Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Amerykańskie 25- centówki

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 1 miesiąc temu #2496

    a ja odpowiem tak... wodę to możesz sobie wylać... i siebie studzić... bo nie widzę powodów dla których napisałeś to co napisałeś...

    każdy zbiera to co mu się podoba a nie to co podoba się komuś... inwestorzy (czytać: handlarze i spekulanci) patrzą na nakłady, ceny i na to ile się da na tym zarobić...

    a my zwykli kolekcjonerzy mamy to w nosie... i nie interesuje mnie to czy 25 centówki wydaje oficjalna mennica czy jakaś prywatna. Zbieramy je bo nam się podobają, i co z tego że mają wysokie nakłady?

    inne nie będą w obiegu bo inne to nie wersje obiegowe do robienia nimi zakupów w sklepie.

    i ja, oprócz zwykłych, zbieram też lustrzanki bo są ładniejsze i bez rys na wyjściu z mennicy. a poza tym co do porysowania to zależy od kogo się kupuje...

    wersje srebrne lustrzanki i platynowe pokrywane złotem są cool i już
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 1 miesiąc temu #2521

    sderrek napisał:
    a ja odpowiem tak... wodę to możesz sobie wylać... i siebie studzić... bo nie widzę powodów dla których napisałeś to co napisałeś...


    Hej! umknęło CI, ale właśnie napisałem, że sam zbieram ćwiartki pozłacane. Między innymi z tych samych powodów, o któych Ty piszesz.

    Pytasz po co napisałem ten post. Bo między innymi takie forum jest, żeby się dzielić wiedzą. Ja uznałem, że skoro ćwierćdolarówki robią się coraz popularniejsze, to z uprzejmości i obowiązku wobec koleżanek i kolegów kolekcjonerów należy się podzielić wiedzą na ich temat. Bo to, o czym napisałem może mieć dla kogoś znaczenie, na przykład podczas przeglądu cen w Sklepie-na-A.
    Niczego sobie nie będę w związku z tym na głowę wylewał.

    pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat, 1 miesiąc temu #2533

    z tym wylewaniem to bez obrazy :) nie miałem zamiaru nikogo obrażać
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat temu #2551

    spoko spoko, nikt się nie obraża. Rozmawiamy sobie o tym dlaczego zbieramy monety i jakie to są monety, i już.
    pozdro
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat temu #2568

    częściowo związane z tym tematem ale... dotyczy także 25 centówek... tym razem kanadyjskich...

    wczoraj dotarły do mnie 25 centówki Kanada z serii Olimpada Vancouver 2010... i... pierwsze pozytywne zaskoczenie i także po dokładnych oględzinach było takie... praktycznie brak rys, szukałem ich z lupą... ładnie wykonane...

    krótko mówiąc, te 25 centówki Kanadyjskie lepiej wykonane i bardziej zadbane od 25 centówek ze stanami USA... te z USA ciężko znaleźć bez rys i z bardzo wyraźnym stemplem...

    25 centówki z USA ładnie wyglądają na zdjęciach (obrobionych komputerowo) a w rzeczywistości znacznie gorzej.... zaś z Kanady na zdjęciach i w rzeczywistości super :)


    http://www.vancouver2010.com/store/renderImage.image?imageName=rcm/rcm_623932431171_1.jpg&width=300&height=300&padding=10
    http://www.vancouver2010.com/store/renderImage.image?imageName=rcm/rcm_623932431478_1.jpg&width=300&height=300&padding=10
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat temu #3340

    Moze nie wszyscy wiedzą, że mennica US Mint nie skończy w tym roku serii ćwiartek ze stanami
    W 2009 planowane są jeszcze:
    Federalny Dystrykt Stołeczny Columbia Washington DC, Puerto Rico,
    Guam,
    Wyspy Dziewicze USA,
    i Północne Mariany-
    - a więc kolejne 5 ćwiartek
    ale tym razem oprócz mennicy D i C ,
    czterech państw stowarzyszonych.
    A nie wiadomo co będzie dalej mamy jeszcze:
    Samoa USA,
    Palau,
    Midway
    i inne mniejsze oraz niby niepodległe
    Mikronezja i Wyspy Marshala,może też coś wyjdzie.

    a Bartek chcial link do tych monetek

    proszę bardzo
    www.usmint.gov/mint_programs/50sq_progra...;amp;action=schedule
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 16 lat temu #3355

    co do ćwiartek achmerykańskich ;) ja rezygnuję z ich wersji zwykłej... nie ważne czy trzyma się je w albumiku, holderach, kapslach czy specjalnych slabach... po jakimś czasie wyglądają koszmarnie...

    przerzucam się na ćwiartki lustrzanki... wersje gold wyglądają ok dłużej ale po dłuższym czasie te też zaczynają wyglądać coraz gorzej... a szkoda...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 15 lat, 11 miesięcy temu #4313

    ja posiadam dwie amerykańskie ćwierćcentówi z roku 1970 niezajmuje się numizmatyką więc chciałbym je sprzedać to jest chyba stan 1 bo się swiecą a z resztanieznam sie na tym więc moge przesłać zdjęcia gdyby to kogoś interesowało w razie co pisać na pw
  • Odp:Amerykańskie 25- centówki 15 lat, 11 miesięcy temu #4316

    maslonas napisał:
    ja posiadam dwie amerykańskie ćwierćcentówi z roku 1970 niezajmuje się numizmatyką więc chciałbym je sprzedać to jest chyba stan 1 bo się swiecą a z resztanieznam sie na tym więc moge przesłać zdjęcia gdyby to kogoś interesowało w razie co pisać na pw


    informacje neico okrojone. SPzredajemy w dziale giełda.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Amerykańskie 25- centówki 15 lat, 10 miesięcy temu #6117

    taa.. amerykanskie quaters dollars niestety zalezy od mennicy np. philadelphia west.a , san francisco , oraz d. (nie wiem jak sie nazywa).
    Teraz najbardzie oplaca sie zbierac secquawa albo usa presidental set.
    No ale...
    quatery tez beda mialy wartosc tak jak u nas dzisiejsze 2 GNowki.
    No czyli 2-5 zl za 1 szt.
    Ale cale hmm. gdzies 100 zl wzwyz.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information