Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: podatek PCC

    • Offline
    • Oklaski: 0

    podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #175

    Witam.
    Mam pytania donośnie podatku PCC.
    Czy muszę mieć dodatkowy dokument jeśli kupiłem na Allegro monetę (ponad 1000zł), że dany sprzedawca prowadzi firmę i to on odprowadza wszelkie podatki?
    Jeśli kupuję od sprzedawcy monetę (wartość ponad 1000zł), który nie ma zarejestrowanej działalności, ale po aukcjach widać, że taką powinien zarejestrować (obraca monetami w sposób ciągły lub obracał) czy muszę płacić podatek PCC?
    Proszę o odpowiedź - z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #176

    Więc odpowiadam :)

    >Czy muszę mieć dodatkowy dokument jeśli kupiłem na Allegro monetę (ponad 1000zł), że dany sprzedawca prowadzi firmę i to on odprowadza wszelkie podatki?

    Jeśli kupujesz od firmy to powinieneś otrzymać paragon fiskalny lub fakturę VAT. Na tej podstawie jesteś zwolniony z opłacania podatku PCC (sprzedawca odprowadził już podatek).

    >Jeśli kupuję od sprzedawcy monetę (wartość ponad 1000zł), który nie ma zarejestrowanej działalności, ale po aukcjach widać, że taką powinien zarejestrować (obraca monetami w sposób ciągły lub obracał) czy muszę płacić podatek PCC?

    Tak musisz odprowadzić podatek jak osoba kupująca. To, że sprzedający powinien prowadzić działalność czy też nie to jest jego sprawa i jego ryzyko czy nie zgłosi się do niego Urząd Skarbowy po należy podatek i karę. Ty jesteś kryty bo zapłaciłeś swoje 2% a dowodem transakcji jest dla Ciebie aukcja na Allegro - np. wydruk + zarchiwizowanie aukcji na Allegromacie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #177

    moje drugie pytanie jest stąd bo na stronie:

    www.pit.pl/podatek_od_czynnosci_cywilnop...w_internecie_961.php

    jest napisane:

    \"Jeżeli sprzedający jest podatnikiem VAT (nawet zwolnionym z podatku VAT ze względu na obroty do 10’000€ rocznie), wówczas kupujący nie ma obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych ani składania deklaracji PCC-3.
    W takiej sytuacji znajdą się zakupy od:

    * firm (przedsiębiorców);
    * instytucji;
    * osób fizycznych, które uzyskują przychody ze sprzedaży rzeczy, a której jednak w świetle przepisów VAT powinny się zarejestrować jako podatnicy VAT (czynni lub zwolnieni).\"

    Jak do tego sie odnieść?
    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #178

    dla mnie to jest to samo co opisałem w artykule:

    www.katalogmonet.pl/podatki_od_sprzedazy_monet_pcc_i_pit.html

    tyle że coś zamotane z tym \"osób fizycznych, które uzyskują przychody ze sprzedaży rzeczy, a której jednak w świetle przepisów VAT powinny się zarejestrować jako podatnicy VAT (czynni lub zwolnieni).\"

    Wg mnie najlepiej zapłacić 2% niż się potem bujać i udowadniać czy sprzedający działał jako osoba fizyczna a powinien jako firma czy też nie.

    radę tak: albo kup od firmy z paragonem, kup i zapłać podatek albo kup i nic nie płać - ryzyko jest małe, że ktoś Cię ścignie za jedną monetę ;) bo szkoda pary.
    • arczimajor
    • arczimajor

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #191

    A jak to jest jak się kupi kilka monet od jednego sprzedawcy za cenę przeszło 1000 zł? Czy tez trzeba płacic podatek? Czy tylko od menety ktora kosztuje przeszlo 1000 zl (1 sztuka)?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #192

    tylko jeśli 1 sztuka przekracza 1000 zł
    • arczimajor
    • arczimajor

    Odp:podatek PCC 16 lat, 4 miesięcy temu #196

    Dziękuję bardzo! :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information