Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: kolekcje

    • Offline
    • Oklaski: 0

    kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13283

    Mam taką sprawę... :) Otóż chcę uzbierac koelcje kilkudziesięciu monet. Jak narazie nie zarabiam własnych pieniędzy :P i postanowiłem zebrc kilka kolekcji 2 zł GN :) Jestem teraz na etapie wyszukiwania monet i sprzedawców na allegro oraz ładnych palet :) Kolekje, które mam zamiar zebrac:

    ZWIERZĘTA ŚWIATA (nie mam żadnej)
    ZAMKI I PAŁACE W POLSCE (mam zamek w kórniku)
    WOJEWÓDZTWA POLSKI (nie mam żadnej)
    HISTORYCZNE MIASTA W POLSCE (brak 3 miast, jedna w złym stanie)
    POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI (posidam 20 i 25-lecie Solidarności i wstąpienie Poslki do UE)

    Rozważam także nad kupnem kolekcji DINOZAURÓW i UKŁADU SŁONECZNEGO, chc nie wiem czy ten ostatni jest w GN. Moje ptanie brzmi, czy dobrze sobie to wszystko upatrzyłem, jeśli chodzi oczywiście o początkującego kolekcjonera :)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13284

    Witam kolekcji dinozaurów i systema solare nie ma w ng sa tylko w srebrze:)
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13285

    witaj
    na twoim miejscu zbieral bym wszystkie GN jakie ci w rece wpadna nie dzielil bym ich na serje tematyczne tylko powoli dazyj do zebrani wszystkich ceny GNow nie skacza drastycznie w gore a nawet ostatnimi czasy spadaja w dol wiec masz czas spokojnie uzupelniac kolekcje. co do wynalazkow typu dinozaury itp.itd.
    to bym odradzal lepiej zkoncetruj sie nad obiegowkami na poczatek PRL w ladnych stanach ich wartosc bedzie szla w gore nastepnie z czasem gdy nabierzesz doswiadczenia i zaczniesz zarabiac wlasne pieniadze mozesz zaczac z II RP z czasem sam obierzesz sobie droge ktora najbardziej bedzie ci odpowiadac czy to II RP czy lustrzanki III RP a moze stara polska.
    zycze cierpliwosci
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13286

    Co do przechowywania najlepiej w kapslach i na palecie ,:)
    kapsle kosztują jakieś 35 zł 50 sztuk palety 11 zł jakieś sztuka na której wchodzi 40 monet jak kiedyś zbierałem 2 złote to taki sposób przechowywania sie sprawdzał
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13287

    układu słonecznego w GN nie ma ale dinozaury są :) sam widziałem :P kiedyś miałem zygmunta II augusta 2 zł ale go sprzedałem :P miałem wtedy 7 lat, normalnie bym oczywiście nie sprzedał :D teraz żałuje :P a co do kolekcji to z tym pomysłem co mi w ręce wpadnie to nieźle tylko, nie mam żadnego katalogu gdzie mógłbym to wszystko notowac itp :) ztymi paletami to włąśnie chcę tak zrobic "taką specjalną półkę" są nawet osobne palety do województw i miast :) czekam na dalsze komentarze :) i dzięki :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13288

    palety , kasety i wszystkie tego typu profesionalne sposoby przechowywania monet sa drogie i na twoim miejscu skoncentrowala bym sie nad monetami a nie akcesorjami
    oczywiscie jakis albumik na poczatek i katalog powiedzmy parchimowicza zebys mogl sobie odchaczac co udalo ci sie do tej pory zdobyc .pozatym katalog jest pomocny ze wzgledu na informacje jakie w nim znajdziesz naklady , metal , srednica , waga , cena
    wszystko znajdziesz na allegro
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13289

    Nie zgadzam się, od razu zainwestuj w palety i kapsle, bo wyjdzie to Twoim monetom na dobre, tym bardziej, że GNy są z bardzo kiepskiego materiału dlatego postaraj się je od razu zabezpieczyć jak najbardziej "profesjonalnie" lepiej mniej, a w lepszym stanie :) I tak jak powyżej, nie tykaj niczego w stylu dinozaurów, układu, itp. bo jest to jeden wielki szmelc, i nie mam nic wspólnego z numizmatyką, ot kolorowe świecidełka wyprodukowanie dla zysku firmy która to sprzedaje. Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13290

    rzeczywiscie GNy dobrze by bylo w kapsle zapakowac ale czy odrazu musisz je prezentowac na paletach z tego co wspominales to jak narazie nie masz zbyt pokaznej kolekcji wiec moim zdaniem te pieniadze mozna lepiej wykorzystac, tez jestem zdania ze dinozaury, uklady, ogolnie wszelkiego rodzaju zetoniki to nie jest dobry pomysl
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13292

    Witam,
    Na początek polecam zebranie zestawu monet obiegowych III RP w ładnych stanach menniczych. Nie jest to kosztowne, a jak się znudzi zawsze można w sklepie wydać. :) A przyjemność z zebrania ładnej całości bezcenna...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13294

    ok dzięki wielkie :)

    mam jeszcze pytanie: czy lepiej zierac monety do osobnych kolekcji czy "rocznikowo"? i czy istnieją palety teamtyczne (oprócz miast i województw), dzięki :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13295

    ja odnosze wrazenie ze tobie bardziej sie podobaj te palety od samych monet.
    nie wiem czy sa jakies palety na miasta i wojewodztwa z tego co wiem to sa albumy tematyczne a nie palety.
    ile mozesz wydac miesiecznie na numizmatyke to bedzie latwiej ci cos doradzic
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13297

    heh i chłopak ma racje ze wie czego chce , uważam ze powinieneś zbierać monety rocznikowo :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13315

    no dobra, postanowiłem rocznikowo zbierac :) dzięki :P i ostanie moje pytanie, żeby nie było wam smutno... :) widziałem palety rocznikowe na allegro, ale nie wiecie przypadkiem czy takie palety są tylko na GN z danego roku czy na 10, 20 i inne też?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #13316

    Jeśli chodzi Ci o kasety rocznikowe to lepiej sobie je darować bo wychodzi drogo i w to miejsce kupić np. 3 kasety z 2-3 paletami każda, oddzielnie na: 10zł., 20 zł. i na 2 zł. Koszt całości to w zależności od klasy od bodaj 120-360 zł. Jednorazowa inwestycja starczy na długo zwłaszcza jeśli chodzi o 10 zł. i 20 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13321

    Racja...jakiś katalog, ewentualnie jakaś ciekawa lekturka(nie raz to pomogło mi na lekcji historii),jakiś klaser, ale tam monety GN tracą po jakims czasie połysk. Polecam też starsze monety. Ale się mądrze sam zbieram monety od 4 miesięcy. ;) Ale mam już ok.50 GN i Dinosaurie GN ;) oraz ok.500 monetek III RP i kilka II RP.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ziomal1225. #13322

    Jak Cię wkręcą starsze monety to polecam poszperać na strychy u dziadka czy babci. Ja znalazłem z III RP dużo, ale i tak mam duże braki. Albo poszukaj skarbów wykrywaczem metali. :P Sam,ale bez wykrywacza znalazłem,aż 10gr 1962 i 5gr 1955(i 1zl 1991) :P
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13324

    Ale ja się ze znaleziska cieszę... w końcu to najdroższe roczniki 10 i 5 groszówek z III RP.Ale nie w tym stanie co ja mam.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13325

    Przy okazji mam pytanie. Co myślicie o zakupowaniu monet w stanie III. Chodzi o takie starsze monety,jak: z WMG czy te droższe z II RP czy Getta w Łodzi.Mówi się, że jak super kolekcja to stan I.NO ale mnie nie stać, abym za monetę dał 3tys.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13329

    A i polecam kupować monety nie tylko prze internet,ale tez w sklepach numizmatycznych. Jak jest fajny sprzedawca, czy jak koło mnie sprzedawczyni, to można się nieźle potargować,np. sprzedawczyni mówiąc,że ona uwielbia młodych kolekcjonerów i zawsze sprzedaje im taniej niż normalnie to w br kupiłem za 7zł, gdy gdzie indziej proponowano mi za 15zł. Można też kupować na giełdzie(tam kupiłem pierwsze 3 swoje monety) ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13330

    Jeśli chodzi o WMG i Getto to ogólnie trudno jest dostać monety lepsze niż stan 2 (w przypadku Getta jest to niemal niemożliwe). Dlatego zwłaszcza w stosunku do tych najrzadszych to stan III to i tak niezły wydatek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information