Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Naddniestrze

  • Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1095

    Zapewne wielu (wiele) z was widziało monety Naddzniestrza. MI osobiście bardzo sie podobają, zarówno zwierzaki, jak i Kozacy a także seria cerkwii. Jednak są one omijane dużym łukiem, nie wiem czy stety czy niestety.
    Jaki jest powód? Bardzo prosty:). Naddniestrze jest krajem uznawanym tylko przez Rosje. Nie uznaje do ONZ i żadne inne organizacje międzynarodowe. jest to autonomiczna republika, która oddzieliła sie od Mołdawii. Ma swój bank, rząd wydaje własne monety.
    Aż dziwne, że sytuacja polityczna Naddniestrza powoduje, ze monety te o nakałdach 500-1000 sztuk są nadal tak niedoceniane.

    Strona główna Narodowego Banku Naddniestrza:
    www.cbpmr.net/?lang=en

    tak w dziale banknotes and coins / Commemorative coins można poczytac i obejrzec wizerunki monet kolekcjonerskich.



    A to wizerunek nowej monety Naddniestrza z serii \&quot;czerwona księga Naddneistrza\&quot; - jesiotr<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/02/14 09:37
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1098

    Mi również podobają się monety Naddzniestrza. Ja ze swojej strony na sprawę tych monet patrzę inaczej...

    Jako kolekcjoner-amator i z niskim budżetem na kupno monet... fakt monety te mają niskie nakłady więc nie ma co się dziwić że ich ceny są w granicach od 200 zł to kilku tysięcy zł. Ale jak mam wydać 200-300 zł na taką monetę to zastanawiam się czy na nią czy jakąś/jakieś inne kupić.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1105

    DZięki za link do strony banku Naddniestrza! Nie wiedziałem o takim tworze...a monety kolekcjonerskie ma ładne. tylko gdzie je dostać??
    pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1107

    na allegro można kupić
  • Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1108

    na chwile obecna pozostaje nam allegro, jsk ktos jeździ na Ukraine to podobno we Lwowie mozna dostać, ale nie wiem na 100%
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1112

    A w tym Lwowie to gdzie? Być może będę miał okazję być tam w wakacje. Wie ktoś???
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 2 miesięcy temu #1492

    Ponawiam pytanko.
    Zna ktoś miejsce we Lwowie gdzie można kupić monety Naddniestrza lub Ukrainy? Jakiś oddział Ukraińskiego Banku lub giełdę staroci?
  • Odp:Naddniestrze 16 lat, 1 miesiąc temu #1746

    odnośnie Lwowa dam Ci za kilka dni namiary dokąłdne

    WIdzieliście jesiotr w 2008 nie jest osamotniony. Dołączyła do niego sowa.


    A pamiętam piękne czasy kiedy jelonek był po 180 zł i nikt nawet ja nie chciał brac. :):) Szkoda.

    Załączniki:
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Naddniestrze 16 lat, 1 miesiąc temu #2041

    Piotr!
    I wiesz już coś o tym Lwowie?
  • Odp:Naddniestrze 16 lat, 1 miesiąc temu #2044

    Będe naocznym świadkiem:):):) na początku maja jade do Lwowa z kolegą.
    Jutro mój znajomy, z którym się będę wybierał, bedzie pisał maila do Borysa, w któego mamy miec mete we Lwowie, aby dokładnie zbadał teren co i jak, zeby jechac już na gotowe.
    Jak tylko będę miał bliższe informacje to zaraz napisze.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Naddniestrze 16 lat temu #3204

    Piotr_k84 napisał:
    Będe naocznym świadkiem:):):) na początku maja jade do Lwowa z kolegą.
    Jutro mój znajomy, z którym się będę wybierał, bedzie pisał maila do Borysa, w któego mamy miec mete we Lwowie, aby dokładnie zbadał teren co i jak, zeby jechac już na gotowe.
    Jak tylko będę miał bliższe informacje to zaraz napisze.

    JUż coś wiesz?
  • Odp:Naddniestrze 16 lat temu #3212

    Niestety wypad do Lwowa nie wypalił, małe problemy techniczne, ja nie pojechałem bo na czas nie wyrobili mi paszportu, stary stracił ważnośc a nowego jeszcze nie mam i krótko mówiąc.... d..pa :)
    Ale nie odpuszczę i jak tylko nadarzy sie okazja to uderzam.
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4310

    Temat troszkę zapomniany więc odświeżam, bo warto:).

    Naddniestrze kraj-niekraj a jesli chodzi o monety to działą dośc prężnie.

    Oto kilka nowości:

    Z serii Czerwona Księga Naddniestrza wyemitowano monety z wizerunkim wydry i druga tulipana:

    Więcej tutaj: www.cbpmr.net/?id=87&amp;lang=en

    A oto monety, wizerunki pochodzą ze strony banku, są średniej jakości. Zdjecia można zobaczyc na poniższych aukcjach:



    Zdjęcia pochodza z aukcji Vasylko i nie jest to bynajmniej reklama jego aukcji a tylko informacja o nowościach: allegro.pl/item367371436__v_naddniestrze...a_komplet_4_mon.html
    --------------

    Poza tym na aukcjach pojaiwłą się blaszka Naddniestrza pt \&quot;Rok Szczura\&quot;. To już któyś kraj, ktróy emituje monete o tej tematyce.

    Jeśli dobrze pamiętam to rok szczura wydały: Ukraina, Francja, Niue Island, Rosja i teraz Naddniestrze.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/24 22:30
    Załączniki:
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4654

    W krótkim art. na stronie głównje napisałem dlaczego moim zdaniem monety Naddniestrza sa tak \&quot;mało popularne\&quot;. Przeciez przy takich nakałdach powinny byc niemalze nieosiągalne. A waszym zdnaiem dlaczego tak jest? czy sytuacja polityczna tego regionu na to wpływa?. Przeciec monety sa bardzo ładne, więc ich uroda napewno nie stoi na przeszkodzie. ..... do sukcesu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4684

    Osobiście boję się, że Państwo? nad którym nie ma żadnej kontroli w momencie zwyżki cen na monety nie będzie ich dobijać i na tym zarabiać a w gruncie rzeczy chodzi o inny kraj
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4687

    SOrki ale nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia, trochę chyba zakręciłeś.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4870

    Monety są ładne. O co chodzi?
    Kiedyś po wybiciu nakładu monety niszczono stempel i to co służyło do wybicia monety.
    Jaki kraj jest sponsorem Nadniestrza?
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4872

    miserus napisał:
    Monety są ładne. O co chodzi?
    Kiedyś po wybiciu nakładu monety niszczono stempel i to co służyło do wybicia monety.
    Jaki kraj jest sponsorem Nadniestrza?


    Pewnie ROsja, bo tylko ona uznaje ten kraj:):):):)
    Ten kraj to jedna wielka mafia:).

    ... gdzie. keidy stemple niszcozno???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4879

    Mennica Polska ani inne znane mi mennicy nigdy nie niszczą stempli i gumowych oraz gipsowych modeli wykorzystanych do wybicia danej monety - przynajmniej z tego co mi wiadomo.
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4881

    Dlatego na wystawie mennicy są stemple miedzywojenne
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information