Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Monety Malarzy w gradingu czy nie ???

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13554

    Witam wszystkich którzy czytają ten wątek,
    Mam dylemat bardzo podoba mi się kolekcja Malarzy XIX w. Lecz ta seria zwykle bardzo szybko pokrywa się patyną i ciężko kupić monety z tej serii bez patyny!!!
    Więc zacząłem zastanawiać się nad zakupem tych monet w gradingu tylko nie wiem czy to w ogóle ma jakiś sens czy to uchroni monety przed patyną ??? A jeśli tak ta z jakiej firmy powinny być te gradingi, jaka Państwa zdaniem firma jest najlepsza ja myślałem nad PR70 GCN. Jakiej firmy gradingi są najszczelniejsze??? i co z rzetelną oceną stanu monety???
    Oczywiście poszukuje monet w gradingach z NAJLEPSZYMI NOTAMI.
    Bardzo ciężko jest kupić kapsle klipy na Malarzy w idealnym stanie, morze ktoś wie gdzie je można nabyć???
    Bardzo proszę odpisać co Państwo proponujecie czy monety w gradingu czy nie ???
    Z góry wszystkim BARDZO dziękuje.
  • O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13555

    Polski grading nie chroni przed patyną. Co prawda może tam w jakimś stopniu spowolnić ten proces, ale patyna i tak w końcu się pojawi.

    A rzetelna ocena stanu? Na pewno nie GCN. Kupując monetę w gradingu polskim PR70 możesz mieć jakiś procent, że rzeczywiście to jest PR70.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13557

    A czemu chcesz monetę bez patyny? Nie wpływa ona na stan zachowania, ani na notę gradingu, a przez wielu kolekcjonerów jest ceniona i mając do wyboru taką samą monetę bez i z patyną, wybraliby tą drugą.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13561

    Najnowsza slaba NGC też nie musi chronić przed patyną, zwłaszcza że można ją otworzyć.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13563

    Dlaczego nie lubię monet z patyną ???
    Odpowiedź jest prosta- Ponieważ jestem kolekcjonerem a nie inwestorem osobiście monety z IIIRP nie podobają mi się z Patyną. I nie ma dla mnie żadnego znaczenia że inni sobie cenią ładną patynę ponieważ nie mam zamiaru sprzedawać mojej prywatnej kolekcji. A Państwo jak sądzicie czy kupować monety bez gradingu tańsze czy dołożyć i kupić w gradingu PR70 ???
    I gdzie mogę nabyć kapsle na Malarzy???????
    • Eothain
    • Eothain

    O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #13565

    Dzięki za odpowiedź. Nikt nie będzie nikogo zmuszać do kupowania monet z patyną lub bez, bo każdy zbiera to co mu się podoba. Życzę powiększania kolekcji!
    Co do gradingu się nie wypowiadam, bo nie czuję się kompetentny by mówić kupuj to, a tego nie kupuj.
    Kapsle znajdzie Pan na największym portalu aukcyjnym. Choćby tu: www.allegro.pl/item823246631_kapsle_klip...z_serii_malarze.html (Nie mam nic wspólnego z osobą wystawiającą tę aukcję i nie chcę jej reklamować.)

    PS. Nie wiem czy Pan wie, ale we Francji również wydano podobną serię malarzy. Monety są chyba identycznych wymiarów jak nasze, również z farbką. boutique.monnaiedeparis.fr/is-bin/INTERS...JmH&Boutique=B2C
  • O:Monety Malarzy w gradingu czy nie ??? 14 lat, 5 miesięcy temu #13566

    DRABINO napisał/a:
    Dlaczego nie lubię monet z patyną ???
    Odpowiedź jest prosta- Ponieważ jestem kolekcjonerem a nie inwestorem osobiście monety z IIIRP nie podobają mi się z Patyną.


    Inwestor raczej kupuje monety bez patyny, bo sprzedaje je drożej ludziom, którzy myślą, że patyna jest be. Wystarczającym argumentem jest to, że Panu po prostu monety z patyną nie podobają się. :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information