Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3552

    jestem poczatkujacy...kupilem kaliningrad i gdansk po 305 za sztuke...
    wychodzi na to ze dalem ciala
    ...bede tu czesciej zagladal..ech..
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3555

    NO na przyszłośc zanim coś kupisz, najpierw poczytaj. Wielu tak umoczyło. Po prostu ktoś na fali popularności 20zł Szlak Bursztynowy chce zbic kasę. NOwa seria jest wielką tajemnica nie wiadomo czy to prywatna inicjatywa czy moze oficjana New Island. Z drugiej strony co ma niby New Island do europejskiego szlaku:):):).śmierdzi na odległośc.

    Wiesz niewykluczone, że ceny tych blaszek na fali spekulacji będą rosły, ale tak samo szybko zainteresowanie nimi może spaśc.

    Pozdrawiam i zapraszam do częstszych odwiedzin
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3559

    aukcja.onet.pl/show_item.php?item=362697678

    Nominał: 10 diners

    to jaki faktyczny nominał ;)? na \"monecie\" widać napis 1dollar...

    a tak w ogóle, czy przyjrzeliście się dużym zdjęciom tego czegoś? wygląda jakby jakiś dzieciak robił je w paintcie... czyli wziął kilka zdjęć, ponakładał bez ładu jedno na drugie, byle jak je wkomponował... nawet brzegi są nie równo \"obrobione\" i poza widocznymi czarnymi elementami nie przyjmuje kształtu koła...
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #3561

    I to super sprzedawca sprzedaje
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4320

    gościu oszukuje sprzedających pidając:
    Metal: Au 925
    a te monety nie będą złote!!!



    Mylisz sie. Monety beda emitowane zlote jak i srebrne. Oto dowod - dostalem ta wiadomosc od sklepu numizmatycznego, w ktorym jestem zarejstrowany i mam abonament:

    Mamy przyjemność zaproponować Państwu zakup abonamentu na monety z nowej serii - Szlak Bursztynowy, którą będzie emitować Mennica Polska.(...) Oprócz monet srebrnych w serii ukażą się również monety złote - każda o masie 15,5g z bursztynem (wymiary i masa taka sama jak polskich monet 200zł).Monety będą się ukazywały średnio co pół roku (moneta srebrna i złota). Szacowany koszt monet każdej z ośmiu emisji to około 2000zł.
    Monety srebrne zostaną wyemitowane w nakładzie 10.000szt, natomiast monety złote w nakładzie 2.000szt.


    To by bylo tyle ; )<br><br>Edytowany przez: kosowski91, w: 2008/05/25 12:36
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4324

    no będą złote... ale jak podałeś cena emisyjna około 2.000 zł a nie 300-400 zł... jak gościu złote sprzedaje po 277 zł to biorę u niego wszystkie... niezły zysk na nich będę miał :))
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4327

    Cena 2.000 wlicza rowniez monetke srebrna. C
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4347

    Ja nadal podchodze do tych blaszek bardzo sceptycznie, nadal zbyt wiele niejasności i sądze, że to chęc łątwego zarobku kilku sklepów na fali popularności monet 20zł Szlak Bursztynowy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4359

    kosowski91 masz złe dane i nie wprowadzaj ludzi w błąd... 2.000 zł to cena emisyjna zestawu 8 monet srebrnych... nie uwierzę że 15,5 gr złote też będą w tej cenie... 15,5 g złota kosztuje ponad 1.000 zł... więc jak 8 monet złotych może kosztować 2.000 zł???

    poza tym przeszukałem kilka sklepów internetowych i w żadnym nie ma mowy o złotej
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4362

    ....może na fali poplarności jak znajdzie sie kilku \&quot;kolekcjonerów\&quot; to dobiją. A za te 2.000zł to może byc komplet, ale monet złotopodobnych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4364

    Czytajcie ze zrozumieniem. Ludzie KAZDA emisja bedzie kosztowala 2000 zl. Czyli moneta zalozmy chcecmy kupic Gdansk to placimy te 2000 zl i otrzymujemy monete zlota+ srebrna w komplecie. Tyle. Jesli chcemy kupic Kalingrad to placimy nastepne 2000 zl.

    PS:A nie wprowadzam nikogo w blad i nie mam zlych danych. Jak ktos chce moge majla poslac. tam sa wszystkie dane ; )<br><br>Edytowany przez: kosowski91, w: 2008/05/25 21:13
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4365

    ....tak czy siak i tak uważam, że kasa wyrzucona w błoto. To moja opinia, zauważ, ze ktoś na naiwności ludzi próbuje łatwą kase zbic, nic nie ma oficjalnych projektów, tylko jakieś rysunki rodem z Painta, wszelkei informacje rozchodzą się popzrez fora inwernetowe. Kij go wie co ma jakas wyspa na oceanie do szlaku Bursztynowego. Zbyt wiele neijasności w tym wszystkim. Nie lepiej kupic jakieś łądne polskie złoto albo za te cenę jakąs 15-rublóweczkę carską???

    ps. Przejrzałem dzis aukcje z tymi \&quot;monetami\&quot;. Oto krótki cytat z jednej z nich:

    \&quot;NAKLAD 6500 - ILE ZOSTANIE W POLSCE ?\&quot;

    Obawiam się, że te 6.500 to tylko na Polskę:):), bo o pierwsze nikt gdzie indziej nie połasi sie na to, a po drugie, sprzedawana jest na allegro od dobrych kilku tygodni i sądze, że ilośc tych monet w pzredsprzedaży neibawem osiągnie te 6.500:)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/25 22:43
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4374

    Juz podniesli emisje do 10.000 sreberek :). Zobaczyli poprostu co sie dzieje na allegro, innych aukcjach internetowych = podniesienie emisji i zysk. Mnie szczerze mowiac zaciekawily te monety, bo mam \&quot;slabosc\&quot; do Szlaku z 2001 r.Z drugiej strony nie mam zamiaru placic po 2000 zl w abonamencie - juz sama cena 200 zl mnie zastanawia, bo moge kupic dwie naprawde inne ladne monety zagraniczne. Pozyjemy, zobaczymy co z tego wszystkiego bedzie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4380

    jak tak to ok, zwracam honor... ale jak miałbym płacić za coś takiego 2.000 zł x 8 czyli 16.000 zł to wolałbym za to coś innego kupić... za 16.000, tak jak napisał Piotrek, wolałbym kupić złotka carskie... wygląd i urok bez porównania...
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 11 miesięcy temu #4390

    .....a i lokata o wiele pewniejsza, to już są duże pieniądze, żeby na ślepo pakowac je w takie blaszki. Poza tym carskie to kawał historii i zainteresowanie nimi zawsze pozostanie, a te to może byc moneta jednego sezonu.
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 10 miesięcy temu #5290

    Romek odwali kawał doskonałej roboty. Zebrane opinie o tej serii ze swiatowych forów. Ja mam tylko jedno odczucie. Poza granicami POlski patrzy się na nasze współczsne emisje z przymrużeniem okaz, zeby nie powiedziec, że się z nas śmieją.

    Może dzięki tym opiniom wiele osób pzrejtz na oczy i zrozumie, ze prawdziwa numizmatyka to nie tego typu wyroby.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 10 miesięcy temu #5298

    Wielkie gratulacje dla Romka, naprawde :) Szacun! ^^
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 10 miesięcy temu #5339

    Brawa dla Romka!
    Ja również podzielam jakiegoś forumowicza, że jako prezent to ok, ale żeby samemu kupić to już bym się nie skusił.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 9 miesięcy temu #6217

    Wczoraj otrzymałem Kaliningrad z serii Bursztynowy Szlak. Ładna i starannie wykonana moneta. Jaka szkoda, że to nie Polska wydaje tę serię, bo wtedy ranga byłaby inna. Jeszcze lepszym pomysłem byłoby wypuszczenie takiej serii przez kilka państw, przez które przebiegał szlak. Polska moneta mogłaby przedstawiać Gdańsk i Kalisz. Może jak wejdzie Euro!
  • Odp:Nowa seria BURSZTYNOWY SZLAK 15 lat, 9 miesięcy temu #6224

    NO mogłoby tak byc. Ciągle zastanawia mnie ejdnak fakt co ma New Island do Szlaku Bursztynowego - fenomenalne.

    ładne może i jest, ale nie upega wątpliwości, ze to taka sama sytuacja jak z medalami ze skarbami ziemi i zwierzakami, jakaś prywatna firma robi kokosy na naiwości i łatwowierności ludzi.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information