Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PCG czy GCN ?!

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15329

    Cerberiusz napisał/a:
    A może alternatywą niech będzie:
    http://www.numizmatyka-ccn.pl/ :P


    dzieki ale raczej nie zkorzystam ;)

    widze ze powoli robi sie ciasno kolejna pseudo gradingowa firma w polsce (nie ma sie co dziwic ze w walce o klijeta zawyzaja noty)
    poza tym jak mozna prowadzic taka firme i handlowac numizmatami takie rzeczy tylko w polsce.
    moze wszyscy powinnismy gradowac swoje monety sami oni niech tylko sprzedaja slaby.
    jak tak dalej pojdzie to kazdy powiat bedzie mial swoja firme.
  • O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15332

    Żaden polski grading nie jest dobry. Najpierw trzeba zapracować sobie na renomę i klasę, aby móc konkurować z NGC czy PCGS
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15333

    z PCGS to nie sadze by kiedykolwiek ktokolwiek mogl konkurowac a juz napewno zadna z polskich firm

    zadajac pytanie PCG czy GCN liczylam na to ze wielu z forumowiczow posiada lub posiadalo, zetknelo sie z monetami II RP przez nich oslabowanymi i doradzi mi ktora firme wybrac jako mniejsze zlo, nie ma alternatywy jesli chodzi o zakup monet IIRP
    w gradingu mozna oczywiscie czekac i od czasu do czasu upolowac cos z NGC czy PCGS ale o zkapletowaniu w ten sposob calego okresu nie ma mowy.
    poza tym jasli juz sie cos pojawi na aukcjach to osiaga bardzo wysokie ceny.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15335

    Nie zawsze osiąga wysokie ceny, ale trzeba bardziej koncentrować się na amerykańskim ebayu niż na UK. Trzeba kombinować - lepiej kupić kilka od jednej osoby i rozłożyć na nie koszty wysyłki itd. Fakt jednak jest taki że monety ogradowane przez te 2 firmy w stanach MS osiągają b. wysokie ceny. W Polsce już widziałem jak np. za 10 zł. z 1939 w stanie MS65 ktoś winszował sobie bodaj ponad 5 tyś. zł. Masakra.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15345

    hmmm.... :dry: wtrące co nieco gcn jest z tych dwóch lepsza,moim zdaniem a poza tym bardziej wierzytelna,kilka razy zdarzyło mi się kupic monety w słabym graidingu,ze względu na cenę oczywiście.Zarówno z jednej i drugiej firmy.Monetke taką się odpakowuje i sprzedaje w oryginalnym opakowaniu!!!!!!(chamstwo ale wiele osób tak robi)
    NGC to jedyna firma która niema powiązań z nikim tutaj(no może poza trzema "firmami"z Polski}i daje noty prawdziwe a nawet zaniżone moim zdaniem.Trzeba pamiętać że wysyłanie monet za ocean jest nielegalne i tylko te trzy firmy mają do tego prawo,za co pobierają opłaty i to niemałe.koszt NGC opakowania monety to kilkanaście dolców,przy pojedyńczych sztukach.Ogólnie to nie majątek ale opłaca się to robić z drogimi monetami no i oczywiście trzeba mieć jakieś tam znajomości za wielką wodą
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15350

    z tymi kilkunastoma dolcami to nie jest tak różowo, cennik zależy od wartości numizmatu www.ngccoin.com/services/services.asp
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15396

    bardziej od czasu jaki się daje na wykonanie pracy,ale po części masz racje,tyle tylko że cena za graiding drogich a nawet bardzo drogich monet bo o taki Tobie chodzi jest znikomą częścią wartości monety!!!!!a wysyłanie ich pocztą jest przesadą i głupotą....przy dzisiejszym strachu jaki panuje za wielką wodą każda przesyłka jest sprawdzana a legalnie monetki nie wyślesz do Stanów.... :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15422

    www.allegro.pl/item897605981_50_gr_1938_z_z_ni_gcn_ms61.html

    :woohoo: jesli to jest MS61 to ja wysiadam :(

    SKANDAL !!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15428

    www.eccgrading.pl/grading.html
    zgodnie z tym co tam pisze to ta nota jak najbardziej się zgadza

    C0 PR61, PR60

    C0 do 50 % zarysowań powierzchni, brak uszkodzeń mechanicznych
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15431

    w PCGS to moze by dostala XF i to nie wiem
    ladniejszych od tej mam kilka w domu i nigdy bym ich nie wystawila na aukcje jako MINT STATE
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15433

    Trudno z tego zdjęcia jednoznacznie określić jej stan bo patyna przesłania prawdziwy stan monety, niemniej myślę że MS jest na wyrost.
  • O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15440

    Już tak nie przesadzajcie. Rys tam prawie żadnych nie widać. Moneta nie jest w złym stanie. Może tak wygląda dziwnie, bo monety za bardzo nie widać. Zdjęcie jest źle zrobione.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15443

    zgadzam się z Tobą widoczna patyna to nie wada...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15445

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15446

    marcinajgor napisał/a:
    zgadzam się z Tobą widoczna patyna to nie wada...


    bron Boze nie chodzi mi tu o patyne
    przyjrzyjcie sie tej monecie dokladnie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15449

    ja oglądałem za pierwszym razem dokładnie,patyna patyna i jeszcze raz patyna,no ale teraz po Twojej interwencji widzę delikatne wżery szczególnie na awersie...nie jest to ingerencja człowieka tylko naturalny proces(my za blisko 100 lat będziemy wyglądać gorzej) :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15451

    Ja z tego zdjęcia mimo pewnych podejrzeń nie jestem w stanie na 100% stwierdzić, że są tam wżery a nie metal bez patyny. Do tego potrzebne były by lepsze zdjęcia.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15455

    na 100% to je też nie jestem pewny,ale to jedyna rzecz do której można się doczepić,no bo jeśli nie wżery to co?????????????????
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15461

    No właśnie nie ma co zgadywać - jak nie jesteś pewien nie kupuj albo poproś o lepsze zdjęcia na maila. Ta prosta zasada zaoszczędzi każdemu mnóstwa późniejszych kłopotów i nerwów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:PCG czy GCN ?! 14 lat, 3 miesięcy temu #15465

    w slowie RZECZPOSPOLITA za litera S w kolo litery P pomiedzy literami O i L
    odpryski nie wiem jak to nazwac,zkorodowala pod warstewka niklu i powstaly malenkie "babelki"
    MINT STATE to to nie jest moim zdaniem.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information