłem przez Pocztowy Urząd Celny w Poznaniu [Do którego mam 150 km. Dobrze mieć kogoś znajomego].
  • Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2160

    MYśle, że jesli stwka celna byłaby taka jak piszecie to nie opłacałoby się sklepomsprowadzac ich z zagranocy.

    Nie wiem czy nie jest przypadkiem tak, zę to pewnej kwoty zadeklarowanej w paczce nie płaci się cła.
    Jeśli do paczki załączone są rachunki to sądze, ze sa to groszowe sprawy<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/25 22:47
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2162

    Ostatnio listonosz przytargał paczkę z monetami oraz płachtę z UC z kwotą do zapłacenia :)Mój znajomy z drugiego krańca Polski też tak został potraktowany. Oczywiście tylko CASH ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2163

    Spróbuję, z czystej ciekawości, zadzwonić na dniach do Izby Celnej i dam znać czego się dowiedziałem...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2164

    A czy może jakieś konkretniejsze informacje? Ile to w % np. wychodzi?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2165

    Przelicznik jest prosty. Zazwyczaj sklep zagraniczny podaje wartość przesyłki ponieważ w większości są ubezpieczone na pełną sumę. Jeśli nie ma na przesyłce to jest kwit w środku. UC przelicza walute zgodnie ze srednim kursem NBP i dodaje 22% VAT. W sumie należałoby z tym walczyc ponieważ tak naprawdę na monety kolekcjonerskie VAT wynosi 7%. Ale trzeba miec opinię rzeczoznawcy. Osobiście nie mam czasu na walke z naszą biurokracją ale jeśli ktoś ma czas to może się tym zająć.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2166

    Swoją drogą to wszystko jest niedorzeczne. Czy na lotniskach trzepie się ludziom portfele i każe płacić 22% VATu od dewiz, które w nich ewentualnie mają?!
    Podatek dochodowy to zupełnie inna bajka, ale czemu mam płacić podatek od pieniędzy?
    W tym momencie usprawiedliwieniem mogłabybyć zupełnie inna \&quot;wartość\&quot; tego pieniądza, ale chyba wtedy bezapelacyjnie niepotrzebna powinna być opinia takiego sympatycznego misia, jakim jest biegły i stawka 7%...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2167

    Popieram ale żyjemy w smiesznym kraju. A moze by tak do Palikota to zgłosić ?? ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2168

    ...albo - tak sobie myślałem - uciec do Palau np. :-) Przynajmniej bym się przestał głowić, kto im bije monety i jak je kupić bez niczyjej marży i oczywiście bez odprowadzania podatku :-D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2186

    Dzwonić już nie dzwoniłem, ale znalazłem - nazwijmy to - \&quot;podstawę prawną\&quot;, z której wynika, iż monety czy to kolekcjonerskie czy też pozostałe są objęte stawką cła \&quot;0\&quot; i faktycznie stawką VAT \&quot;22\&quot;.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Cło na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2194

    Trzeba ustalić o jakiej zagranicy mówimy . Na monety kupione w Unii Europejskiej nie ma
    żadnego VAT -u , tylko za towary ( monety ) zakupione poza UE należy zapłacić VAT .
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Cło na monety 12 lat, 11 miesięcy temu #23653

    cło na monety kolekcjonerskie wynosi 0%, zapłacić jednak trzeba hatacz VAT 7% bądź 22% na pozostałe, jest to trudne bo wymagana jest opinie rzeczoznawcy która jest droga. dostałem dziś pismo z Poczty Polskiej-stanowiska pocztowo-celnego, dam znać jak załatwie sprawe
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information