Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj

TEMAT: Konstytucja 1925.

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18633

    Zdjecia sa fatalnej jakosci nie chce przesadzac ale wyglada to na orginal.
    Mam prosbe czy nie dodal bys jeszcze kilku fotek pod roznymi katami
    w miare mozliwosci na bialym tle.
    Z gory dziekuje.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18634

    Rewers nie przekonuje zwlaszcza zwrocilam uwage na ozdobna obwodke z perelek co prawda jest ich 81 liczylam ;) ale wszystkie powinne byc idealne w identycznych odstepach i identycznych rozmiarow a to zdjecie albo tak przeklamuje albo to niezly fals.
    Awers wypada lepiej ale te fatalne zdjecia :(
    Napis na rancie tez jeszcze sprawy nie przesadza.
    Ciekawa jestem opini pozostalych obserwatorow tego tematu :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18635

    Też liczyłem właśnie perełki i porównywałem z oryginałem. Nie podobała mi się od początku i nadal mam poważne wątpliwości. Zresztą też m.in. co do perełek, kroju liter, druga sprawa to stan tej monety jakby była przez całe 20-lecie m-w w obiegu :) Te wytarcia zacierają pewne znaki szczególne. Wg. mnie fals ale zamieszczę zdjęcia na TPZN i zobaczymy co powiedzą inni. Problem byłby mniejszy gdyby to była moneta z inicjałami, najczęściej podrabiana i stosunowo łatwa do rozróżnienia. Tutaj zdjęcie oryginału: www.m4n.pl/monety/007/big_9074m007.xml
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18636

    Tez porownywalam z orginalami i wydaje sie jak by ta zostala wybita plytszym stemplem, wytarcia rzeczywiscie sa zastanawiajace
    ale przede wszystkim to na podstawie tych zdjec bardziej mozna zgadywac niz oceniac cokolwiek.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18637

    W zasadzie niby krój liter odpowiada oryginałowi, ale są tak jak pisze Valkiria, bite płycej i dość mocno rozmazane i sprawiają wrażenie jakby były grubsze. Przyglądając się perełkom, to licząc od godz 12 w kierunku 1, 5-6 perełka w oryginale jest trochę opuszczona i w tej do oceny też jest leciutko opuszczona.
    Tak jak piszesz Borsuk, ogólnie rzecz biorą stan monety jakby z kilkuletniego obiegu. Faktycznie przydałby się lepsze zdjęcia.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18638

    Chodzi o tą perełkę
    P5220017a.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18639

    Tak mysle ze na podstwaie tych zdjec nikt nie zaryzykuje i nie bedzie zgadywal.
    Przyznam ze moje odczucia to prawie 50 na 50 no moze z lekka przewaga jednak za orginalem.
    Porzadne zdjecia napewno by pomogly, dokladna waga rowniez.
    Natomiast jesli to fals to naprawde znakomity.
    Mam nadzieje ze wlasciciel tej monety uroczy nas jeszcze ladniejszymi fotkami :) i dyskusja zacznie sie na nowo.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18640

    Właśnie tez poprosiłbym o średnicę i wagę. To by pomogło wykluczyć część podejrzeń o ewentualne fałszerstwo.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18651

    Przypatruję się tej monecie i zupełnie nie wiem co o niej myśleć. Niby jest bardzo ładnie wykonana, i szczegóły się zgadzają, to jednak coś jest w tej monecie takiego, że nie postawiłbym 100 % za jej czy to oryginalnością, czy też fałszerstwem. Najlepiej dokładnie ją zważ i zmierz i może uda Ci się wykonać jakieś lepsze zdjęcia i wtedy coś będziemy mogli powiedzieć.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18675

    Ten sam zgryz bez dokładnych danych metrycznych nikt póki co nie jest w stanie stwierdzić na 100% czy to oryginał czy fals. Prosimy zatem o średnicę i wagę monety. Ewentualnie prosze się z monetą udać do siedziby WCN w Warszawie ul. Hoża 43/49 lub do innego uznanego salony kolekcjonerskiego.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18676

    Nie morduj się z tym aparatem, wagą lupą i Bóg wie jeszcze z czym. Idź po prostu do eksperta np. WCN i daj nam znać jaki jest werdykt. Koledzy nie będą musieli bawić się w detektywów
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18688

    mikry napisał:
    Gdzie najlepiej sprzedać Konstytucję !


    Tak brzmialo pytanie a nie czy to orginal.To my sami zaczelismy dociekac czy to oby nie fals? ale trudno sie dziwic na tego typu forum ;)
    Mikry twierdzi ze moneta jest w jego rodzinie od lat trzydziestych.
    I on nie ma co do niej wadpliwosci. Odpowiedz uzyskal od Borsuka w drugim poscie WCN i chyba lepszej rady nie mogl uzyskac.
    Ja mam nadzieje ze Mikry doda jeszcze jakies fotki tej monety
    bo nic nie jest bardziej edukacyjne jak wlasnie bawienie sie w dedektywa i probowanie samemu rozwiazac zagadke :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18690

    Dzięki Valkiria! I wszyscy w dyskusji!Ze zdjęciami mam nijaki kłopot,ale spróbuję coś lepszego zamieścić.
    Napiszcie jak sie odbywa badanie monety w WCN.
    Nigdy czegoś takiego nie robiłem.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich !!!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18692

    Wystarczy ze osoba z odpowiednio dlugim doswiadczeniem wezmie taka monete do rak i to powinno wystarczyc.
    Do tego w razie potrzeby dokladny pomiar srednica, waga mozna by sprawdzic odstepy pomiedzy wyrazami w napisie na rancie.
    Nie sadze jednak by to bylo konieczne zwykle wzjecie monety do rak zazwyczaj wystarcza.
    Nie ma w tym wielkiej filozofi jednak w realu jest duzo latwiej
    najlepsze zdjecia nie zastapia kontaktu z moneta a co dopiero zdjecia slabej jekosci jak w tym przypadku.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18693

    Byc moze ten artykul pomoze Ci w zrobieniu ladniejszych fotek
    www.katalogmonet.pl/Poradnik/Fotografowanie-monet.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18695

    Może te kilka zdjęć wejdzie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18696

    Średnica monety 37 mm,a waga ok 25 g ,nie mam wagi jubilerskiej ale porównałem na równoramiennej.
    1-20100527.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18698

    dzieki za zdjecie to jest owiele wyrazniejsze fajne rekawiczki ;) szkoda tylko ze moneta jest na drugim planie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18700

    W rękawiczkach zawsze.A ręcznie ...łatwiej było złapać jakieś lepsze światło.Zdjęcia dokładniejsze nie chcą wejść.Wogóle od godzin kilku nie mogę zamieścić zdjęć.Pewnie coś robię na odwyrtkę.Pozdrawiam !
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Konstytucja 1925. 13 lat, 12 miesięcy temu #18703

    nie wchodzą bo sa za duże, prześlij mi na mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a ja się tym zajmę :)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information