Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: kwadratowe 1000 Forintów

    • Offline
    • Oklaski: 0

    kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2482

    co sądzicie? mnie osobiście bardzo się podoba. To chyba początek całęj serii.
    Nakład 10 000 jak na CuNi zasakkująco niski.
    W mennicy węgierskiej już \"sold out\"
    www.emonety.pl/shop/category/99_wegry
  • Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2486

    NO monetaka nie głupia, jeśli to początek serii to moze prezentowac się ładnie. Gratka zwłaszcza dla fanów lotnictwa.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2497

    dla mnie fana lotnictwa jest cool... zamówiłem wersję lustrzaną i zwykłą...

    wyszła już następna kwadratowa taka moneta:
    115 rocznica uruchomienia w Budapeszcie systemu wiadomości telefonicznych
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2520

    już mam. Bardzo ładna
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2526

    wróć! to nie początek serii, ale jej kontynuacja.
    W 2002 roku wyszły trzy monety, dla odmiany po 500 Forintów: \"Szachy\", \"Pierwszy węgierski samochód\" i \"Kostka Rubika\". O nakłady nie pytajcie ;)
    Ta kostka rubika jest fantastyczna.

    U nas niestety nie spotkałem nigdzie, ale będę polował.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2537

    tez chętnie bym je obejrzał. jak ktoś zdobędzie link to niech da znać. A na razie tak dla tych, którym nie chce sie za dużo klikać

    english.mnb.hu/engine.aspx?page=mnben_emlekpenz

    i jeszcze proszę o informacje od tych, którzy kupili obie wersje, czy warto kupować tę zwykłą - tzn. jak wygląda w porównaniu do lustrzanej. Bo jakoś dziwi mnie ze maja taki sam nakład i cenę...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2538

    NumizMike napisał:
    wróć! to nie początek serii, ale jej kontynuacja.
    W 2002 roku wyszły trzy monety, dla odmiany po 500 Forintów: \"Szachy\", \"Pierwszy węgierski samochód\" i \"Kostka Rubika\". O nakłady nie pytajcie ;)
    Ta kostka rubika jest fantastyczna.

    U nas niestety nie spotkałem nigdzie, ale będę polował.


    dwie pozycje są dostępne w reklamowanym na tej stronie sklepie emonety.pl

    1) Ford - T (lustrzana i zwykła)
    Moneta z wizerunkiem Forda T wyemitowana z okazji 125 rocznicy urodzin Jozefa Galamba - jednego z autorów projektu pierwszego seryjnie produkowanego samochodu - Forda T. Jozef Galamb samodzielnie zaprojektował innowacyjny w swoim czasie układ elektrycznego zapłonu. Co więcej koncepcja taśmowej linii produkcyjnej, której Ford T zawdzięczał swój sukces wyszła właśnie od słynnego Węgra.


    2) Libelle - samolot (lustrzana i zwykła)
    Moneta z serii Rola Węgrów w postępie technicznym i naukowym na świecie. Przedstawia samolot o nazwie Libelle


    Venasque - wiadomo, lustrzana zawsze wygląda lepiej... ja jako fan lotnictwa zamówiłem Libelle zwykłą i lustrzaną.

    Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/09 14:32<br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/09 14:32
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2539



    <br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/09 14:36
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:kwadratowe 1000 Forintów 16 lat, 1 miesiąc temu #2550

    co do nakładu. Węgry sa krajem 10 milionów ludzi. Gdyby rzuculi monetę w nakładzie 100 tys. jak u nas, to każdy kolekcjoner dostaby po dwie i cena spadłaby poniżej emisyjnej, to żaden interes dla banku. Z drugiej strony to są monety tak wąskie tematycznie, że poza Węgrami to mogą liczyć na szczątkowe zainteresowanie. To tak jakbyś chciał Węgrowi sprzedać 2 zł 100lecie ASP. Choć może jednak te węgierskie kwadraciki mają bardziej uniwerslaną tematykę, sam już nie wiem.

    Nie widziałem tych w wersjii zwykłej ale lustrzane są ładne, nie jest to takie lustro jak na srebrze, ale w ogole moneta prezentuje się ładnie. Ciekawe jak będzie się zachowywać z czasem. Zamknąć w kapslu i nie ruszać!.

    A cena, którą osiąga \&quot;kostka rubika\&quot; potwierdza, że nakład jest po prostu kolekcjonerski zgodnie z definicja tej monety.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information