Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: list do prezesika NBP

    • Offline
    • Oklaski: 0

    list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1190

    witam peeps!

    mam taką propozycję a mianowicie napisać list do prezesika NBP z pytaniem co to za kosmiczne naklady sreberek.

    bo jak tak dalej bedzie to wiekszosc osob rzuci sie na srebreka ukrainksie a nawet na wyspę Australie!
  • Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1191

    to on odpowie Ci, ze jest duże zainteresowanie. Można napisac nie zaszkodzi, ale kilka osób już pisało i dostali odpowiedź, ze monety ciesza się bardzo dużym powodzeniem. Wiadomo jak to \"powodzenie\" mamy rozumeic. Dla NBP to bardzo dobry biznes.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1195

    ach!!

    no to niech tylko czeka i zobaczy jak te jego \"powodzenie\" zyski przyniesie i mina mu zrzeednie po tym jak \"monety powodzenia\" będą zalegać i wiekszosc numizmatykow rzuci sie na sasiadow ze wschodu gdzie emisje dochodza do 8000 a nawet 5000 monet :D

    pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1209

    tomas_bak napisał:
    witam peeps!

    mam taką propozycję a mianowicie napisać list do prezesika NBP z pytaniem co to za kosmiczne naklady sreberek.

    bo jak tak dalej bedzie to wiekszosc osob rzuci sie na srebreka ukrainksie a nawet na wyspę Australie!


    ja myślę że nie większość osób się rzuci na sreberka innych państw a większość inwestorów handlarzy... \"normalni\" kolekcjonerzy/zbieracze nadal będą kupowali PL sreberka...

    ja osobiście cieszę się ze zwiększonych nakładów... bo dzięki temu kupię sreberka po normalnej cenie a nie po zawyżonej kilkukrotnie przez handlarzy...
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1216

    W sklepach pojawiły się dodatkowe abonamenty na rok 2008 co świadczy o zwiększonych nakładach monet.Czy to jest związane z dziurawym budżetem? Moim zdaniem tak i Euro 2012 tez się zbliża dużymi krokami. Z jednej strony zwiekszone nakłady to łatwiej kupić monetę.Prezes NBP podejrzewam nic nie zrobi aby zmniejszyć nakłady, większy nakład to więcej kasy w budżecie i więcej pseudonumizmatyków którzy zaleją monetami rynek!!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1238

    JARAS napisał:
    W sklepach pojawiły się dodatkowe abonamenty na rok 2008 co świadczy o zwiększonych nakładach monet.Czy to jest związane z dziurawym budżetem? Moim zdaniem tak i Euro 2012 tez się zbliża dużymi krokami. Z jednej strony zwiekszone nakłady to łatwiej kupić monetę.Prezes NBP podejrzewam nic nie zrobi aby zmniejszyć nakłady, większy nakład to więcej kasy w budżecie i więcej pseudonumizmatyków którzy zaleją monetami rynek!!!


    Nie przesadzajmy że zwiększone nakłady są podyktowane łataniem dziury budżetowej.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1240

    To dobry pomysł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1245

    a ja wam powiem że jush żygam jak wchodzę na allegro i widzę tych handlarzy przecudownych z abonamentami normalnie bleeeeeeee ;))))

    pozdrawiam peeps!! :D
  • Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1246

    ...i nie tylko Ty. Ludzie zaczynaja miec awersje do polskich monet, bo przestają to byc blaszki kolekcjonerskie, a masowe. Z każdym meisiacem coraz popularnejsze będa stawały sie monety zagraniczne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1247

    ja się zastanawiam nad wschodnimi monetkami sąsiadów. Tyle ze \"znow\" na allegro troche kosztują u handlarzy :/
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1410

    Jak ktoś to mądrze powiedział. Gdy nakład jest niski to zarabia kupujący jak wysoki sprzedający. Chodzi oczywiście o sprzedaż u źródła bo dalej to już tylko bajka. Czysty \"byznes\".
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1414

    oj przestanmy plakac wiecej monet to lepszy dostep do nich w koncu wiekszosc z nas jest kolekcjonerami jedni z wiekszym starzem inni mniejszym a ze za jakis czas naklady spadna to jestem pewny taki jest cylk koniunkturalny a wtedy ...znowu sie zacznie pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1415

    i nive2... ma rację! tak czy siak taka korekta musiala nastapic wczesniej czy pozniej! czas jest naszym sprzymierzencem to sie wszytsko uspokoi!

    a konczac puenta jeszcze nbp bedziemy dziekowac ;D

    pozdrawiam sympatycznych forumowiczow \&quot;katalogmonet\&quot; !!<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/02/24 13:45
  • Odp:list do prezesika NBP 16 lat, 3 miesięcy temu #1418

    ALe o ile bardziej sympatycznie by było, ze kolekcjonujemy monety, któe wychodzą w naprawde kolekcjonerskim nakładzie. Niestety w naszym kraju to juz jest chyba nemozliwe, bo obniżenei nakałdu to od razu potencjalny biznes.
    Nie ukrywam, ze ja poza kolekcjonowaniem od czasu do czasu sprzedaje jakas monete, ale sa to pojedyncze sztuki a nie całe kartony:).
    Niestety czasów kiedy były niskie nakałdy i normalne, stabilne wzrosty wartości juz dawno odeszły do lamusa:)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.58 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information