Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: carska rosja Mikołaj II

    • Offline
    • Oklaski: 0

    carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2528

    Witam serdecznie
    Ostatnio bardzo zainteresowała mnie Rosja Carska a dokładnie Mikołaj II chciałbym zebrać jak najwięcej informacji o monetach ostatniego z carów Mikołaja II
    I tu prośba do wszystkich, którzy mają wiedzę odnośnie tego tematu
    Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju linki czy tez jakiekolwiek informacje w tym zakresie
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich odwiedzających
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2529

    Witam!
    Też mam kilka carskich rubli i kopiejek w swojej kolekcji!
    Polecam stronkę z wyceną i danymi: www.m4n.pl/monety/
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2530

    Dziękuje serdecznie za pierwszego linka
    A tak po za nawiasem to przydałoby się, aby ktoś zrobił porządny katalog internetowy z monetami Carskiej Rosji
    Z tego, co się orientuję a jestem na etapie poznawania tego tematu to carska Rosja to naprawdę szeroki i bardzo ciekawy temat
    (Halo oczywiście to była mała aluzja wiadomo, do kogo)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2532

    No właśnie jakiś pożądny katalog by się przydał. Ewentualnie jakiś artykuł na początek...
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2536

    DO kogo pijecie:):):):)????
    Ja też interesuję się monetami Mikołaja II, zbieram od pewnego czasu i zgłębiam wiedzę. Jednakże tematyka monet rosyjkisch to po prostu studnia bez dna. Ktoś kto chwyta się tego tematu musi posiadac naprawde duża wiedzę.

    Ja za jakiś czas postaram sie przygotowac jakiś artykuł dot. monet Mikołaja II. MUsze zgromadzic jednak odpowiednią literaturę.

    Uważam, ze sa to monety naprawdę godne uwagi, śliczne i doskonale zrobione.

    Jeszcze co mogę polecic to katalog Parchimowicza (2005 rok) Monet Rosji i krajów byłego ZSRR. Katalog rozpoczyna się własnie od Mikołaja II.

    ps. Obecnie pracuję nad dużym artykułem dotyczącym złotówek IIRP, więc myślę ze też was zaciekawi:):):):):) Ale nie odbiegajmy od tematu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2541

    Nie pijemy tylko podpowiadamy ze tego typu katalog na tej stronie mógłby w znacznej mierze rozpędzić działalność jej
    Gdybym miał więcej umiejętności w zakresie informatyki to na pewno postarałbym się coś z tym fantem zrobić, lecz niestety nie można się specjalizować w wszystkich dziedzinach
    To moje skromne życzenie
    Ale do póki nic z tym nie można zrobić proszę o wszelkie wiadomości z tego bardzo ciekawego tematu
    Pozdrawiam
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2562

    zrobię wszystko co w mojej mocy. Dzięki za sugestie, strona jest dla nas wszystkich, razem z Bartkiem chcemy aby jak najwięcej osób z niej skorzystało.
    Zabiorę sie za ten temat jak tylko dopadnie mnie wena i znajdę odpowiednią ilośc materiałów. Do tego czasu będe pisał tutaj co wiem i co dzieje się w tym temacie.
    ps. także o ciekawych zakończonych aukcjach
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2572

    I o to mi chodzi
    Dziękuję bardzo
    Myślę ze ten temat interesuje wielu z nas i wszyscy na pewno byli by radzi mieć taką pomoc
    Wiem ze to wielkie wyzwanie dokonać tego i dlatego apeluje do wszystkich, którzy mają chęci i chcą pomóc w powiększeniu naszych zasobów wiedzy, aby pisali na tym forum o wszelkich sprawach dotyczących wyżej wymienionego zagadnienia

    elysum.blogspot.com/2007/02/monety-zote-w-carskiej-rosji.html

    Mam ciekawego linka
    Monet w środku, co w Rosji rakiet, lecz niestety po rosyjsku
    www.numismat.ru/cgi-bin/encatalog.cgi

    A tu mamy małe wprowadzenie
    www.ipawiadomosci.org/42.html


    www.mennica.com.pl/index.php?pt=/1/stati...8/lata_18321901.html

    Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/10 22:57
    www.monland.pl/download/katalog.pdf

    Edytowany przez: pontus7, w: 2008/04/13 19:27

    my.opera.com/asum/blog/2007/02/23/monety...ji-carskiej#comments

    Edytowany przez: pontus7, w: 2008/04/16 10:49
    www.enumizmaty.waw.pl/component/option,c...;<br>Edytowany przez: pontus7, w: 2008/04/29 20:42
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2580

    pontus7 napisał:
    Mam ciekawego linka
    Monet w środku, co w Rosji rakiet, lecz niestety po rosyjsku
    www.numismat.ru/cgi-bin/encatalog.cgi


    rosyjski to nie problem... jak nie będzie chętnych to mogę przerobić ten rosyjski katalog na polskij jazyk ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2582

    dużo osób by było ci naprawdę wdzięcznych
    a ja w szczególności
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2593

    Sderrek będe pamiętał o Twojej transkrypcyjnej propozycji:).

    Pontus7 dzięki za linki a szczególnie za ten katalog. Prośba na pszyszłośc uzywac opcji edytuj jak chcesz narz dac kilka linków pod soba, będzie się łątwiej czytac i nie będzie to zasmiecac forum

    ps. Znacze pewnie tę stronkę. Shiver doskonale zrobił katalog: www.m4n.pl/
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2595

    Ok, to w weekend biorę się za tłumaczenie katalogu

    jak ktoś coś jeszcze znajdzie, tzn inne informacje, zdjęcia itp niech podaje
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2597

    Nie spiesz się tak:):):) w najbliższym czasei nie będe w stanie zrobic tak duzęgo katalogu. MYslę, zę zabiorę się za to w majowy wekkend:).
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2602

    Jakbś potzebował jakieś fotki monetek to pisz. Moż będę coś miał.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2604

    Piotr_k84 napisał:
    Nie spiesz się tak:):):) w najbliższym czasei nie będe w stanie zrobic tak duzęgo katalogu. MYslę, zę zabiorę się za to w majowy wekkend:).


    możemy to rozwiązać inaczej... ja robię (powoli bo urwanie głowy w pracy) swoją stronę o numizmatyce i banknotach... katalog monet: Euro, Ukraina, Białoruś itp to tam dodam też ten przetłumaczony Rosja Mikołaja II.

    jak kiedyś rozmawiałem z Bartkiem, i jak nie zmienił zdania ;), wymienimy się linkami do katalogów itp bo po co dublować robotę.

    hehe nie śpieszę się, tylko zaraziliście mnie nowym tematem :)... i wczoraj zacząłem przeglądać mój złom i... szok... nawet nie widziałem ile mam starych kopiejek i rubli :)<br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/11 09:32
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2605

    Bo to naprawdę ciekawe monety, taka odskocznia od ciągłych debat o lustrzankach:). Naprawdę czaem mozna ustrzelic niezłe okazje, szczególnie kopiejki w niezłych stanach. Ja swoje docelowo poukładam na paletkach z małymi karteczkami, nie będe ich pakował w kapsle czy holdery, warunki atmosferyczne imnie groźne skoro przetrwały w doskonałym stanie ponad 100 lat to jeszcze trochę wytrzymaja, a poza tym na paletce bardzo ładnie się prezentują. :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2611

    Cieszę się bardzo ze ten temat was wciągnął i czeka z niecierpliwością na efekty waszych starań
    Niedawno dogadałem się z pewnym gościem ze załatwi mi jakiś katalog z tymi monetami podobno dosyć stary
    Postaram się skany zrobić i coś podeślę
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2612

    a no zaciekawił... bo mamy już dość lustrzanek, polskich sreberek i tego co wyprawiają z polską numizmatyką...

    temat mnie wciągnął także, że od jakiegoś czasu wciąga mnie każda tematyka związana z historią i \&quot;starymi\&quot; czasami :)

    jak zdobędziesz ten stary katalog to daj znać... zobaczmy co brakuje w katalogu i postaramy się go uzupełniać wspólnymi siłami
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2614

    Ja na chwlę obecna posługuje się katalogiem Parchimowicza \&quot;Katalog monet Rosji i krajów byłego ZSRR. Rosja zacyzna sie tam właśnei od Mikłaja II.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 16 lat temu #2623

    Mam już ten katalog, ale jest to kilkanaście stron w postaci kserówek
    Są tam monety zaboru rosyjskiego 1832-1864 myślałem ze to będzie Mikołaj II, ale dobre i to
    Jeżeli cię to interesuję to podaj adres to wyślę skany
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information