Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 1/2 dolara- Jerzy Waszyngton

    • Offline
    • Oklaski: 0

    1/2 dolara- Jerzy Waszyngton 15 lat, 6 miesięcy temu #7667

    Jak myślicie, warto inwestować w serie monet amerykańskich, w której znajduje się m.in. Jerzy Waszyngton?
    Monety są emitowane przez mennice amerykańską, lecz ich dystrybutorem w Polsce jest Skarbnica Narodowa.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:1/2 dolara- Jerzy Waszyngton 15 lat, 6 miesięcy temu #7675

    Skarbnica Narodowa nie cieszy się dobrą opinią - często sprzedaje świetne monety, ale po bardzo zawyżonych cenach; wiele do życzenia pozostawia też sposób traktowania klientów, dlatego polecam zakup takich monet w innych sklepach. Czy mógłbyś sprecyzować, którą półdolarówkę z Waszyngtonem masz na myśli (czy na pewno mam ona nominał 1/2 dolara, a nie 1 dolar)?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:1/2 dolara- Jerzy Waszyngton 15 lat, 6 miesięcy temu #7678

    Chodzi mi o tą monetę:
    www.allegro.pl/item460903224_srebrny_geo...ashington_1982r.html
    Lecz jest to tylko początek serii w której znajdzie się chyba kilka innych monet (nie wiem jakich)
    W kilku przypadkach mogą to być monety bite kilka lat temu.<br><br>Edytowany przez: oligator, w: 2008/10/20 19:41
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:1/2 dolara- Jerzy Waszyngton 15 lat, 6 miesięcy temu #7679

    Półdolarówka z 1982 roku, o której mowa jest pierwszą \&quot;współczesną\&quot; monetą pamiątkową emitowaną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Prawie co roku w USA wydaje się do kilku takich monet pamiątkowych (Commemorative Coins) i cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie (ostatnią, tegoroczna emisją jest \&quot;Bielik amerykański, a w przyszłym roku wyjdzie \&quot;Dwusetna rocznica urodzin Louis Braille'a\&quot;). Omawiany Waszyngton ma jednak olbrzymi nakład (aż 10 milionów sztuk!) i nic nie wskazuje, by szybko zyskał na wartości. Amerykańskie \&quot;commemoratives\&quot; charakteryzują się zazwyczaj dość powolnym, ale stabilnym wzrostem cen.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.15 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information