Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Naddniestrze

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4898

    O niszczeniu stempla dawno temu czytałem na marginesie niszczenia pieczęci królewskich po śmierci monarchy.
    A Nadniestrze to państwo nie uznawane więc ich moneta jaką ma wartość? Przypomina mi to Somalię. W kraju wojna domowa. Nie ma rządu ani parlementu, kompletna destabilizacja a jest stabilny bank bijący monety, które są potem masowo sprzedawane w Polsce na Allegro.
    Pozostanę przy swoich zastrzeżeniach. Obawiam się, że za kilka lat ich monety mogą mieć walor ciekawostki
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 11 miesięcy temu #4901

    Tak ale myśle, że niszczenie stempli to marginalne przypadki. W kraju gdzie jest ustabilizowana sytuacja, mennica danego kraju raczej stempli nie niszczy.

    Byc może W Naddniestrzu tak jest, tylko z tego co wiem to oni mennicy nie maja i biją blachy za granicą.

    Owszem masz rację jesli sytuacja teo kraju nadal będzie takak jaka będzie to ciągle to będą monety traktowane jako swoista ciekawostka, kraju widmo. Ale z drugiej strony jesli sytuacja by sięt tam ustabilizowała, kraj zostałby uznany przez inne kraj i ONZ (choc bardzo w to wątpię bo Mołdawia nie odda ziemi) to wtedy te monety będą traktowane jak pełnoprawne numizmaty. Jednak są już i teraz, jak wczesniej pisałem pzreglądałem jedno z bardzije renomowanych pism numizmatycznych w Niemczech. Tam ukazują się wizerunki nowych monet kolekcjonerskich i między nimi są też monety Naddniestrza, a więc nie ejst to tylko ciekawostka
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 9 miesięcy temu #6255

    16. lipca wydano nową srebrną monetę \"Twierdza w Białogrodzie nad Dniestrem\" z serii \"Zabytkowe twierdze nad Dniestrem\". Nominał - 100 rubli, nakład - 500 sztuk.
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 9 miesięcy temu #6381

    Oto cytat z jednej z aukcji Super sprzedawcy oferującego m.in monety Naddniestrza.

    \"do uwagi kolekcjonerow - ceny bankowe na
    srebrne monety Naddniestrza wzrosly o 25% !!\"

    Ciekawe ile w tym prawdy a ile napedzania rynku???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 8 miesięcy temu #6865

    Przedwczoraj Bank Republiki Naddniestrzańskiej wprowadził do obiegu srebrną monetę o nominale 5 rubli pt. \"Hymn państwowy\". Nakład: 1 000 sztuk.
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 6 miesięcy temu #7832

    Przeglądając i szukając materiałów do działu newsy numizmatyczne natrafiłem na pewną tajemnicza monetę z Naddniestrza.

    Otóż w serii \"Czerowna Ksiega Naddniestrza\", gdzie do tej pory ukazały się: jesiotr, tulipan, wydra i sowa, wyemitowano tajemniczy numizmat z wizerunkiem psa. Różni się znacznie od pozostałych monet z tej serii, dlatego z Fahem doszliśmy do wniosku, ze moze to jakaś prywatna emisja.

    oto dane techniczne monety:

    Nominał: 3 ruble
    Metal: Ag 925
    Waga: 101,5g
    Nakład 5 sztuk

    Czy ma ktoś jakieś bliższe informacje o tej monecie???



    www.cbpmr.net/?id=87&amp;lang=en<...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/10/27 15:06
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 6 miesięcy temu #7989

    Tak jak pisałem już na innym forum, kilka dni temu wyemitowano złotą monetę z wizerunkiem mamuta. Na uwagę zasługuje wyjątkowo duża masa (ponad 150g) oraz niski nakład - 10 sztuk. Nie sądzę jednak, byśmy kiedykolwiek mogli zobaczyć ją w Polsce.

    Oto wizerunek:


    A oto oryginalna ilustracja, którą wykorzystano projektując wizerunek monety:

  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 6 miesięcy temu #7991

    myślę, zę to złotko jak i pies to prywatne emisje, może ktoś sobie zamawia blaskzi o takiej wadze u nich .
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 6 miesięcy temu #7992

    Piotr_k84 napisał:
    myślę, zę to złotko jak i pies to prywatne emisje, może ktoś sobie zamawia blaskzi o takiej wadze u nich .

    Nie w tym przypadku. To jest normalna emisja, o czym świadczy oficjalny komunikat prasowy oraz fakt uwzględnienia jej w planie emisyjnym już wiele miesięcy temu. Mnie drażni jednak bezczelne skopiowanie szkicu mamuta z pewnej rosyjskiej książki i wykorzystnaie jako wizerunku na monecie, praktycznie bez żadnych modyfikacji - ten szkic znalazłem samodzielnie w internecie (skan innej publikacji) i każdy szczegół idealnie zdadza się z wizerunkiem na monecie! A potem mówimy, jakie te naddniestrzańskie monety są śliczne, podczas gdy okazuje się, że to zwykła reprodukcja innych prac.<br><br>Edytowany przez: romek, w: 2008/11/02 17:05
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 6 miesięcy temu #7993

    Wiesz Rosja jest jedynym krajem uznającym Naddniestrze, więc nie będą im żałować rysunku mamuta, ale masz rację projektant mógł włozyc w to torhcę swojej pracy.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Naddniestrze 15 lat, 5 miesięcy temu #8264

    Właśnie wyszła nowa srebrna moneta z tej samej serii przedstawiająca lwa jaskiniowego.
  • Odp:Naddniestrze 15 lat, 5 miesięcy temu #8275

    Jakiś taki mało urodziwy ten lew:)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information