Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: kolekcje

    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13331

    Dzięki ;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13332

    Masz rację... zazwyczaj wszystkie sprzedawane są jeszcze w gradingu,ale widziałem jakąś stronkę internetową gdzie sprzedawali monety dosłownie za grosze. Właśnie w takich stanach jak II czy III no i czasami IV.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13333

    nie istnieje moneta 5 groszowa z 1955
    jesli zbiera sie monety obiegowe to lepiej miec monete w slabym III stanie niz miec dziure w kolekcji zawsze jest tak ze wczesniej czy pozniej wpadnie ci w rece moneta w ladniejszym stanie to sobie podmienisz a ta gorsza mozna sprzedac i tak na okraglo kolekcja nawet pelna nie umiera nigdy bo zawsze jest mozliwosc podmienic nawet piekna monete na jeszcze bardziej wyszukany perfekcyjny egzeplarz
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13341

    wiem...chodzi mi o 1959
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez hubcio10. #13362

    Ostatnio trafiłem na allegro na coś co mnie od razu zachwyciło:
    www.allegro.pl/item804732892_album_na_2z...09r_kmpl_kapsli.html
    Rozważam teraz nad kupnem, bo jednak nie znalazłem palet 2 zł GN rocznikowych :) Jak oceniacie ten przedmiot? Jest to opłacalne, wygodne bezpieczne i ładne? Jak myślicie? Proszę o opinie :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13363

    coz cie tak zachwycilo tym razem ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13364

    to pytanie retoryczne?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13365

    to pytanie zasadnicz
    piszesz ten przedmiot? jaki ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez hubcio10. #13366

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13367

    calkiem przyzwoity albumik tymbardziej ze to segregator i zawsze mozna dolozyc kolejne karty np.2010 , 2011
    cena tez niezbyt wygurowana zwlaszcza ze w komplecie 200 kapsli
    polecam
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13394

    Mam takie pytanie. Postanowiłem kupić sobie kasetę. No i ma dylemat, jaką kupić. Na oku mam dwie.I teraz moje pytanie czym one się różnią oprócz ceny.

    www.sklepkolekcjonera.pl/produkt/1207_ka...oniowa-hmk-3-t-30-bl

    www.sklepkolekcjonera.pl/produkt/1205_kaseta-mk3tmixbl
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13395

    Hmmmm...
    Mój znajomy, również numizmatyk :), poprosił swojego znajomego - stolarza, żeby zrobił mu szafkę na monety. Szafka została dopasowana do wystroju pokoju i wykonana z litego drewna dębowego. Mieści sie w niej 10 szufladek, a każda mieści 2 palety. Na dole jest zrobiona mała półeczka na akcesoria, katalogi. Szafka samodzielnie jest ładna, ale w zestawie .... super. Koszt, jaki był poniesiony to zakup uchwytów (szukanie odpowiednich zajęło prawie pół roku) i materiału do wyłożenia szufladek. Drewno i wykonanie było prezentem.
    Niestety nie dysponuję zdjęciami, kontaktu z właścicielem szafki nie mam....
    Moze również masz jakiegoś znajomego stolarza, który wykonałby szafkę?
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13396

    Taka szafka to coś pięknego. :woohoo: www.skorpion.kero.pl/pimo/z1.JPG

    Też mam zamiar coś takiego mieć, ale tylko 2 może 3 szuflady i to yyy...w szafie!!!Dla bezpieczeństwa. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #13400

    Co do kaset to ta leuchtturm HMK tylko w wersji 2 paletowej to za 120 zł można kupic na allegro. Jest lepsza bo ma drewniane ramki do palet, które lepiej izolują monety z dolnej palety. Sam mam takie na 10 i 20-tki tyle, że z odpowiednimi otworami na 10 i 20 i jestem zadowolony.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13401

    ja mam dokladnie takie z trzema tacami na 10zl ,20zl plus jedna kaseta MIX jedna na klipy druga na 10zl i trzecia na 20zl
    starannie wykonane, niemiecka firma z gornej pulki jedyny problem to monety z dodatkami np.20zl szlak bursztynowy , 20zl kolednicy lub 10 zl XVII mistrzostwa swiata w pilce noznej z bursztynem , pekin 2008 z kula sa to monety w wysokich kapslach i tace nie przylegaja do siebie troche jest to denerwujace ale niema alternatywy chyba ze kasety rocznikowe polskiej produkcji
    w mojej ocenie w skali od 1 do 6 kaseta leuchtturm wystawiam 5
    i polecam bo naprawde warte sa swojej ceny
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13414

    Ja już nie rozumiem. Szukam sobie kaset na monety i raz napisane, że na 10zł otwory o średnicy 32mm, a raz o średnicy 39mm.Chyba,że te kwadratowe muszą być większe. ;) Dobrze myślę??
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13415

    Właśnie. Jakie otwory są lepsze okrągłe czy kwadratowe?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13418

    Witam
    Mam pytanie do Państwa poszukuje nowych klip typu na Malarzy XIX w. Klipy muszą mieć w zestawie zielone wypełnienie szukam ok 10-15 sztuk w Bardzo dobrym stanie. Czy ktoś wie gdzie mogę takie kupić ?????
    Poszukuje także Malarzy XIX w. grading PR70 ( w większych ilościach )
    Bardzo Bardzo Bardzo proszę odpisać. :( :(
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13419

    ziomal1225
    przeciesz to jest proste otwory okragle 32mm = 10zl
    otwory 39mm = 20zl sa jeszcze takie kasety ze specialnymi kwadratowymi tackami np. na malarzy , historie jazdy polskiej
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:kolekcje 14 lat, 5 miesięcy temu #13420

    malarzy PR70 widze czasami na ebaylu ale z polskich firm
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.52 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information