Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy

    • Offline
    • Oklaski: 0

    kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11351

    witam , przepraszam jestem tu nowym użytkownikiem, i mam nadzieję, że takiego wątku nie było-
    co doświadczeni numizmatycy myślą o Złotym numizmacie "Kolekcja Papieska" w nakładzie 1979,ze Skarbca Mennicy Polskiej, bardzo proszę o odpowiedź i dziękuje za uwagę, pozdrawiam
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11353

    Co prawda pytanie skierowane zostało do doświadczonych numizmatyków, ale może ja też trochę pomogę.
    Co do tego numizmatu - ma on zarówno wady, jak i zalety.
    Wady:
    - Wysoka cena. Jeśłi spojrzymy na zawartość kruszcu, to ten krążek jest wart ok. 750 PLN. A kosztuje ponad 1000 zł więcej... Nawet jeśli SMP zrobi "promocję" (a robi ją zawsze :P ), to będzie to i tak ponad dwukrotna różnica.
    - To nie jest moneta. A monety (czyli oficjalne emisje danego kraju) osiągają wyższe ceny od tego typu numizmatów.
    - Wizerunek częstochowskiej Marii z Dzieciątkiem na odwrocie to porażka.
    - Część ludzi, gdy słyszy hasło "Skarbiec Mennicy Polskiej", to wstaje i wychodzi.
    Zalety:
    - Niski nakład. Co tu dużo mówić, 1979 szt. to niewiele.
    - Na numizmacie znajduje się papież. Co prawda monet z papieżem nie emituje już chyba tylko Arabia Saudyjska, ale zazwyczaj cieszą się one większym powodzeniem niż inne blaszki (przeciętnie!).
    - SMP wydaje sporo pieniędzy na promocję. A więc dużo osób dowie się o tym numizmacie. Nawet bym się zbytnio nie zdziwił, gdyby 15 sierpnia na Jasnej Górze podczas kazania padły słowa o tym złotku: "Idźcie i kupcie je wszyscy (...)"
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11355

    Dla mnie te blaszki są warte tyle co nic, cóż zbieram monety a nie żetono-medaliki (zwłaszcza w takich cenach), trudno w sumie to nawet określić mianem numizmatu - nie jest to moneta, banknot ani inny znak pieniężny. Co do nakładu to jest niski, bo ryzyko braku nabywców jest również spore.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11358

    to już chyba lepiej inwestować w srebne sztabki lokacyjne (np.1 uncja)tematyka rózna ale choćby droga krzyżowa według mnie dość ciekawa seria a i temat zbliżony ;)
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11359

    Macie oczywiście rację, ale zauważcie, że jednak czasem udaje się tym produktom osiągnąć sukces rynkowy (według mnie - krótkotrwały, a za 30 lat to na 100% nikt nie będzie o tych numizmatach pamiętał).
    Swego czasu przeżyłem mały szok, gdy zobaczyłem, jak na Allegro ludzie kupują za prawie 2500 złotych zestaw blaszek z różnymi wizerunkami orła. Jeszcze tego samego dnia pobiegłem do EMPiK-u, bo pamiętałem, że parę tygodni wcześniej widziałem ten zestaw w gablotce za bodajże 800 zł. Niestety, już go nie było...
    Nigdy do końca nie przewidzi się reakcji ludzi. Ja do tej pory nie rozumiem, dlaczego szlak bursztynowy chodzi po 1,5 tys. - teraz co druga moneta ma hologram, bursztyn, koraliki, meteoryty i cholera wie co jeszcze. Kiedyś to na pewno był frykas, ale teraz?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11360

    Sztabki lokacyjne to jeszcze inna bajka, ale fakt, że są pięknie zrobione - nowa seria panoramy miast zapowiada się całkiem obiecująco.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #11362

    prawie 2000 szt to nie jest maly naklad na taki medalik za tak wysoka cene, spójrzcie na naklady zlotych dukatow lokalnych max to kilkaset szt nawet dla najwiekszych miast, do tego moim zdaniem temu medalikowi najblizej, a boom na takie blaszki sie skonczyl. Mozna z drugiej strony powiedziec ze zlote monety z lat 97-02 o takim nakladzie daja 400-500% zysku a nawet wiecej, ale to sa monety dodatkowo czesto z serii wiec moim zdaniem nie wolno tak porownywac. Ogolnie nie polecalbym zakupu, w szczegolnosci za taka zbojecka cene. No i medalik nie jest zbyt urodziwy ale to juz subiektywna ocena;)
    nasunelo mi sie jeszcze cos... to jednak nie zbojecka cena tylko symboliczna ;D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu #11363

    Dziękuję Wam za rady i tak czułem , że to jakaś wpadka:)pozdrawiam,
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:kolekcja papieska Au900 Skarbiec Mennicy 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11384

    Heh, miałem rację, promocja jest :laugh:
    Numizmat do nabycia w "atrakcyjnej cenie 1655 zł za egzemplarz, niższej od emisyjnej, która wynosi 1979 zł"

    Edit: I tak nie warto.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information