Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Gdzie można kupić monety ukraiński??

    • jasin8
    • jasin8

    Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2121

    [img] od niedawna sie tym zajmuje i chcialbym sie dowiedzziec czy w polsce można kupić monete ukraińska np.w polskiej mennicy??
  • Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2124

    Polska mennica nie bije monet ukraińskich, więc próżno szukac ich tam. jeydnie aukcje internetowe i sklepy numizmatyczne.
    Czasem monety te mają sprzedawcy ukraińscy na bazarach więc warto tam popytac.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2141

    Piotr_k84 napisał:
    Polska mennica nie bije monet ukraińskich (...)

    Bardzo interesujący temat. Skoro polska mennica nie bije ukraińskich monet, to dlaczego na stronie www.mennica.com.pl/index.php?pt=/1/stati...kolekcjonerskie.html jest napisane \"Jesteśmy dostawcą monet kolekcjonerskich m.in. dla: Armenii, Białorusi, Cypru, Ukrainy.\". Wiele czasu poświęciłem, aby tego dociec, ale nic nie udało mi się znaleźć. Nie znalazłem żadnej informacji o istnieniu jakiejkolwiek współczesnej mennicy na Ukrainie, ani żadnych danych, gdzie bite są te monety. Może ktoś wie coś na ten temat?
  • Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2144

    Njaprościej będzie sprawdzic na certyfikatach ukraińskich monet srebrnych i złotych tam powinno byc napisane miejsce bicia monet.

    Byc moze się mylę, ale sądze, zę gdyby nasza mennica regularnie wybijala monety ukraińskie to byłyby dostepne w sklepie mennicy tak jak było z Armenią czy Białorusią.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2147

    Po kilku godzinach usilnych poszukiwań dotarłem w końcu do informacji o ukraińskiej mennicy. nie mogłem nic znaleźć, dlatego, że nie miałem pojęcia, jak się nazywa mennica w językach wschodnich. Doszedłem, że po rosyjsku to \"monetne dzieło\", ale na Ukrainie nad nic nie znalazłem pod tym hasłem, aż w końcu teraz odkryłem, że nazywa się to \"banknotowo-monetowy dwór\" :D i zdobyłem interesujące mnie dane. nie mogę tylko zrozumieć tej informacji podanej przez Mennicę Polską, gdzie piszą, że biją monety dla Ukrainy i Cypru.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2152

    Pewnie odpowiednik polskiego NBP na ukrainie i cyprze zdecydował się aby producentem ich monet była polska.
  • Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2161

    Albo biją tylko te złote maleństwa ukraińskie a srebro i miedzionikle gdzie indziej. Jeśli bite byłby w POlsce to musi to byc na certyfikacie napisane.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2175

    Piotr_k84 napisał:
    Albo biją tylko te złote maleństwa ukraińskie a srebro i miedzionikle gdzie indziej. Jeśli bite byłby w POlsce to musi to byc na certyfikacie napisane.

    Na wszystkich srebrnych, złotych i miedzioniklowych monetach, jakie widziałem jest logo UKRAIŃSKIEJ mennicy, a nie polskiej i to samo na certyfikatach. Nie ma też najmniejszych szans, by Mennica Polska biła wschodnie obiegówki. O co tu więc chodzi?
  • Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2176

    To nie mam pojęcia, najlepiej dowiedziec sie u źródła i napisac do mennicy maila.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2177

    Piotr_k84 napisał:
    To nie mam pojęcia, najlepiej dowiedziec sie u źródła i napisac do mennicy maila.

    Pisałem, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi i wątpię czy im się zechce to wyjaśnić.
  • Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2204

    Mail musi odleżec u nich swoje i nabrac mocy \"urzędowej\".
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gdzie można kupić monety ukraiński?? 16 lat, 1 miesiąc temu #2400

    Nie dostałem jeszcze odpowiedzi od Mennicy Polskiej (i pewnie nigdy nie dostanę), jednak sam już doszedłem o co chodzi z tymi mennicami. Otóż obecnie wszystkie ukraińskie monety są bite w ukraińskiej mennicy, jednak kilkanaście lat temu (np. 1996 roku) Ukraina nie miała własnej mennicy, albo miała marny sprzęt i zlecała bicie monet zagranicznym mennicom, np. mennicy słowackiej, austriackiej, a kilka monet zostało też wybitych przez Mennicę Polską. ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information