Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Białoruś

  • Białoruś 16 lat, 1 miesiąc temu #2174

    NO to wątek UKrainy i Białorusi mamy rozdzielony.
    Dodatkowo poza tym wątkiem o BIałorusi jest jeszcze dotyczący samych bajek, ale odbiegam od temtu.

    NIedawno pojaiwła się nowa seria białoruska dotycząca legend.....

    Pierwszą moneta była \"Legenda o bocianie\", teraz zaś ukazała się \"Legenda o kukułce\".

    Czy ma ktoś może namiray do jakiejśc polskojęzycznej ksiązki dotyczącej owych legend? Jak wam sę poodba ta moneta?

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 16 lat, 1 miesiąc temu #2195

    szczerze na poczatku nie zwrocilem na bociana uwagi! ale pewnego dnia tak siadlem i zaczalem patrzec i co zauwazylem... TĄ INNOŚĆ! szczerze zakupilem komplet bocka z kukulka Ag+CuNi!

    Piotrze sam powiedz ze w tych monetach jest ukryta tajemnica a nawet przeslanie jakies niosa! swoim wygladem przypominaja pierwsze rysunki ludzi z czaso epoki lodowcowej (dzieci) i to czyni je wg mnie tak wyjatkowe!

    \"oj poszybuja\" ;D

    pozdrawiam!

    Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/03/26 22:57

    Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/03/26 22:58<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/04/02 23:12
  • Odp:Białoruś 16 lat, 1 miesiąc temu #2198

    NO ja własnie też się chyba skusze na boka i kukułkę, fajnie bedzie zebrac choc jendą pełną serię pod warunkiem, zę cen nie będa windowac:).

    Na początku tez z dystansem podchodziełm do bocka, byłem jednym z krytyków tej monety, ale tylko krowa nie zmienia poglądów:).

    Mam jednak ten ból, że zamiast kupowac brakujące okazy IIRP to coraz czesciej kupuję współczesne lustrznaki, oj jakby tak móc kase szybciej pomnażac:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 16 lat, 1 miesiąc temu #2355

    ja tam zakupilem jush komplet ;) teraz tylko czekam!

    pozdrawiam!
  • Odp:Białoruś 16 lat temu #3071

    Odswieżam neico temat Białorusi.

    Kilka dni temu pojawiłą się 10 rublówka z Mickiewiczem z 1998 roku z błęna datą: cena 10.000 - minimalna nieosiągnięta.

    allegro.pl/item349608147_bialorus_10_rub...98_pomylka_rrr_.html

    :):) Srebrne blacha z błędem to naprawdę rzadkie jeszcze przy tak niskim nakładzie
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4504

    dawno nie odwiedzany temat:
    Strona Narodowego banku Białorusi zmeniła nieco szatę działu numizmatycznego. Uważam że na +, łądne zdjęcia i opisy monet. Zobaczcie zresztą sami.

    ps. Poza monetami kolekcjonerkimi dużo nt banknotów i obiegówek.

    www.nbrb.by/engl/CoinsBanknotes/

    A tutaj jeszcze nowa moneta białoruska: \&quot;Vincent Dunin&amp;#8211;Martsynkevich. 200 rocznica urodzin\&quot;. Nakałd 3.000 sztu, niewiele.

    www.nbrb.by/engl/Coinsbanknotes/CommCoin.asp?id=110

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4517

    mi podobają się monety Białoruskie... kupiłem niedawno komplecik Kukułki i 5 monet z serii bajek... są prześliczne...
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4526

    Mi też się bardzo podobaja, moim zdanime emitują jedne z najpiękneijszych współczesnych monet kolekcjonerskich, piękne i dopracowane. Az chce się je miec.

    Jka nie pzrepadam za blachami z postaciami tak ta powyzej bardzo mi sie podoba i jak tylko znjadę trochę grosza to sobie ją zafunduję.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4533

    Mnie z zagranicznych, to tylko i wylacznie interesuja monety bialoruskie. Zauroczylem sie poprostu w nich ; )
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4906

    Tak patrze na aukcje monet białoruskich i dochodze do wniosku, ze jeśli chodzi o bajki to chyba znaczna częsc nakałdu została po prostu w POlsce. STrasznie duzo aukcji z nimi, zalegają w empikach i sklepie mennicy.

    Monet z obrzędami tez jest nad wyraz dużo jak na 5.000 sztuk nakałdu. Podobno w Niemczech białoruskie obrzedy są popularne ale chyba nie aż na tyle.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4911

    Monety białoruski są w Niemczech tak popularne że az podrabiane, czytałem gdzieś o podróbce Słowika, podobno od orginału różni ja tylko waga ; )
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4916

    Ciekawe czy nasze tez podrabiają???:):)

    ALe mówisz o CuNi czy sreberkach?

    Zobacz jak to się robi w Chinach, Bartek wrzucił fajny link.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...4903&amp;catid=5
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4926

    mówie oczywiście o srebrze ; ]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4936

    Jak ktos ma specjalna wage to moze z ciekawosci sprawdzic ;) Moze bedzie jakas \&quot;niespodzianka\&quot;.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4938

    Mam podobne odczucia. Przypomina mi to sytuację z Nadniestrzem. Niestabilna sytuacja polityczna. Kto mnie zapewni,że podane nakłady są prawdziwe? Łukaszenka? Dziękuję. Kupiłem norkę białoruską. Daleko jej do doskonałości polskich wyrobów z naszej mennicy chociażby armeńskie zwierzaki. A te falsy w Niemczech to chyba przesada. Może to jakiś pomysłowy dobromir coś próbował majstrować.
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #4942

    MOże gryby cena zwierzaków białoruskich była rzędu 1.000zł to opłacałoby się fałszerzom robic falsy, ale przy cenie 150-200zł. Chociaż kto wie.

    Ale wiesz sytuacja na Białorusi jaka jest każdy widzi, ale nie można jje porównywac z Naddniestrzem. Dla Białorusi monety bija zagraniczne mennice w tym nasza polska, więc co nakładów to ja byłbym raczej spokojny. To nie tylko emitent ale i mennica bierze poniekąd odpowiedzialnośc za emisję.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #5034

    A jakie pięne ceny mają w katalogu Parchimowicza z 2008 roku...

    ... jak się ludzie do niego dobiorą to i na allegro myślę, że zdrożeją, więc warto uzupełnić kolekcję, bo w katalogu ceny 100-150% wyższe
  • Odp:Białoruś 15 lat, 11 miesięcy temu #5039

    no nieźle, ja kupię sobie za kilka dni. Ta wersja z 2006 jakiejś furory na rynku cen nie zrobiła, więc ten chyba tez, chociaż kto wie:):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Białoruś 15 lat, 10 miesięcy temu #5277

    Wie ktos na kiedy sa zaplanowane nastepne emisje sreberek z serii legend?
  • Odp:Białoruś 15 lat, 10 miesięcy temu #5340

    Trzeba zerknąc na plan:

    www.nbrb.by/engl/CoinsBanknotes/

    ale z tego co widze to w tym roku nie będzie, moze w przyszłym
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information