Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Australia

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Australia 16 lat, 1 miesiąc temu #2318

    Myślę, że warto założyć taki wątek. Ja ostatnio bardzo pilnie obserwuję rynek australijski. Piękne monety, małe nakłady. Dużo tematów marynistycznych i przyrodniczych. Z reguły monety 1 oz, w pięknych opoakowaniach, 0,999 % srebra. Wstyd dla naszej dziadowskiej mennicy, która klientów ma w dupie. Ale Bogu dzięki przegięła pałą i będzie złomować te nakłady.

    Na Australii da się zarobić i także skomponować piękną kolekcję. U nas dystrubutorem jest emonety, ale na allegro coraz więcej sreberek z tego regionu. Moim zdaniem bardzo przyszłościowy rynek.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #2849

    Witam
    ostatnio zainteresowaly mnie równieżmonety z australi i musze powiedziec że dosyc ciekawie wygladaja i mam nadzieje ze ich jakosc jest rowniez taka jak opinie w necie. Tak przy okazji zastanawia mnie czy to jest jakas tendencja ogolno swiatowa czy tylko tamten rejon ze praktycznie wszystkie monety posiadaja tempodruki i sa \"bardzo\" kolorowe. Niektore dostaja przez to urok ale niektore musze sie zgodzic ze na zdjeciach wygladaja troszke odpustowo.Zamowilem sobie wlasnie jedna monete z szafirami do kolekcji no i przyznam sie ze z ciekawosci jak one wygladaja w realu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #2857

    Monety są bardzo atrakcyjne i moim zdaniem kolorki w ogóle im nie szkodzą. Do tego dochodzi ładna oprawa - typu box, kartonik, numerowany certyfikat. Warto spróbować i przekonać się samemu,
  • Odp:Australia 16 lat temu #2862

    To bardzo podobna sytuacja jak z monetami francuskimi, ja tez na początku z ostrożnościa do nich podchodziłem, ale jak zobaczyłem je w realu to zmieniłem zdanie. Są równie atrakcyjne.

    Ale zmieniam temat niepotrzebnie. Myślę, ze AUstralia jka i inne zagraniczne monety jest trochę niedoceniona, musi chyba dołączyc nowe pokolenie numizmatyczne ażeby je dostrzec.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #2863

    przez amatorów niedoceniane są pewnie przez ich ceny... od 250-360 zł za monetę... więc za serię kila tysięcy trzeba wyłożyć...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #2864

    mysle ze tutaj cena ta jest troszke wyzsza przez odleglosc bo jednak koszty transportu tez sprzedawca liczy a nie sa one niestety małe. Większa waga no i próba też robi swoje.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #2868

    Większa waga no i próba też robi swoje

    zgadzam sie z tym np. - skarby australii-szafiry - waga 1 uncja srebra (31,135g) a czystość kruszcu ag 999 robi swoje !!!- inweatycja murowana ...dodam ze miłym dodatkiem są szlachetne kamienie ...
    a przy okazji nakład 7500

    na prawdę nie wiem po co mennica francuska i polska utwardzają jeszcze srebro( tylko ag 900 lub 925 ) - i tak monety są przecież wydawane w kapslach zabezpieczających . Wiec naturalna miękkość srebra nie ma już i tak znaczenia - a inwestycja pod tym względem jest gorsza ...A to też właśnie jest na plus Australijskich monet (ag 999 1 uncja)!!!
    Nie wspomnę już o tym że są to jedne z najpięknięjszych monet na świecie, ale o tym juz wspomnę w oddzielnym watku.
  • Odp:Australia 16 lat temu #2869

    Jeśli to będzie dyskusja dotycząca Australii to moze bez kolejnego wątku, tylko w tym wątku prosze.

    Moje zdanie odnośnie tego czy jest 900,925, czy 999 jest następujące.
    Gdyby to było złoto to ok miałoby to duże znaczenie, ale przy monetach srebrnych uważam, zę jeśli jest już powyżej 900 to nie ma co dzielic włosa na czworo.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #3024

    Witam
    Właśnie dostałem przesylke z moneta Davis Station i jest jak dla mojego oka piekna. Coraz bardziej mi sie Australia podoba a co do tego ze daleki kraj , dostepnosc trudna itp to mysle ze w obecnym czasie odleglosc stala sie pojeciem wzglednym i monet na naszym rynku z tamtego rejonu jest coraz wiecej i mam nadzieje ze bedzie jeszcze wiecej :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #3033

    A tak z innej beczki , czy istnieje jakis katalog monet papierowy z wyceną monet australijskich ?? Cos a'la Parchimowicz ??
  • Odp:Australia 16 lat temu #3041

    Pewnie jest jakis ale w POlsce sie nie spotkałem. Trzeba zerknąc na ebayu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 16 lat temu #3093

    Koledzy, ja coraz bardziej wciągam się w Australię. Kupiłem sobie statki i myśliwce, i właściwie wszystkie monety bite aktualnie przez Perth MInth. Nawet nie patrzę na to, jak na inwestycję - to po prostu piękne monety w pięknym opakowaniu i lekcja historii. Pewnie w najbliższym czasie dadzą zarobić - dlatego wszystko kupuję *2 - jedno dla mnie, drugie dla zmniejszenia kosztów. A polskie? Poza Pałacami i Zamkami /nakłady do 20.000/ nic mnie nie interesuje. A te badziwia typu sybiracy z cyrkonią mam w pogardzie - jaka cyrkonia na syberii. Nasza Mennica to jakieś stado zadowolonych z siebie głupców i nieudaczników zachłyśniętych minionymi sukcesami ostatnich lat. Czy ktoś w ciągu 3 lat spotkał naprawdę wartoświową monetę pod względem artystyczynm? A to badziwie produkowane dla egzotycznych krajów? Tragedia.

    jzakrzew<br><br>Edytowany przez: jzakrzew, w: 2008/04/27 23:50
  • Odp:Australia 15 lat, 12 miesięcy temu #3400

    23.05 emisja drugiej z serii Skarby Australii monety, pierwsza zawierała szafiry, druga natomiast zawiera opale.

    Oto wizerunek sreberka.

    Ja szczerze powiem, ze na rysunku te opale wyglądają trochę jak włożone do pudełka tic taki:), ale 7.500 i coraz większe zainteresowanie to może przynieśc efekt:).


    <br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/06 22:06
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 15 lat, 12 miesięcy temu #3420

    Tak jak szafiry, pewnie opale lepiej wyglądają w naturze. W wątku Australii chciałbym powiedzieć, że to również Oceania i piękne komplety z Tuvalu, jak statki czy samoloty. Wiem, że jest katalog monet australijskich, postaram się podać namiary na niego. Kolegom zainteresowanym Australią chciałbym zwrócić uwagę na piękne monety 2 uncjowe ze złoceniami jak Syndey Mint Pattern czy Adelaide Pound. Przepiękne, ciężkie ;) i bardzo rozwojowe...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 15 lat, 12 miesięcy temu #3426

    Ja właśnie stałem się właścicielem seri o statkach i samolotach i musze powiedziećże są super. Pięknie wydane i zapakowane no i tematyka która mnie interesuje. A co do katalogu monet australijskich byłbym bardzo zainteresowany jakimiśnamiarami.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 15 lat, 10 miesięcy temu #5584

    Witam,

    wtrace sie calkowicie komercyjnie ;o)
    Proponuje zajrzec na strone www.janosikscoins.eu znajdziecie tam monety Australijskie jak i z reszty swiata a ceny... tutaj prosze admina o wyrozumialosc... nizsze niz na emonety. Jezeli monet nie znajdziecie na stronie to prosze o maila jako, ze nie wszystkie jeszcze sa dodane.

    Serdecznie pozdrawiam
    Janosik Invest
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Australia 15 lat, 10 miesięcy temu #5586

    Przecierz tam moneta wyglada jak by miała tik taki albo inne cukierki:P
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Australia 15 lat, 10 miesięcy temu #5588

    grzechotka dla dzieci ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 15 lat, 10 miesięcy temu #5592

    No to dośc droga ta grzechotka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Australia 15 lat, 10 miesięcy temu #5593

    Mam pytanie czy te skarby w \&quot;pudełku\&quot; są ruchome ?
    Bo o wiele lepiej by było jakby były usztywnione
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information