Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Moneta miesiąca - Polska

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Moneta miesiąca - Polska 16 lat, 2 miesięcy temu #1011

    Kolega z tego forum zgłosił super pomysł, żeby zrobic konkurs na monetę miesiąca - zrobimy taką ankietę ale potrzebuje w tej chwili aby każdy z Was napisał swój typ.

    Ja pisze swój - jak zwykle najpiękniejsza dla mnie moneta \&quot;Szlak Bursztynowy\&quot;<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/27 11:46
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1012

    1000-lecie zjazdu w Gnieźnie 10zł.

    Moja propozycja jest taka żeby na początek przez tydzien czasu dawac propozycje a potem ostatnie dwa tygodnie meisiąca głosoanie w ankiecie.
    I tak w koło. w marcu przez pierwsze 10 dni mieisąca dawac typy a potem przez kolejne 20 głosowac. Co wy na to???

    A co mnie urzekło??? hmm niepsotykany jka na tamte lata projekt awersu i rewersu. Bardzo szczegółowo i realnie przedstawiona scena. Super<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/02/11 22:55
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1014

    Wszyscy mają jakieś listy przebojów więc dlaczego mamy być gorsi.Dziękuje Szanownym kolegom że pomysł się spodobał. Moim typem jest 10 zł Teodor J.K. KORZENIOWSKI.Co mnie urzekło: rewers monety i bardzo kolorowe odbicie żaglowca w hologramie.Dla mnie to jedna z ładniejszych monet.Pozdrawiam
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1015

    2zl GN Zjazd w Gnieznie ;] piekne :} juz z patynka ;]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1016

    wedlug mnie 15 lecie senatu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1022

    Muszę przyznać,że to naprawdę świetny pomysł.Gratuluje temu który na niego wpadł.Mój typ to moneta \&quot;20zł.Jan Matejko\&quot; z niedocenianej(moim zdaniem) serii \&quot;Polscy malarze XIX i XX wieku\&quot;.Urzekła mnie ona swoim nie typowym kształtem i delikatnym tampodrukiem
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1042

    Więc tak postanowiliśmy, że w głosowaniu każdego miesiąca będzie brało udział 15 max propozycji. Pod uwagę brane będa pierwsze 15 niepowtarzające sie propozycje. Obecnie jest 6 prpopozycji. Zachęcam więc do składania propozycji.
    Stwórzmy wspólnymi siłami coś co będzie nas wyróżniało spośród innych stron.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1049

    Piotr_k84 napisał:
    Więc tak postanowiliśmy, że w głosowaniu każdego miesiąca będzie brało udział 15 max propozycji. Pod uwagę brane będa pierwsze 15 niepowtarzające sie propozycje. Obecnie jest 6 prpopozycji. Zachęcam więc do składania propozycji.
    Stwórzmy wspólnymi siłami coś co będzie nas wyróżniało spośród innych stron.


    Super... ale myślę że warto ustalić jakieś zasady... Moneta Miesiąca... ja gdy pierwszy raz przeczytałem o tym pomyśle odebrałem to jak co miesięczne głosowanie na monety, które wychodzą danego miesiąca - ze względu na nazwę... ale jak piszesz max 15 pozycji to tyle polskich miesięcznie nie wychodzi...

    Czyli, że co miesiąc każdy daje typ na swoją monetę nie patrząc na datę jej wydanie, nawet jak moneta ma X miesięcy. Czy tak??

    I, moim zdanie, w zasadach dałbym by nie dawać typów na monety, które ukarzą się za ileś tam miesięcy a są już w przedsprzedaży.

    Jeżeli powyższe jest ok to mój głos, bo tematyka dla mnie bliska: 10 zł Rycerz ciężkozbrojny
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1050

    sderrek napisał:
    Piotr_k84 napisał:
    Więc tak postanowiliśmy, że w głosowaniu każdego miesiąca będzie brało udział 15 max propozycji. Pod uwagę brane będa pierwsze 15 niepowtarzające sie propozycje. Obecnie jest 6 prpopozycji. Zachęcam więc do składania propozycji.
    Stwórzmy wspólnymi siłami coś co będzie nas wyróżniało spośród innych stron.


    Super... ale myślę że warto ustalić jakieś zasady... Moneta Miesiąca... ja gdy pierwszy raz przeczytałem o tym pomyśle odebrałem to jak co miesięczne głosowanie na monety, które wychodzą danego miesiąca - ze względu na nazwę... ale jak piszesz max 15 pozycji to tyle polskich miesięcznie nie wychodzi...

    Czyli, że co miesiąc każdy daje typ na swoją monetę nie patrząc na datę jej wydanie, nawet jak moneta ma X miesięcy. Czy tak??

    I, moim zdanie, w zasadach dałbym by nie dawać typów na monety, które ukarzą się za ileś tam miesięcy a są już w przedsprzedaży.

    Jeżeli powyższe jest ok to mój głos, bo tematyka dla mnie bliska: 10 zł Rycerz ciężkozbrojny


    Więc tak. Masz rację nie można dawac typów na monety, które nie zostały jeszcze wyemitowane. Monet Polskich w mieisącu wychodzi zbyt mało amo wielu zagranicznych dużo osób nie wie. do monety miesiąca można zgłaszac monety kolekcjonerskie i okolicznościowe tylko nie wiem czy ograniczyc się do polskich czy tez można zagraniczne???
    Następenie z typów zrobimy ankietę i będzie można oddawac głosy.

    Uwaga w tym konkursie głosujemy na monety III RP tzn z lat 1990-2008.!!!
    Dodatkowym atutem jest to, ze wzbogacimy swoja wiedze dotycząca monet III RP.

    Dodatkowo zastanawiamy się nad dużym konkursem numizmatycznym z cennymi nagrodami.

    Oto typy na dotychczas zgłoszone:

    -20zł Szlak Bursztynowy
    -10zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    -10zł T.J.K Korzeniowski
    -2zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    -20zł 15-lecie Senatu
    -20zł Jan Matejko (seria polscy malarze)
    -10zł Rycerz cieżkozbrojny

    7 zgłoszeń. Czekamy czekamy na kolejne typy. Jeszcze 5 typów, w głosowaniu bierze udział 12 monet.
    Uwaga jeden forumowicz moze zgłosic 1 typ. Decyduje kolejnośc zgłoszeń.

    Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/13 12:28<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/13 12:33
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1065

    Ja głosuję na Sybiracy 10zł.Orginalna moneta
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1068

    Ja bym zaproponował JAN III SOBIESKI 10zł 2001

    I mam taką małą sugestię, żeby od razu umieszczać link do opisu monety w katalogu ;)<br><br>Edytowany przez: blizz4rd, w: 2008/02/13 18:11
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1070

    Proponuję monetę 2 zł GN \&quot;Zamek w Kórniku\&quot; z 1998 r. ze względu na prostotę i ciekawy sposób nawiązania do mauretańskich akcentów w wystroju wnętrz (tło).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1075

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1078

    Ja proponuje Sokoła Wędrownego 20 zł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1079

    jak równierz proponuje Sokoła Wdrownego 2zł
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1081

    Po przemysleniu tego watku doszlem do wniosku ze jest to troszke zly pomysl bo wyjdzie tu troche zamieszania moim zdaniem Pan Bartosz B. ;] powinien wystawic sonde i tam powinny byc 3 monetty GN i nowa Sonde z Srebrami i kazdy by glosowal potem jeszcze raz i kazda sonda ktorej moneta wygra idzie dalej i takw kolko az sie uzbuiera np 5 moneti taka glowna sonde ;] mam nadzieje ze kapujecie ;]
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1085

    mysle , ze w lutym zróbmy już jak jest na chwilę obecną jest 11 monet. ( do kolegi Warszawa24 sybiracy nie moga byc bo nie było emisji). Zostałą jeszcze 1 moneta do wytypowania. od marca jesli nic innego nam nie wpadnie go głowy to zmienimy formę. Ale docelowo fajnie byłoby głosowac na monetę meisaca POlski i Zagranicy.

    Oto typy na dotychczas zgłoszone:

    -20zł Szlak Bursztynowy
    -10zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    -10zł T.J.K Korzeniowski
    -2zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    -20zł 15-lecie Senatu
    -20zł Jan Matejko (seria polscy malarze)
    -10zł Rycerz cieżkozbrojny
    -20zł SOkół Wędrowny
    - 10zł XX-lecie pontyfikatu J.P.II (1998)
    -10zł JAN III SOBIESKI (popiersie 2001)
    -2zł GN Zamek w Kórniku
    -2 zł P. E. Strzelecki

    jeszcze jedna propozycja i głosujemy na monetę lutego. Odnośniki można dawac rzeczywiście. Swoją droga podczas głosowania będa także wizerunki monet

    Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/02/13 22:43

    Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/02/14 08:37<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/16 00:09
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1090

    warszawa24 napisał:
    Ja głosuję na Sybiracy 10zł.Orginalna moneta


    Nie włączajcie do konkursu monet które jeszcze sie nie pojawiły bo oskarżą portal o napędzanie rynku ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1091

    Mi chodziło o Jana III Sobieskiego, ale nie półpostać.
    To dwie różne monety:
    Poczet królów i książąt Polskich / JAN III SOBIESKI
    Poczet królów i książąt Polskich / JAN III SOBIESKI PÓŁPOSTAĆ
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1093

    Przepraszam zapędziłem se juz poprawiam
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information