Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Przechowywanie monet

  • Przechowywanie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1287

    Takie wątku jeszcze nie było, a jest bardzo ważny. Odpowiednie przechowywanie monet to połowa sukcesu.
    Ja swoje sreberka przechowuje w paletach.
    GNy, któe mam w kolekcji trzymam w katalogach Fischera. Niektóre powoli zachodza patynka ale dodaje im to tylko uroku.
    Natomiast te 2zł, które mam w wielu egzemplarzach z reguły trzymam w holderach albo pojedynczo w woreczkach strunowych. Niestety ani woreczki ani holdery nie chronią w 100% przed czynnikami zewnętrznymi. Na monetach 1-2 letnich zaczna sie już na rancie miejscami pojawiac patyna. A jeśli myśle o późniejszej ich sprzedaży to musze pomyślec o czymś co je ochroni. Problemem nie jest jednak powietrze lecz prawdopodobnie folia, z któej zrobione sa woreczki i holdery. Wymysliłem coś takiego, ze zaopatrzę się w pojedyncze nalutkie woreczki papierowe i tak popakowane monety schowam do pudełka próżniowego i do szafy. O Pudełku próżnionym była mowa na e-numizmatyce i podobno dośc dobrze sie sprawdza.

    A jak wy przechowujecie swoje kolekcje?
    Jakis czas temu Bartek stworzył fajny artykuł o przechowywaniu monet: www.katalogmonet.pl/poradnik/przechowywa...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/21 13:12
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Przechowywanie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1293

    Ten temat był poruszany. Monety 2 zł GN przechowuje w kapslach. Może nie jest to najtańsze ale napewno najbezpieczniejsze dla monet GN. Z katalogu Fishera zrezygnowałem gdyż monety w nim z czasem czerniały (i nie była to patyna, a jeśli tak to wyjątkowo brzydka).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Przechowywanie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1652

    Sreberka PRL-u głownie w oryginalnych opakowaniach a pozostałe w tym GN w kapslach. Trzymanie bezpośrednio w katalogu odradzam, podobnie jak przed mówca, ponieważ powietrze a w tym zanieczyszczenia mają swobodny dostęp do waloru i niszczą go.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information