Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PCG czy GCN ?!

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15286

    ktora waszym zdaniem firna jest lepsza, profesionalniejsza i chodzi mi tylko i wylacznie o skale oceny stanu zachowania monet II RP (nie chce tutaj poruszac tematu lustrzanek i PR70 bo w tej sprawie zdanie mam juz wyrobione co do obu firm)

    wiem rowniez ze nie jest to PCGS ani NGC jednak bardzo bym chciala poznac wasze uwagi odnosnie tych firm.

    a zatem PCG czy GCN odnosnie II RP ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15290

    Z tych 2 to żadna, szkoda pieniędzy na ich wypociny. Lepiej samemu próbować ocenić stan niż przepłacać za te slabingi, które w wielu przypadkach nie mają nic wspólnego z bezstronną oceną. Zresztą żadna z firm nie gwarantuje na 100% że nie kupi się np. b. dobrego falsa (np. przypuszczalnie choć na 100% tego chyba nie stwierdzono NGC wyłożył się na fałszywym 5gr z 1934 z wklejoną 4).
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15295

    borsuk wiedzialam ze im nie odpuscisz i to co napisales jest uzasadnione (pozatym wiem co ty kupujesz niemiaszki :) z PCGS w wysokim MS wiec trudno przesiasc sie z mercedesa do malucha)
    polskie firmy to nie amerykanskie ale polska to tez nie ameryka.

    dlaczego pytam o te firmy bo chce wybrac mniejsze zlo :(
    chce kupic kilka monet z II RP w MS60 do MS63 np. 2 zl 1924 filadelfia na allegro jest jedna w MS60 co daje jakas gwarancje ze moneta bedzie okolo mennicza i mozna ja kupic za 1200zl
    gdyby moneta z identyczna nota z PCGS pojawila sie na ebayu to nie wiem czy skonczylo by sie na 3000zl ale nawet nie to jest najwiekszym problemem.
    chodzi o to ze malo monet z II RP pojawia sie na aukcjach i moglo by mi zycia braknac zanim skapletowalabym caly okres

    wiec pozostaja polskie slaby lepsze to niz kupowanie calkiem w ciemno z opisem mennicze a pozniej okazuje sie ze max XF , XF+

    juz sama nie wiem , myslalam ze dobrze mysle ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15297

    Ja zasadniczo kupuje tylko od 2-4 sprzedawców z USA i staram się nie przesadzać z ceną (nie zawsze się da, zwłaszcza za rzadsze monety), wiele monet kupiłem taniej w gradingu niż bym to zrobił kupując jako UNC np. kupując z Niemiec i bez gwarancji że póżniej bym na niej dojrzał cuda wianki na powierzchni. Trudno zwłaszcza jest znaleźć w stanie I monety III Rzeszy więc pozostaje PCGS i mój dealer, który zresztą specjalizuje się w niemiaszkach :) Odkąd go "odkryłem" mam poprzez niego dostęp do tego czego szukam i to w bezsprzecznym UNC, a tylko takie staram się zbierać (niestety nie wszystkie da się kupić w tym stanie). Poza tym polskie monety osiągają niebotyczne sumy - chociaż i niemiaszki z bardziej niszowych państewek czy lustrzanki z interesującego mnie okresu też.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15299

    ja obie te firmy traktuje jako producentów solidnych opakowań na monety. Jedyne co daje ich "grading" to bezpieczeństwo, że monecie nic się nie stanie jak upadnie i ładnie się to przechowuje w paletach.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15302

    ja sprzedalam 3 lata temu prawie cala II RP brakowalo w niej oczywiscie kilku rarytasow typu nike 1931,1932 ,Konstytucji ale ona jako nie obiegowa i tak nie wchodzi w obiekty moich pozadan.
    z uzyskanych pieniedzy kupilam brakujace lustrznki III RP (ciagle kilku brakuje)
    przez jakis czas sreberka mnie cieszyly jednak nie dam rady zyc bez ukochanej II RP dlatego wracam do tematu i chce sie za to wziasc porzadnie bo postawilam sobie za cel odbudowac kolekcje ladniejszymi monetami niz te ktore sprzedalam 3 lata temu
    ztad pomysl na polskie slaby minimum MS60

    jak na razie udalo mi sie zdobyc piekne 2 zl 1924H
    pozatym 5 zl 1932 ze znakiem ale tylko XF i 2 zl 1924 odwrodke w VF ale te 2 ostatnie pojda do wymiany nie oddaja tego geniuszu jak monetki w wyszych stanach.

    wracajac do meritum dalej uwazasz ze to strata kasy ?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15305

    adamqwerty2 napisał/a:
    ja obie te firmy traktuje jako producentów solidnych opakowań na monety. Jedyne co daje ich "grading" to bezpieczeństwo, że monecie nic się nie stanie jak upadnie i ładnie się to przechowuje w paletach.

    czyli miales kontakt z obiema firmami czy moglbys chociazby w minimalny sposob polecic jedna bardziej niz druga ?
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15306

    jeśli już mam coś polecać to GCN....w razie odsprzedaży weźmiesz za niego więcej niż za PCG...ale to tylko moje obserwacje niekoniecznie prawdziwe. Jak już wiele razy na tym forum mówiono: nie patrz na ich noty :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15307

    to teraz zbiles mnie juz z tropu calkowicie bo bylam blisza PCG
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15308

    a czy przynajmniej jest gwarancja ze monety nie byly czyszczone?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15315

    żadnej ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15317

    3cia prezentuje się najkorzystniej, najsłabiej wypada chyba 2jka
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15318

    a tu jeszcze taka polska specjalność tzn. zdrowa? konkurencja - www.pcggrading.pl/index.php?option=com_c...p;id=14&Itemid=9
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15319

    pierwsza MS61 1936
    trzecia MS62 1936 ok ladniejsza z lepszej firmy ale roznica w cenie jest ogromna.
    zobaczymy jak obie aukcje sie zakoncza
    moim zdaniem nie warto przeplacac i chyba zdecyduje sie na polskie PCG mam nadzieje ze sie nie zawiode tak jak na NNC odnich to moj 5 letni syn lepiej graduje "mamo mamo ta jest piekna mennicza! :) zwlaszcza jak kupie jakis LOT to wybiera ladniejsze.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15320

    borsuk1977 napisał/a:
    a tu jeszcze taka polska specjalność tzn. zdrowa? konkurencja - www.pcggrading.pl/index.php?option=com_c...p;id=14&Itemid=9


    jakiesz to polskie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15321

    jakiez to polskie :blush: ;) ide spac jestem padnieta
    wstalam o 6 rano jest 1 w nocy
    prosze wszystkich o jakie kolwiek dodatkowe opinie odnosnie tych 2 firm ;)
    • Cerberiusz
    • Cerberiusz

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15322

    A może alternatywą niech będzie:
    http://www.numizmatyka-ccn.pl/ :P
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15326

    I co Valkiria udało Ci się wyszarpać tą 10 z ANACS, czy ktoś Ci ją sprzątnął?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15328

    nawet nie walczylam o nia ,poszla za 104 funty sprobuje powalczyc o ta z allegro MS61 mysle ze kupie ja za polowe tej kasy.
    wyglada ladnie ,gdybym byla nie zadowolona to zawsze moge sprzedac na ebayu ;)
    chce kupic kilka tanszych monet z PCG o podobnej nocie MS60/MS62
    porownam je sobie jesli bede z nich zadowolona to powoli odbuduje moim zdaniem krolowa polskiej numizmatyki II RP
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information