Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Moneta miesiąca - Polska

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 3 miesięcy temu #1214

    No pewnie że jest:
    Moneta miesiąca !!!
    Masz ten link po prawej stronie u góry w MENU UŻYTKOWNIKA.
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 3 miesięcy temu #1225

    Szlak bursztynowy bije inne monety, kurde stawiałem na inną, do walki monetki :):):):)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1331

    I tak powinno być bo Sokół z 2 miejsca to dla mnie jakiś nieudany
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1335

    obawiam sie, ze szlak może wygywac co miesiąc:):):):) ale jeszcze nie wszystko przesądzone. Ja też początkowo byłem sceptyczny do sokoła, ale zmieniłem zdanie jak zobaczyłem go w realu.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1342

    trzeba będzie gruntownie przemyśleć zasady \"monety miesiąca\" żeby uniknąć takiej sytuacji że szlak wygra co miesiąc co jest wielce prawdopodobne.
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1345

    Szlak wygral monety z tej seri nie biora udzialu w nastepnych :] edycjach
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1399

    myslę, ze powinno byc tak, ze moneta któa wygrywa w danym miesiącu w conajmniej jednym następnym głosowaniu nei bierze udziału. Może nawet w 3 głosowaniach.
    Co wy na to?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1405

    moim zdaniem ta moneta ktora wygra w danym miesiacu nie bieze udzialu w kolejnych glosowaniach i altomatycznie przechodzi do glosowania na monete roku co wy nato pozdrawiam
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1416

    nive2212 napisał:
    moim zdaniem ta moneta ktora wygra w danym miesiacu nie bieze udzialu w kolejnych glosowaniach i altomatycznie przechodzi do glosowania na monete roku co wy nato pozdrawiam


    Ja myślę, ze to jest najrozsądnejsze wyjście. Gdyby wygrana moneta co 2-3 meisiące wygywała w głosowaniach cząstkowych to w głosowaniu rocznym mielibyśmy niewiele monet, na które można oddac głos. To co zaproponowałeś chyba bedzie najprawiedliwsze.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1427

    zgadzam się z przedmówcą(nive2212), to dobre rozwiązanie
    wszystkie inne to dmuchanie w bambus i dzielenie włosa na czworo, nie komplikujmy sprawy !<br><br>Edytowany przez: noach, w: 2008/02/24 19:17
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1437

    Można też pomyśleć nad nieco inną klasyfikacją w podziale na lata ukazywania się, np. wybieramy monetę II RP bez podziału na rok, bo było ich w sumie niedużo, w kolejnym miesiącu monetę PRL albo z całego okresu, albo podzielić na jakieś okresy. Później możemy wybierać w każdym miesiącu monetę kolejnego roku III RP, 1995, 1996 itd.
    Jeżeli chodzi o monetę miesiąca, to można ciągnąc ten wybór równolegle, ale przy wyborze kandydatur powinno być jakieś uzasadnienie, np. gwałtowne zainteresowania monetą na giełdach, wzrost ceny, czy uroda nowo ukazującej się monety.
    Przy braku jakichkolwiek kryteriów i tak wiadomo, że w końcowym rozrachunku wygra Szlak bursztynowy, bo jest po prostu najładniejszy i oryginalny.
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1439

    Ale szlak bursztynowy też miałby uzasadnenie:) Od marca równolegle będzie głosowanie na monete kolekcjonerską zagraniczą. Takze będa dwa głosowania jednoczesnie.
    Ja też obawiam się że w wyborze monety roku szlak jest przesądzony, ale może po emisji Osadnictwa lub Pekinu to któras z tych wygra.
    Nie znajdziemy chyba złotego środka, na to aby głosowanie było naprawde welką niewiadomą do samego końca.
    Jak macie jakieś pomysły to piszcie.

    ps. ale z drugiej strony jak ktoś zrobic dobrą reklame którejś z monet, zrobi jej ciekawe zdjęcia to wtedy może urośnie konkurencja dla szlaku. Jestem zdania, zę o wyborze monety nie powinien decydowac tylko wygląd, ale także jej popularnośc, możliwości inwestycyjne i wiele innych czynników.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/24 22:23
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1453

    nive2212 napisał:
    moim zdaniem ta moneta ktora wygra w danym miesiacu nie bieze udzialu w kolejnych glosowaniach i altomatycznie przechodzi do glosowania na monete roku co wy nato pozdrawiam


    popieram... moneta która wygra w danym miesiącu nie bierze ponownie udziału w innych miesiącach... w podobny sposób działa np część konkursów na strony www
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1458

    Zgadzam się z kolegami.Moneta która wygrywa w danym miesiącu przechodzi automatycznie do wyborów monety roku. Tak jak z muzyką.
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1461

    i tak niech pozostanie. Trzeba tylko pomyślec co zrobic aby głosowanie pod koneic roku było naprawdę sprawiedliwe, żeby inne monety miały takie same szanse jak szlak:)?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1468

    Witam!
    Przed głosowaniem na monetę roku możnaby napisać artykół o każdej z monet, która kandydyje do tego zaszczytnego minana i jakąś galerię zdjęć? Może wywiad z ludźmi, którzy ją projektowali? Co wy na to?
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1470

    ciekawe ujęcia monet to podstawa, w końcu reklama dźwignią handlu:)
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1577

    no głosowanie chyba przesądzone, ale czekamy do jutro:):)
    Od soboty czekamy na nowe typy monet na głosowanie na monetę miesiąca marca. Regulamin jest taki sam.

    Jak zapewne zauważyliście rusza też typowanie na zagraniczną monetę miesiąca.
  • Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1595

    I zakończyliśmy pierwsze głosowanie na monetę miesiąca.

    Oto oficjalne wyniki głosowania: Łącznie głosowało 390 osób. Dziekujemy za każdy głos i liczymy na coraz większą frekwencję z każdym kolejnym głosowanie.


    I) 20zł Szlak Bursztynowy
    105

    II)20zł Sokół Wędrowny
    69
    10zł T.J.K Korzeniowski
    69

    III) 20zł 15-lecie Senatu
    42

    IV) 10zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    25

    V) 10zł JAN III SOBIESKI (popiersie 2001)
    18

    VI)10zł Rycerz cieżkozbrojny
    16

    VII) 2zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie
    11

    2 zł P. E. Strzelecki
    11

    VIII) 2zł GN Zamek w Kórniku
    9

    IX) 20zł Jan Matejko (seria polscy malarze)
    8

    X)10zł XX-lecie pontyfikatu J.P.II (1998)
    7

    Także od tej chwili przyjmujemy 12 typów sposród monet polskich III RP do glosowania na monetę meisiąca marca. W grugim poście moża typowac monety zaganiczne.
    Serdecznie zapraszam do głosowania.

    ps. 20zł Szlak bursztynowy nie bierze udziału w głosowaniu


    Oto mój typ:

    POnownie to będzie 10zł 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie - Jest to jedna z piękeniejszych monet 10zł III RP. Bardzo starannie zaprojektowana, doskonale wypełniony zarówno awers jak i rewers monety. Moneta ta jest ozdoba wielu kolekcji. POza tym bardzo ważna rocznica w dziejach naszego państwa.

    Oto owa moneta.
    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...etail&amp;id=141
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Moneta miesiąca 16 lat, 2 miesięcy temu #1600

    Mój typ na monete marca to 20 zł \&quot;Noc świętojańska\&quot; dlatego że jest wyjątkowa i mieni się wszystkimi kolorami tęczy.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information