Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3365

    Co sądzicie o nowej serii srebrnych monet (Mennicy Polskiej) 1 dolarowych pod nazwą Bursztynowy Szlak? Ma być tylko 8 monet w serii emitowanych 2 razy w roku (pierwsza moneta serii już czerwiec/lipiec)cena emisji ok.150zł (na allegro już ok.300zł). Ma dość niski nakład (6500szt.) Czy warto w nie zainwestować?
    Proszę o radę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3367

    Daj link na alegro
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3368

    MirM napisał:
    Daj link na alegro


    Wystarczy tylko wpisać szlak bursztynowy w allegro i już kilkanaście pozycji. Niektórzy ludzie wszystko chcieliby mieć podane gotowe na tacy :/

    Po pierwsze to nie jest moneta polska. Sam nominał chyba o tym mówi. Moneta jest robiona przez MW, ale dla Niue Island.

    Ja myślę, że ta moneta to nic szczególnego. Chcą, żeby była tak popularna jak nasza 20 zł, ale nie uda im się to. Wygląd tej monety też nie sprawia (jak dla mnie) dużego wrażenia.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3369

    allegro.pl/item356409572_1_niue_island_s...owy_kaliningrad.html
    A więc chodzi o to ?
    bardzo fajna seria lecz troszkę sie obawiam nakładów każdy wie co mogą zrobic z 6500 sztuk zrobią 20000 albo 30000 i co czy też będzie miała tom samą cenę ?
    A moneta jest naprawe fajna i ma sie szlak bursztynowy :D a moneta 20zł z 2001r kosztuje 2500 - 3000zł a więc może ta za 7 lat będzie tyle warta w końcu ma nakład 30000 a nie 6500.
    Jak to mówią pożyjemy zobaczymy wkońcu emisja dopiero w lipcu jeszcze sie można wstrzymac.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3371

    Jak można nazywać takie żetoniki monetami!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3380

    MirM zastanów się... przecież to nie polska moneta i nie wydawana przez NBP... więc nakłady nie powinny skoczyć do 30.000... Nasza mennica ale na zamówienie spoza Polski...

    poza tym nie wiadomo jak rzeczywiście będą wyglądały... same już zdjęcia komputerowe wyglądają okropnie... więc w realu pewnie będą wyglądały jeszcze gorzej...

    i jakim trzeba być porąbańcem by na allegro kupować je już za ceny powyżej 300 zł jak w sklepach można zamówić np za 199 zł... i na części aukcji podają błędne dane emisji... Gdańsk będzie najwcześniej w grudniu 2008 a nie jak niektórzy podają że w sierpniu...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3383

    To polska moneta wydana tak naprawdę przez prywatnego handlarza.
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 12 miesięcy temu #3385

    tez coś o tym słyszałem ale gdyby była to prywatna inicjatywa to raczej byłby to medal.

    Poczekajmy jak będa fizycznie w obrocie, ze zdjec podchodze sceptywcznie.

    Podobna sytuacja jak z tym Niedźwiedziem, wybitym w ilości 500 sztuk na prywatne zamówienie, ludzie rzucili sie i kupowali po 1.000zł, łuząc się, ze to moneta w w rzeczywistości to tylko medal. Tak tęz moze byc i teraz
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3472

    W artykule o nowościach numizmatycznych pod zdjęciem monety z tej serii podane jest:

    Dokładne wizerunki i zdjęcia monet nie są jeszcze znane. Obecnie znamy jedynie ryciny przedstawiające pierwsze dwa. Na zdjęciu wizerunek Szlaku Bursztynowego – Gdańsk. Cena ok. 320 zł, podobnie jak monety z wizerunkiem Kaliningradu.

    ja bym podkreślił tam, że podana cena dotyczy ceny na aukcjach... że jest już zawyżona przez spekulantów... spekulanci już robią na tych monetach niezły interes... czy ludzie poza allegro nie widzą świata?? spekulanci pozamawiali w sklepach internetowych te monety za 180-200 zł za na aukcjach sprzedają za 320-350 zł... i kasę mają 7-8 miesięcy przed emisją monety... a może jeszcze wcześniej... Przewidywana emisja monety \"Gdańsk - Szlak Bursztynowy\" to grudzień 2008 roku... więc może ukazać się nawet w 2009 roku... inna sprawa, że kupujący nawet nie sprawdzą i kupują na aukcjach gdzie podane, że ta moneta wyjdzie w lipcu-sierpniu... potem się zdziwią..
    • rewis
    • rewis

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3478

    sderrek napisał:
    MirM zastanów się... przecież to nie polska moneta i nie wydawana przez NBP... więc nakłady nie powinny skoczyć do 30.000... Nasza mennica ale na zamówienie spoza Polski...

    poza tym nie wiadomo jak rzeczywiście będą wyglądały... same już zdjęcia komputerowe wyglądają okropnie... więc w realu pewnie będą wyglądały jeszcze gorzej...

    i jakim trzeba być porąbańcem by na allegro kupować je już za ceny powyżej 300 zł jak w sklepach można zamówić np za 199 zł... i na części aukcji podają błędne dane emisji... Gdańsk będzie najwcześniej w grudniu 2008 a nie jak niektórzy podają że w sierpniu...


    Zgadzam się z sderrkiem, dla mnie to nie jest ani numizmat ani moneta, ot medalik wybity na zamówienie jakiegoś państewka, które myśli, iż nagoni kasę na badziewie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3480

    rewis napisał:
    Zgadzam się z sderrkiem, dla mnie to nie jest ani numizmat ani moneta, ot medalik wybity na zamówienie jakiegoś państewka, które myśli, iż nagoni kasę na badziewie.

    Powtarzam jeszcze raz: moneta nie została wybita na zamówienie państewka, tylko prywatnego polskiego handlarza!
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3487

    gdyby była wybita na prywatne zamówienei handlarza to nie miała by prawa miec napisu New Island 1 dolar. i wizerunku królowej Brytyjskiej.

    No chyba, ze to rzeczywiscie prywatne zamówienie, a ktoś kręi totlane lody i teraz tylko w pzredsprzedaży blaszka ma nominał i kraj a potem okaze się, ze to zwykły medal.

    Nie wiem czy dobrze widze, ale pod wizerunkiem królowej jest także znak MW, tak???

    To podobna sytuacja jak z medalem Niedźwiedź brunatny, ktoś celowo w opisał połączył ją niby z serią Zwierzęta śaita emitowaną przez NBP a naiwni ludzie nabrali sie na ten chwyt. Cóż ich pieniądze i ich strata
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3494

    Zgadza się, moneta posiada nominał i nazwę jakiegoś kraju, ale tak naprawdę to nie ten kraj sobie taką monetę wymyślił i zamówił, tylko spekulacji wykorzystując naiwność pseudobanku centralnego jakieś maleńkiej wysepki przekonali jakąś osobę do wyrażenia zgody na coś takiego.
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3496

    ........ręka rękę myje.

    Proponuje rozpocząc kampanię uświadamiającą początkujących kolekcjonerów i inwestoróa, aby nie dali się nabierac na rózne chwyty marketingowe......
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3500

    już za późno ;)... wiele osób kupiło już te monety i to po zawyżonych cenach...

    wystarczyło że ktoś nazwał tą serię \"Szlak Bursztynowy\" i ludzie rzucają się na nie nie sprawdzając dokładnie co to za monety...
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3501

    wpisujcie w takim razie nazwy znalezionych sprzedawców z allegro będziemy ich biczować publicznie :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3502

    Przyznam że sam jak zobaczyłem Szlak Bursztynowy i cene kup teraz 330 zł to mnie to zwabiło. Dobrze że jestem zarejestrowany w tym poratalu uchronił mnie już pare razy za co wielkie THX
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3506

    MirM napisał:
    Przyznam że sam jak zobaczyłem Szlak Bursztynowy i cene kup teraz 330 zł to mnie to zwabiło. Dobrze że jestem zarejestrowany w tym poratalu uchronił mnie już pare razy za co wielkie THX


    hehe 330 to jeszcze nie najwyższa... szaleńcy kupują nawet za 550 zł... świrusy do kwadratu ;)...

    bartek napisał:
    wpisujcie w takim razie nazwy znalezionych sprzedawców z allegro będziemy ich biczować publicznie :)


    no to moje małe zestawienie, jest ich znacznie więcej, podaję kilku:

    Elon:
    - 1 $ - Szlak Bursztynowy - Kaliningrad - OKAZJA ! (numer 360384547)
    jakiś świrus ;) dał po 550,00 zł za 2 sztuki...

    - 1 $ - Szlak Bursztynowy - Gdańsk - OKAZJA ! (numer 360385768)


    vasylko:
    - {v} Szlak Bursztynowy _ KALININGRAD _25 szt od ss (numer 360395100)
    - {v} 1 $ Szlak Bursztynowy _ GDANSK _ 25 szt od SS (numer 360403937)

    - {v} Szlak Bursztynowy _ KOMPLET 8 monet __ RATY __ (numer 358787232):
    1.800 zł
    jakim trzeba być szaleńcem by taki komplet kupować i czekać kilka lat aż wydją wszyskie...
    za kilka lat gościu może nie żyć albo allegro nie istnieć ;)

    - {v} Szlak Bursztynowy _ KOMPLET 8 szt _czytaj OPIS (numer 360443211)
    2.000 zł
    komentarz jak wyżej ;)


    coinsclubpl:
    - $1 - Szlak Bursztynowy - Kaliningrad - 100 szt. !! (numer 362697678)


    NumiCentrum:
    - Szlak Bursztynowy - Kaliningrad OFERTA LIMITOWANA! (numer 360853898)
    - Szlak Bursztynowy - Gdańsk - OFERTA LIMITOWANA!!! (numer 360855516)

    gościu oszukuje sprzedających pidając:
    Metal: Au 925
    a te monety nie będą złote!!!


    macnit:
    -NiUe iSLaNd 1$ szLAk BURSZTYNOWY- KaLInINgRaD ### (numer 359807569)
    - NiUe iSLaNd 1$ szLAk BURSZTYNOWY- GDAŃSK ### @@@ (numer 359816022)


    unicorn8:
    - SZLAK BURSZTYNOWY - KALININGRAD MENNICA POLSKA !!! (numer 358398695)


    chrumek_im:
    - 1 $ SZLAK BURSZTYNOWY - KALININGRAD F-VAT (numer 359382715)


    filapo2:
    - 1$ SZLAK BURSZTYNOWY KALINILGRAD (numer 36136731


    mon-arty:
    - Szlak Bursztynowy - Kaliningrad. Hit Roku!!!! (numer 358969278)
    - Szlak Bursztynowy - Kaliningrad. Hit Roku!!!! (numer 361629896)
    - Szlak Bursztynowy - Gdańsk. Hit Roku!!!! (numer 361632845)


    miczka2:
    - 1$ NIUE ISLAND SZLAK BURSZTYNOWY GDANSK HIT 2008 (numer 360385183)
    - 1$ NIUE ISLAND SZLAK BURSZTYNOWY KALININGRAD (numer 360386875)
    - 1$ NIUE ISLAND SZLAK BURSZTYNOWY GDANSK HIT 2008 (numer 360389197)
    - 1$ NIUE ISLAND SZLAK BURSZTYNOWY KALININGRAD (numer 360390195)
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3510

    W dużej części osoby sprzedające to są \"szychami\" i dlatego cos mi tu coraz bardziej śmierdzi.

    Odkrylismy, ze Niedźwiedź brunatny jest medalem bitym na prywatne zamówienie więc i tutaj będziemy uważeni śledzic postępny.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3513

    może oni się wszyscy znają i to jest ich wspólna inicjatywa?

    miał ktoś z tych allegrowiczów do czynienia?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.50 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information