Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Plakiety PTAiN - PTN

  • Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #12873

    Jakiś czas temu natrafiłem przypadkiem na plakiety bite z okazji zjazdów PTN (wcześniej PTAiN). Aukcji z nimi jak na lekarstwo, informacji zresztą też.

    Czy ma ktoś jakieś wiadomości na ich temat: jakie nakłady, wizerunki sposób dystrybucji etc. ?

    Przyznam, że są bardzo ładne - jeśli bite był podczas każdego ze zjazdów to mogłaby powstać z tego naprawde ładna kolekcja.

    Chciałbym je skatalogować

    Chodzi mi o takie plakiety jak np. ta:

    allegro.pl/item785300033_zygmunt_iii_waz..._prezesow_ptain.html
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu #12932

    Witam Piotrze :)
    Ja również od jakiegoś czasu szukam informacji na ten temat, ale tak jak piszesz, jest ich bardzo mało. Aukcji również nie ma za wiele, ponieważ były to serie limitowane, ale nigdzie nie natrafiłem na wielkości nakładów. Jak sądzę były wydawane w dwóch wariantach: ze srebra i z brązu. Za jakiś czas podam Ci jeszcze parę informacji, które udało mi się zdobyć.
    Ja również zwróciłem uwagę na ich urodę :) Naprawdę są śliczne :)
    Wg mnie ciekawie również wyglądają niektóre medale z regionalnych ośrodków PTAiN. Projekty ich są w wielu przypadkach bardzo interesujące, ale i tutaj są problemy ze zdobyciem większej ilości informacji.
    W związku z powyższym, mam prośbę do Ciebie. Gdybyś natrafił na jakieś konkrety to daj znać.
    Pozdrawiam
  • O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu #12933

    OK, razem moze uda się nam zdobyć więcej informacji.

    Dotarłem do takiej informacji z 2001 roku -

    "W związku z dużym zainteresowaniem plakietą zjazdową, której nakład został już wyczerpany, zarząd Główny postanowił zwrócić się do Mennicy Państwowej S.A. o wybicie dodatkowej partii plakiet. Oddziały i Koła zainteresowane kupnem plakiety, proszone są o dokonanie odpowiednich wpłat na konto zarządu Głównego w nieprzekraczalnym terminie do 23 czerwca br. Cena plakiety srebrnej Ag - 480 zł, brązowej - 75 zł. Plakiety będą do odebrania w ZG PTN pod koniec sierpnia br."

    Źródło: www.eps.gda.pl/ptn/9.html

    Przeglądając katalogi medali MP S.A. natrafiłem na informacje o plakietach z niektórych zjadów - przy jednej ze srebrnych pakiet widniał nakład bodajże 35 sztuk - ale to tylko informacja o jednej plakiecie.

    Jak tylko coś konkretnego znajdę dam znać.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu #12940

    jakis czs temu sprzedalem 3 lub 4 takie "medale" okolicznosciowe zwiazane z jakims tam zjazdem numizmatykow
    bodajze ze slaska jeden napewno byl z Katowic wszystkie byly
    z lat 60 i 70 wybite w brazie srednica o ile dobrze panietam 35mm przyznam ze ladne i ciekawe tym wieksze bylo moje zaskoczenie kiedy cena osiagnela doslownie kilka dolarow i musialem wyslac je do stanow zainteresowanie na ebayu nimi bylo zadne :(
  • O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #12946

    Owszem wiele medlai okolicnzościowych PTN jest bardzo interesujących i zasługujących na wzbogacenie kolekcji, ale mnie w tym momencie najbardzije interesuje temat owych plakiet.

    Chciałbym zrobić jakieś ich zestawienie, skatalogować je sensownie

    Oto jeden z przykładów na aukcji: allegro.pl/item784453552_medal_plakieta_..._ptn_sanok_2005.html
    • Shiver
    • Shiver

    O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu #12951

    Informację o większości można znaleźć w samym PTN, w biuletynach też ukazywały się takie informacje. Z okazji zjazdów wykonywano także okolicznościowe nadruki na banknotach oraz bito żetony - mam gdzieś parę, jak znajdę to pokażę.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Plakiety PTAiN - PTN 14 lat, 6 miesięcy temu #13040

    Witaj Piotrze
    Mam parę informacji o serii plakiet, którymi się interesujemy. Otóż wg moich informacji, takich plakiet jak pokazałeś w pierwszym linku wydano w sumie 7 w II połowie lat 80. Wszystkie miały na Rv wizerunki naszych władców, a na Av tarcze herbowe. Uwiecznieni na nich władcy to:
    - Władysław II Jagiełło
    - Stefan Batory
    - Władysław IV Waza
    - Zygmunt II August
    - Stanisław Leszczyński
    - Zygmunt III Waza
    - Stanisław August Poniatowski
    Wszystkie miały wymiary: 90x55 mm.
    Wszystkie, o ile wiem wyszły spod ręki jednago medaliera - Piotra Gorola (syna Edwarda Gorola również medaliera)
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plakiety PTAiN - PTN 10 lat, 9 miesięcy temu #28232

    Witam,

    Mam niewielką kolekcję (ok.160) plakiet PTAiN po dziadku (lata '80). Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić zdjęcia. Zarówno do katalogowania (dla zainteresowanych tematem, bo przed sprzedażą i tak pewnie będę musiała zrobic zdjęcia) jak i nabycia. Dwie są jakieś starsze, ale nie oczekujmy cudów....
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plakiety PTAiN - PTN 10 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #28237

    Owszem, może i byliby zainteresowani. Masz jakiś wykaz?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plakiety PTAiN - PTN 10 lat, 9 miesięcy temu #28241

    Witam,

    W takim razie zrobię wykaz w następny weekend.
    Mam nadzieję, że data, tytuł/nazwa plakiety i opis, czy jest znakowana PTAiN wystarczą, ewentualnie, czy coś jest grawerowane na boku.
    Przymierzam się, żeby poprostu zanieść wszystkie do WCN, jakieś rady?
    Sprzedawanie tego w detalu na allegro itp. przez nieznaną osobę moim zdaniem mija się z celem, bo ja bym np. nie kupiła. Tym bardziej, że nawet nie określę fachowo jaki to stan.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plakiety PTAiN - PTN 10 lat, 9 miesięcy temu #28242

    Witam,

    Pomijam kwestię nazewnictwa - medal czy plakieta - bo z tym jest pewien problem, to jednak istotne będą również inne informacje, które pomogą zorientować się właśnie w tej kwestii. Dobrze byłoby podać odmianę (np. wersja patynowana, czy srebrzona) i umieścić wymiary, ponieważ wiele medali czy też plakiet było wykonanych w różnych wersjach nie tylko materiałowych, ale również wymiarowych.
    Przy medalach (wolę mimo wszystko takie określenie, ponieważ jest bardziej uniwersalne) wykonanych w srebrze dobrze podać wagę i próbę (o ile jest, a gdyby była odpowiednia punca, to dobrze byłoby ten fakt zaznaczyć w wykazie). To znacznie ułatwi ewentualnie dalszą dyskusję...
    Na pewno warto byłoby zaznaczyć stan medalu (zarysowania czy inne uszkodzenia powierzchni, ewentualne obicia, a zwłaszcza rantu).

    Ty pewnie nie kupiłabyś, ale są pasjonaci, którzy mogą być nimi zainteresowani ;) Problem w tym, że są różne medale (o różnej tematyce i wielkości nakładu) i z tego powodu cieszą się różnym zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Niektóre z nich o nawet wysokim nakładzie potrafią kosztować zdecydowanie więcej niż te o niskim, ale o mniej intrygującej tematyce. Tak więc nie ma mądrych ;)

    Co do pomysłu z WCN (lub innej firmy). No cóż, przypuszczam, że jeśli wykażą zainteresowanie, to uzyskana cena może odbiegać od rynkowej - po prostu oni muszą na tym zarobić ;)
    Wystawiając z kolei na allegro, trzeba byłoby zamieścić naprawdę dobre fotki, a jeszcze lepiej jakiś wiarygodny i rzetelny opis, ale to z kolei wymaga znajomości tematu.
    To tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plakiety PTAiN - PTN 10 lat, 9 miesięcy temu #28243

    Witam,

    Bardzo dziękuję za informacje i pomoc :), na co szczerze mówiąc nie liczyłam. W ogóle nie pisuję na żadnych forach, więc to miłe zaskoczenie! Postaram się spróbować dodać te wszystkie informacje.
    Jeżeli chodzi o WCN to wiem, że muszą zarobić, to normalne, ale ja chciałabym żeby wzięli wszystko hurtem bo sprzedaż tego zajęła by mi wieki, a na to poprostu nie mam czasu. Mam nadzieję, że oni zarobią, ale mnie nie oszukają, a na tym mi najbardziej zależy.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam i wolę plakieta :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information