Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Amerykańskie 25- centówki

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #841

    Co panowie panie myślą o amerykańskich 25 centówkach. Czy nie wiedzą panowie ile rodzaji takich monet co roku ukazuje się w USA?
  • Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #842

    Ja mma awersie do USA przez obecna władze Stanó Zjednoczonych.:):)
    Owszem ukazuje się wiele zwłaszcza okolicznościowych - Stany USA, itd
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #843

    A jaką wartość mają takie monety katalogach?
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #844

    Z tego co wiem to wszystkie z każdego stanu który wyszedł do tej pory a co najważniejsze z każdej mennicy ktoś mi oferował za 150zl tylko nie pamiętam ile ich jest ja zbieram osobiscie prezydentów co dopiero zaczęli wychodzić bardzo ładnie sie prezentują
    allegro.pl/item302212873_2007_thomas_jefferson_p_i_d.html
    przyklad
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #845

    Faktycznie ładne to srebro czy miedzionikiel na zdjęciu nie widac?
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #847

    nie to pewnie miedzionikiel :> hi hi polecam ci jak jestes poczatkowy nie sa drogie a doipiero 4 wyszly czyli z dwoch mennic razem 8 :D
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #848

    ja zbieram te 25 centówki - mam taki duży kartonowy album z dołkami do których wkładam monety - co rok 5 sztuk.

    Moim zdaniem super sprawa.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #853

    Rzeczywiście super.Podoba mi się zwłaszcza ich szata graficzna. Mam pytanie jak poznać z jakiej mennicy są amerykańskie monety.
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #854

    a gdzieś tam jest literka oznaczająca mennice ehe w Prezydentach te miejsce jest na statułe wolności po prawej stronie w tym miejscu co trzyma pod ręka nie pameitam co ona tam trzyma ;]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #857

    Bartek, a które wersje 25 centówek zbierasz? Jest ich kilka wersji:
    - zwykłe
    - z hologramem
    - koloryzowane
    - lustrzanki
    - powlekane 24 K złotem

    Oprócz wersji zwykłej ładnie prezentują się pozłacane i lustrzanki. Lustrzanki chyba są tylko od roku 2007, innych nie udało mi się zdobyć.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #858

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #866

    czyli zwykłe :)

    przykładowe inne:
    - kolorowane: www.allegro.pl/item303308884_1999_set_of..._state_quarters.html

    - hologram: www.allegro.pl/item304069030_2006_25c_ne...ologram_quarter.html

    - pozłacane: www.allegro.pl/item305783480_2003_p_d_il...serii_50_states.html

    znalazłem jeszcze inne - srebrne lustrzanki: www.allegro.pl/item307553808_2005_s_silv...a_state_quarter.html
    te wg mnie są super... jednak jedna kosztuje 20 zł... więc by zebrać całą serię trzeba liczyć się z większym wydatkiem...

    ja czekam by do 25-centówek wyszedł klaser taki jakie wyszły klasery np do Monet Polskich - w których przed działaniem czynników zewnętrznych monety chronią przezroczyste wsuwki.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #867

    Wooow, jest tego trochę. Poniżej moje subiektywne zdanie na ten temat.

    sderrek napisał:
    czyli zwykłe :)

    przykładowe inne:
    - kolorowane: www.allegro.pl/item303308884_1999_set_of..._state_quarters.html


    Wg mnie to odpustowe świecidełka



    - hologram: www.allegro.pl/item304069030_2006_25c_ne...ologram_quarter.html

    - pozłacane: www.allegro.pl/item305783480_2003_p_d_il...serii_50_states.html

    znalazłem jeszcze inne - srebrne lustrzanki: www.allegro.pl/item307553808_2005_s_silv...a_state_quarter.html
    te wg mnie są super... jednak jedna kosztuje 20 zł... więc by zebrać całą serię trzeba liczyć się z większym wydatkiem...

    ja czekam by do 25-centówek wyszedł klaser taki jakie wyszły klasery np do Monet Polskich - w których przed działaniem czynników zewnętrznych monety chronią przezroczyste wsuwki.


    Pozostałe ładne. jest gdzieś jakas stronka z nakładami tych monet?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 3 miesięcy temu #868

    sam szukam informacji o nich... jak znajdę to podam...

    znalazłem jeszcze wersję State Quarter Two-Toned:
    \"All coins are new brilliant uncirculated mint condition. The main elements of these beautiful coins are highlighted and brought to life with rich pure 24K Gold.

    This breathtaking work turns the obverse of each gleaming Commemorative coin into a stunning and true work of art. Each coin is sealed “against wear” in a clear, hard acrylic case. These are great collectors items for young and old alike.\"

    SKU:
    QT
    Weight: 0.35 lbs
    Price: $6.45

    Na zdjęciach prezentują się super...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 2 miesięcy temu #1466

    sderrek napisał:
    sam szukam informacji o nich... jak znajdę to podam...

    znalazłem jeszcze wersję State Quarter Two-Toned:
    \"All coins are new brilliant uncirculated mint condition. The main elements of these beautiful coins are highlighted and brought to life with rich pure 24K Gold.

    This breathtaking work turns the obverse of each gleaming Commemorative coin into a stunning and true work of art. Each coin is sealed “against wear” in a clear, hard acrylic case. These are great collectors items for young and old alike.\"

    SKU:
    QT
    Weight: 0.35 lbs
    Price: $6.45

    Na zdjęciach prezentują się super...


    Ciekawe... Można prosić o jakiegoś linka do tych zdjęć?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 2 miesięcy temu #1540

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 2 miesięcy temu #1551

    Dzięki :-) Nie powiem, całkiem ładne :-) Widziałem na allegro 5 euro austriackie zdobione w podobny sposób. Egzemplarz z Mozartem poszedł za grubo ponad 200 zł. Ale te - całe szczęście - są tańsze... Zresztą quartery zawsze są w bardzo przystępnych cenach w porównaniu do innych monet (pewnie przez duży nakład i dużą dostępność)<br><br>Edytowany przez: Venasque, w: 2008/02/28 12:01
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 2 miesięcy temu #1558

    z tymi jak na razie na allegro nie spotkałem się... no ale codziennie ich tam nie szukam...

    Price: $6.45 - jakby u nas były w granicach 20-30 zł to te chętnie bym kupił... a jak u nas nie znajdę to w czerwcu sam je kupię w USA :)

    5 euro austriackie pewnie ze względu na nominał osiągnęło taką cenę
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 2 miesięcy temu #1564

    Zwykle chodza za ok 30-40 złotych wiec to raczej kwestia nakladu - zaledwie 1000 (!) sztuk
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 1 miesiąc temu #2484

    sderrek napisał:
    czyli zwykłe :)

    przykładowe inne:
    - kolorowane: www.allegro.pl/item303308884_1999_set_of..._state_quarters.html

    - hologram: www.allegro.pl/item304069030_2006_25c_ne...ologram_quarter.html

    - pozłacane: www.allegro.pl/item305783480_2003_p_d_il...serii_50_states.html

    znalazłem jeszcze inne - srebrne lustrzanki: www.allegro.pl/item307553808_2005_s_silv...a_state_quarter.html
    te wg mnie są super... jednak jedna kosztuje 20 zł... więc by zebrać całą serię trzeba liczyć się z większym wydatkiem...

    ja czekam by do 25-centówek wyszedł klaser taki jakie wyszły klasery np do Monet Polskich - w których przed działaniem czynników zewnętrznych monety chronią przezroczyste wsuwki.


    Czy mogę trochę zimnej wody wylać?
    Po pierwsze oficjalna serai mennicy amerykańskiej to tylko 25 centówki bite zwykłym stemplem. I lustrzane w kolekcjonerskich seriach.
    Pozłacane, z hologramami itd. są to monety, które obrabia Merric Mint. Prywatna firma.
    Po drugie nakłady 25 centówek są obrzydliwe wysokie, mniej więcej takie jak eurocenty w Niemczech czyli ok 10 mln.
    Więc jeśli ktoś chce zbierać autentyczne obiegowe ćwierćdolaróki to tylko te zwykłe brzydactwa.
    Wszystko inne nigdy nie było i nie będzie w obiegu.
    To tyle ostudzenia. A żeby nie było że się czepiam,to powiem, że sam zbieram te pozłacane. W ramach tej \&quot;edukacyjnej\&quot; części mojej kolekcji. Są ładnie zrobione i bardzo dobrym stanie (jak na zwykły stempel, któy już na wyjściu z mennicy jest porysowany, a jeszcze przechodzi przez inną manufakturę). Uzbieram ich 50 a potem prezydenci.<br><br>Edytowany przez: NumizMike, w: 2008/04/07 19:48
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information