Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W co inwestować po "kompromitacji" NBP ??

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15139

    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15140

    Oj,coś mi się zdaje że polubię te monety :cheer:
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15141

    Koleżanko jakbyś mogła mi podrzucić jeszcze coś więcej na ten temat monet,mennice,nakłady,taki jakiś cały plan emisji,itd.. :)
    Ale szukać dalej można ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15142

    mennica warszawska
    wejdz sobie na monetynews.pl tam jest wiecej informacji
    poczekaj dam linka
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15144

    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15145

    Dziękuje :)
    Ja już dzisiaj uciekam,ale jutro na pewno się pokarze na forum :cheer:
    Miłej nocy życzę ;)
    Jak co to czekam dalej na propozycje :lol:
    Dziękuje Valkiria :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15160

    Witam
    Czekam na dalsze informacje w co inwestować,bo pomału zaczynam mieć już coś na oku :)
    • Offline
    • Oklaski: 13

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15173

    biorąc pod uwagę że mamy tak zwane globalne ocieplenie ... w wody mineralne . Oczywiście można też i w monety , a następnie tu na bazar :


    zdrówka ! :woohoo: :laugh: :woohoo:
    • Offline
    • Oklaski: 13

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15174

    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez banialuka1. #15178

    Witam, wg. mnie alternatywną forma inwestowania w monety jest dział kolekcjonerski z PRL-u, jakis czas temu (pół roku) widząc co się dzieje na rynku zmieniłem właśnie upodobanie na te monety, kolekcjonowałem 2 zł GN-y, wysprzedałem dosłownie wszystko, no dobra zostawiłem sobie 4 Zygmunty Augusty :P i zacząłem inwestować w Ochrone Środowiska jak i Poczet Królów Polskich nie zapominając o Próbach ! szczerze przyznam że nie żałuję :-) jednocześnie zachęcając do zapoznania się z tematem Ochrony Środowiska... nakłady bardzo obiecujące od max 30.000 do nawet 4.000 :) :) :) oczywiście do kolekcji tylko mennicze egzemplarze :D pozdrawiam życząc powodzonka
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15185

    zgadza sie ochrona srodowiska bardzo niskie naklady jednak nawet te monety nie uniknely spadku cen w ostatnim czasie :( jednak to doskonaly moment na ich zakup , wzrost jest tylko kwestja czasu.
    polecam ebay.niemcy sporo sie tam tego pojawia i ceny moga byc atrakcyjniejsze niz na allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15188

    talary napisał/a:




    :blink:
    Kolego powiem Ci że raczej już nie skorzystam z tej opcji :(
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15190

    banialuka1 napisał/a:
    Witam, wg. mnie alternatywną forma inwestowania w monety jest dział kolekcjonerski z PRL-u, jakis czas temu (pół roku) widząc co się dzieje na rynku zmieniłem właśnie upodobanie na te monety, kolekcjonowałem 2 zł GN-y, wysprzedałem dosłownie wszystko, no dobra zostawiłem sobie 4 Zygmunty Augusty :P i zacząłem inwestować w Ochrone Środowiska jak i Poczet Królów Polskich nie zapominając o Próbach ! szczerze przyznam że nie żałuję :-) jednocześnie zachęcając do zapoznania się z tematem Ochrony Środowiska... nakłady bardzo obiecujące od max 30.000 do nawet 4.000 :) :) :) oczywiście do kolekcji tylko mennicze egzemplarze :D pozdrawiam życząc powodzonka


    Tylko że PRL niema dla mnie w ogóle życia w sobie :(
    Mam w swoich zbiorach trochę tych monet i to nawet w 2- stanie ale jakoś....... :dry:
    To wole pozostać przy swojej prawie pełnej kolekcji 2 GN-Ow chyga że mi coś "odbije"i pozbędę się wszystkiego :unsure:
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15191

    Valkiria napisał/a:
    zgadza sie ochrona srodowiska bardzo niskie naklady jednak nawet te monety nie uniknely spadku cen w ostatnim czasie :( jednak to doskonaly moment na ich zakup , wzrost jest tylko kwestja czasu.
    polecam ebay.niemcy sporo sie tam tego pojawia i ceny moga byc atrakcyjniejsze niz na allegro.




    Powiem Ci koleżanko że mam konto na ebay'u od około 2 lat ale jakoś nigdy nie korzystałem z niego :dry:
    Wyłącznie ALLEGRO,ale będę musiał zobaczyć na to ;)
    Plusik dla Ciebie za informacje :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15195

    Tylko że PRL niema dla mnie w ogóle życia w sobie :(

    moim zdanie jest kilka przepieknych monet tego okresu
    2zl 1958-1974 , 5zl Rybak , Kolumna Zygmunta , 100zl 1966 Mieszko i Dabrowka , z kolekcjonerskich tez kilka by sie znalazlo.

    Monety PRLu zwlaszcza aluminiowe w stanach menniczych sa naprawde ladne jednak w stanach nizszych nawed II kiedy nie ma juz blasku menniczego rzeczywiscie traca i nie sa zbyt atrakcyjne.

    jesli PRL to tylko BU a to z kolei bardzo wysokie ceny.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15203

    w ziemniaki :)
    mozna zjeść, albo wypić :)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #15204

    Valkiria napisał/a:


    piekne zamki i legedy ale czyje ?


    Akurat w przypadku legend są to uniwersalne monety, z tej serii już wyszedł: Bazyliszek i Ryszard Lwie Serce, są jeszcze planowane 4 monety po 2 na rok. Nakłady około 60tys.

    Oczywiście nie mówię żeby się na to rzucać podaje jako przykład alternatywy dla monet NBP bitych w dużych ilościach a ilość emisji w roku jest moim zdaniem bardzo duża.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15205

    ale legendy o smoku wawelskim raczej nie zrobia... ;)

    Mcrc jasne jest to alternatywa choc 60 000 to nie jest niski naklad dla lustrzanek

    co do ilosci emisji zgadzam sie w 100%
    ktos to juz na tym forum okreslil brzydko ale trafnie
    "sraczka nakladowa" :( ale trudno sie dziwic NBP
    tak latwych pieniedzy nikt w polsce nie zarabia.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15206

    placzido napisał/a:
    w ziemniaki :)
    mozna zjeść, albo wypić :)

    swietna alternatywa trzeba tylko uwazac na sasiadow ;)
  • O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15217

    Dlaczego szukacie tylko wśród współczesnej numizmatyki?. Ja już dawno zakończyłem - nazwijmy to "współczesne" kolekcjonerstwo. POlecam jako pasję kolekcjonerstwa (ktoś może traktować to jako inwestycję), międzywojenne medalierstwo polskie, oraz stare monety polski królewskiej.

    Nie będę się rozpisywał za wszystkimi za i przeciw, po prostu proponuję. Medalierstwo międzywojenne jest bardzo, ale to bardzo niedocenione......jeszcze.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information