Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Seria ARS MINERAL

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Seria ARS MINERAL 14 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez suaveg. #11279

    Witam.
    Co myślicie o pierwszej monecie z nowej serii MINERAL ART (w tytule wkradł się błąd), Bursztynowa Komnata? Emisja ma nastąpić na przełomie czerwca i lipca 2009. Nakład 2500szt. Seria jest następcą udanej serii TIFFANY ART.
    link do zdjęć i opisu: AMBER CHAMBER
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Seria ARS MINERAL 14 lat, 11 miesięcy temu #11281

    Moneta bardzo przypomina stylem poprzednią serię, moim zdaniem zresztą bardzo udaną i ciekawą. Niestety są to monetki dość drogie jak na kieszenie przeciętnego polskiego kolekcjonera.
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Seria ARS MINERAL 14 lat, 11 miesięcy temu #11288

    Jak wyżej. Całkiem fajna moneta. Zastanawia mnie tylko jedno: ciekawe, ile te monety będą kosztować w przyszłości? Nie mówię tu o najbliższym roku, tylko - powiedzmy - 20 latach. O ile w przypadku np. Polski o tę kwestię można być spokojnym (nawet, jeśli danym okresem zainteresowanych będzie np. 20% wszystkich polskich kolekcjonerów, to i tak będzie to spora grupa potencjalnych kupców), nie wiem jak będzie to wyglądało w przypadku niewielkich, tropikalnych krajów. Przeglądam czasem aukcje, na których sprzedawane są monety takich państw, emitowane 10-20 lat temu, i pomimo niewygórowanych cen tłumy się na to nie rzucają. Nikt po prostu nie zna tych numizmatów. Nie rozpalają wyobraźni.
    Nie zrozumcie mnie źle - nie mówię, że kiedyś będą niewiele warte. Nie wiem tego. Sam się zastanawiam. Po części dlatego, że sam mam kilka takich "full-exotique" monet. Z czysto inwestorskiego punktu widzenia trochę to przypomina hazard. Na szczęście monety to nie jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych - nawet jeśli w przyszłości nikt nie będzie ich chciał kupić, to pozostanie coś jeszcze. Coś bardzo cennego B) I to chyba jest najważniejszy wyznacznik tego, czy warto nabyć taki numizmat - jeśli jest Ci on obojętny, to go nie kupuj.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information