Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: czyszczenie monet

    • Offline
    • Oklaski: 0

    czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1599

    Mam pytanie, ponieważ chciałem wyczyścic monety nordicgold 1zł i 2zł i podgrzałem krótkotrwale kilka sztuk palnikiem gazowym .Monety nie zmieniły barwy ale czy w skutek podgrzania mógł się wytworzyć tlenek miedzi lub inne związki chemiczne, jak je usunąć z monet i czy monety nadal mogą być w obiegu ??? Z góry dziękuję za odpowiedzi .
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1605

    co ty oszlales nie mozna robic takich zeczy z monetami wyczyść ją preparatem kiwi
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1614

    Wspaniale tomasz zrobiłeś - teraz jedynie co Ci pozostało to puścić monety w obieg, takie w końcu jest ich przeznaczenie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1620

    Skąd wytrzasnąłeś taką metodę??? Osobiście do czyszczenia nordików polecam płyn W5 anty- kamień dostępny w sklepie który jest tani(nie chce robić reklamy:))Bardzo pozytywne efekty, negatywnych nie dostrzegłem. A przy okazji się zapytam jak można czyścić monety niklowe?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1621

    A i jeszcze jedno, przeglądając allegro natknąłem się na takie coś w opisie monety, że nie miała płukanych mikrorysek, o co chodzi?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1622

    a możesz dokładnie zacytować lub dać link?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1650

    Nie mogę znaleźć, ale mniej więcej tak to brzmiało jak napisałem wcześniej
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 16 lat, 2 miesięcy temu #1698

    no mikroryski to takie rysy których raczej nie widzćgołym okiem
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 15 lat, 11 miesięcy temu #3741

    jest płyn niemieckiej firmy który nazywa się KUPFER. Taki w niebieskiej butelce 200ml z koszyczkiem. Jest do monet z mosiądzu, brązu i w nawiasie piszą że również niklowych
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:czyszczenie monet 15 lat, 11 miesięcy temu #3743

    pochwal sie jaki będzie efekt
  • Odp:czyszczenie monet 15 lat, 11 miesięcy temu #3751

    NO to chyba bardzije brutalnie GNów nie dało się potraktowac. Ja kilka mieisęcy temu postanowiłemt rohcę GNów poczyścic i mam nauczkę. Teraz leza w pudełku bo każdy z nich ma tęczowe naloty i wygladają beznadziejnie. Będę musiał je znów wyczyścic aby jako tako wyglądały.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 15 lat, 11 miesięcy temu #3768

    Ja sprobowalem innej metody, mianowicie dalem do wyczyszczynia znajomemu kotry jest jubilerem. Dalem mu kilka NG ktore mam z obiegu i wrzucil je do takiej maszyny z metalowymi kuleczkami i tam wlal jakis plyn. W tym czysci sie srebro.
    Efekt zadziwiajacy, moneta jak nowa. Mankamentem sa wlasnie mikroryski, lecz myslalem ze monety beda bardziej \"pokaleczone\".
    Tzreba jednak po tej operacji wsadzic do kapsla, bo znowu w krotkim czasie pokryja sie patyna.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czyszczenie monet 15 lat, 11 miesięcy temu #3832

    W tej chwili jestem już na około 30 monecie. Płyn bardzo ładnie czyści (również monety niklowe). Podają że trzeba trzymać od 3-5 minut ale polecam wam trochę dłużej ok 7-8 min przy jednej monecie. Jesli chcecie wyczyscic dwie na jednym razem to potrzymajcie ok 10 minut. Niestety niektórych monet nie udało mi się wyczyścić za pomocą tego płynu. Głównie monet z ciemnym (niemalże czarnym) nalotem. W trudnych przypadkach polecają trzymać monetę nawet do 30 minut (ale ja tego nie praktykowałem) kontrolując co 5 minut postęp czyszczenia. Ewentualnie trzeba sobie pomóc szczoteczką (miekka) i delikatnie wyszorowac powierzchnie monety. Ale u mnie nawet to nie pomogło. Może to jakaś rdza??>. Po wyjęciu z koszyczka polecam przemyć wodą i zadziałać suszarką. Nie pozostają wtedy smugi albo plamy po wyparowanej wodzie. Ogólnie efekt powinien was zadowolić. Mnie zadowolił. Zwłaszcza moneta \"Solidorność\", ale na tych innych z ciemnym nalotem niestety nie daje rady.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3838

    Zanim użyjecie tego płynu przeczytajcie to. Po kilkunastu minutach od momentu wyciągnięcia i wysuszenia część monet pociemniało!!! Zamiast srebrzystego koloru są lekko brązowe!!! To jednak jakiś \"szajs\"!!! Przekażcie to innym żeby uważali. Dobrze że najpierw wypróbowałem na mało wartościowych monetach...ufff.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3839

    Płyn beznadzieja. Monety których użyłem na poczatku sa spoko ale reszta nadaje sie na złom. Ten caly syf osadzil sie chyba na tych monetach.
  • Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3840

    :):):) człowiek sie uczy na błędach, dlatego do czyszczenia trzeba podhcodzic z ostrożnością i czyścic w ostateczności.

    ........Ja tez mam nauczke po swoich próbach
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3843

    w tej chwili nawet wspomniana \"Solidarność\" jest już bezwartościowa!! Płyn niemieckiej firmy na \"L\" Kupfer do monet z mosiądzu, brązu itp z koszyczkiem to pic na wode. Ale się wkurzyłem!!!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3849

    dasz rade wrzucić jakieś foto poniszczonych monet?

    chętnie dopiszemy ostrzeżenie w artykule o czyszczeniu monet.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3850

    Zdjęcia zniszczonych monet prześle wieczorem.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #3852

    oki najlepiej na bartosz(małpa)katalogmonet.pl<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/05/17 12:00
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information