Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: szkoda wyrządzona przez Urząd Celny

    • Offline
    • Oklaski: 0

    szkoda wyrządzona przez Urząd Celny 16 lat, 2 miesięcy temu #1680

    czy zdarzyło się komukolwiek , że Urząd Celny spowodował jakąś szkodę podczas odprawy monet.
    Mi się właśnie zdarzyła taka sytuacja, zakupiłem monetę złotą 500 zł Orła Bielika , nadawca wysłał (tak twierdzi i zdjęcia to potwierdzają) monetę zapakowaną \"fabrycznie\" przez NBP , natomiast UC , nałożył na mnie VAT i przysłał monetę w odpakowanym pudełku, dodam że opakowanie NBP jest tak zrobione , że posiada zabezpieczenia , które po otwarciu ulegają zniszczeniu.
    Nie mam podstaw , żeby nie wierzyć sprzedawcy bo to profesjonalny sklep numizmatyczny , który nawet nie zgodził się na niewkładanie faktury do przesyłki czy jakiekolwiek kombinacje z podaniem wartości przesyłki.
    Natomiast mam podstawy aby nie ufać UC , gdyż monete potraktowali jako kolekcjinerską i nałozyli na mnie 22% VAT , kiedy przy takim zakwalifikowaniu monety słuszny jest VAT w wys.7%. Już nie mówiąc , że w przypadku zakwalifikowania jej jako złota inwestycyjnego powinni zwolnic mnie z VAT. Jest to ewidentnie dowód na nieprofesjonalizm urzędnika dokonującego odprawy.
    Moim zdaniem w wyniku działania UC poniosłem szkodę (oczywiście dopóki nie będę próbował sprzedać monety , szkoda jest trudna do wyliczenia) ale jest raczej oczywiste , że cena monety fabrycznie zapakowane będzie wyzsza niż otwartej , nie mówiąc już o ewentualnym zaufaniu kupujacych.
    Co byście mi poradzili ?
    W jaki sposób mogę uzyskac przybliżoną różnicę w wartości aby domagac się odszkodowania od Urzędu Celnego ? Ktoś ma jakiś pomysł
  • Odp:szkoda wyrządzona przez Urząd Celny 16 lat, 2 miesięcy temu #1769

    Myslę, ze jednym z pomysłów na oszacowanie jest odnalezienie aukcji z bielikiem zapakowanym i niezapakowanym. Warto tez przejśc się do NBP gdzie prowadza skup złotych monet bulionowych i dowiedziec sie u źródła jak to oni widzą.
    No i jeśli chodzi po podatek to trzeba zobaczyc w karcie podtkowej jak traktowane sa monety bulionowe i ile podatku trzeba odpwodzic. Myslę,że trudno okreśilic różnicę między złotem inwestycyjnym a kolekcjonerskim, choc w przypadku bielika wyraźnie jest napisane, ze jest to złoto inwestycyjne.

    Myślę, zę warto napisac tutaj:

    Departament Emisyjno-Skarbcowy NBP
    e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:szkoda wyrządzona przez Urząd Celny 16 lat, 2 miesięcy temu #1775

    Kiedyś ktoś na Allegro żalił się na UC - tyle, że jemu monetę skasowali całkowicie - podczas otwierania paczki do oclenia przecięli opakowanie ostrym nożykiem tnąc monetę.

    Udało mi się znaleźć ten przypadek:
    www.allegro.pl/phorum/read.php?f=274&...v=t&t=102583
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:szkoda wyrządzona przez Urząd Celny 16 lat, 2 miesięcy temu #1801

    Jeżeli chodzi o NBP, to różnice w skupie monet orła bielika można znaleźć na www.nbp.gov.pl/Kursy/Zloto.html
    Cena podstawowa (w PLN) 1 g złota monetarnego w próbie 1000 - 72,46
    Cena (w PLN) 1 g złomu złota monetarnego w próbie 1000 - 68,84.
    Orzeł bielik z otwartym opakowaniem traktowany jest jako
    złom. Różnica jest więc nieduża (ok. 112zł). Natomiast nijak się to ma do cen osiąganych na aukcjach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:szkoda wyrządzona przez Urząd Celny 16 lat, 2 miesięcy temu #1811

    no cóż pozostaje nadzieja , że kiedyś sprzedam ją jako rarytas kolekcjonerski :-) (w końcu nakład tylko 600 sztuk) i nikt nie potraktuje jej jako złom :-) z powodu otwartego opakowania.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information