Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: czy jest jakiś album na austro-wegry

    • Offline
    • Oklaski: 0

    czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20962

    Witam wszystkich

    Od pewnego czasu zbieram monety austriackie tzn hallery, korony, floreny sa przepiekne bardziej mnie wciagaja niz te nasze lustrzanki i dochodze do wniosku ze moja pokaźna kolekcja nie ma oprawy - tzn trzymam je w normalnym klaserza w holderach.
    Pytam wszystkich wtajemniczonych czy istnieje jakis albym na wzór naszych rocznikowych z tymi czarnymi str i zasuwami co pieknie eksponuje monetę. Szukałem na allegro it tj austria i nic nie maja kompletnie
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20964

    Nie mam pojecia czy cos takiego istnieje,ale powiem Ci jedno nie kupuj nic w stylu albumow ze zasuwakami bo to badziewie,monety sie w tym obracaja,lataja i sa gorzej zabezpieczone niz w holderah.Album dobrej firmy i holderki swietnie sie sprawdzaja,estetyka i niski koszt ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20965

    Valkiria ma całkowitą rację. Sprzedawanie takich wynalazków jest po prostu działaniem marketingowym i dobrym biznesem. Najlepiej kupić dobrej klasy album na holdery (np. typu Optima) i cieszyć oko ze swojego zbioru.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20966

    Coś wtym jest tylko nie eksponuja się monety moim zdaniem 12 florenów na jednej str jak sim sim to samo tylko rocznik inny a na czarnych stronach to rewelacja
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20967

    witam a klaser jest taki zły?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20968

    Klaser czy album właściwie to tylko sprawa nazewnictwa, choć klaser zawsze mi się utożsamiał bardziej ze znaczkami:) Dla mnie nie ma znaczenia, chodzi bowiem o bezpieczne trzymanie monet, tak, żeby nie uległy uszkodzeniu. Do albumów można dokupić przekładki w kolorze np. czarnym, a holdery też widziałem kolorowe.
    A jak już kto chce wrażeń estetycznych, to najlepiej użyć kaset, ale to rozwiązanie sporo droższe i zabiera więcej miejsca. Dzisiaj jest parę rozwiązań i każdy może sam dokonać wyboru.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20971

    Dokladnie,kasety palety,kapsle okragle,kwadratowe do wyboru do koloru w kazdym rozmiarze.
    Ale czasami bywa tak ze cala oprawa i fajerwerki wiecej kosztuja od samych monet,
    a chyba nie o to chodzi ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20972

    a gdzie sie lepiej oplaca trzymać w kapslach czy w zwyklym klaserze?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20973

    Powiedzmy tak - jeśli monety są w kiepskich stanach to klaser może być, bo im nie zaszkodzi. Natomiast monety w stanach menniczych - jak dla mnie wyłącznie kapsle, holdery też lepsze są do monet w stanach gorszych. Oczywiście to moja opinia. Ja trzymam swoje i na paletach w kapslach (holderów z zasady nie używam) i luzem, ale też w albumach - wszystko zależy od wartości i stanu danej monety.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: czy jest jakiś album na austro-wegry 13 lat, 4 miesięcy temu #20974

    W zasadzie Borsuk wszystko zawarł w swoim poście:) Ja obiegówki trzymam w holderach i oczywiście w albumie, a co cenniejsze w kapslach w kasetach tak jak lustrzanki;)
    Ostatnio sprawdzałem, aluminium i miedzioniklom holdery nie zaszkodziły.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information