Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: filmiki z produkcji monet

  • filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10003

    www.tvnwarszawa.pl/5603,program.html

    Produkcja w Mennicy .........Mennicy Polskiej rzecz jasna.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10009

    super filmik:) ja chce pracowac w mennicy... i tak te jaszczurki pakowac...
    • Eothain
    • Eothain

    O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10015

    chyba pakowanie to jest dość monotonna praca, ale przebywanie wśród tylu pięknych monet to jest to!
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10048

    Nie dość, że mają monotonną pracę, to jeszcze im nad głową stoi ten idiota z mikrofonem i zadaje kretyńskie pytania. Gdyby mi taki kolo do biura przyszedł, to bym chyba go za okno wyrzucił ;)
    A jeśli chodzi o samą mennicę, to sądziłem, że jest trochę mniejsza. I że są trochę bardziej sterylne warunki (coś na kształt fabryki podzespołów komputerowych).
    Filmik jest spoko, wyłączywszy prowadzącego.
  • O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10049

    Ja też kiedyś wyobrażałem sobie proces powstawania monet zupełnie inaczej:).

    Czysto musi być i jest, ale sterylne warunki nie są potrzebne gdyż żadna "mikroskopowa" praca nie jest wykonywana - no może za wyjątkiem tworzenia stempli.

    Tak czy inaczej bardzo ciekawe
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10052

    Szczerze powiedziawszy ja też tak myślałem, w dodatku byłem pewny że kapslowanie jest maszynowe. No i się zdziwiłem, ale to dało mi jeszcze jedno do myślenia, a właściwie wyjaśniło pewne wątpliwości odnośnie gradingu na PR70. Teraz wiem dlaczego niemożliwa jest taka ilość PR70. Po prostu monety gdy leżą gdzieś na stole i są pakowane przez pracowników ręcznie, muszą mieć mikroryski. To nam daje obraz polskiego gradingu.
  • O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10058

    Monety do kapsli pakowane są maszynowo. Maszyna pobiera monetą, dwie cześci kapsuły i składa wszystko do kupy. Maszyna jest tak skonstruowana, że nie robi żadnych szkód lustrzance. Kobiety, któe ręcznie pakują, pakują tylko zakapslowane monety do pudełek zbiorczych.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu #10061

    Kurcze, a już zacząłem myśleć, że przez tyle lat się myliłem. Jak obejrzałem ponownie filmik to wynika z niego, że pakuje jednak maszyna, a potem ręcznie kapsuły wkładają do pudełek - niemniej opis do filmiku jest mylący cyt: "Monet kolekcjonerskich nie można dotykać rękoma. Pracownicy mennicy (tylko w rękawiczkach!) pakują je w specjalne kapsuły".
  • O:filmiki z produkcji monet 15 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Tajniak. #10062

    Jakby kogoś interesowało. Te i inne filmiki można obejrzeć TUTAJ.
    • andrzejj
    • andrzejj

    O:filmiki z produkcji monet 14 lat, 6 miesięcy temu #12851

    jeszcze jeden filmik o monetach :

    finanse.wp.pl/kat,25181,title,Kolekcjone...sc.html?ticaid=18eac

    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:filmiki z produkcji monet 14 lat, 5 miesięcy temu #13349

    Filmik mnie trochę zaskoczył, ale oglądałem kiedyś podobny na TVP Warszawa. ;) Super technologia!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:filmiki z produkcji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14405



    ciekawy filmik o biciu monet pod ziemią - 1234 metrów
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:filmiki z produkcji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14599

    Bardzo ciekawe filmiki, wielu interesujących rzeczy można się z nich dowiedzieć
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information