Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Masz pytanie - napisz je tutaj?

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 10 miesięcy temu #19019

    ja bym zostawila je takie jakie sa szkoda ryzykowac i eksperymentowac.
    Xbarok jakie wzery czy ty czytasz to co inni pisza.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 10 miesięcy temu #19022

    Nie eksperymentować - zostawić tak jak jest, lepiej nie będzie a może być o wiele gorzej.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19480

    Witam,
    Mam pytanie które mnie nurtuje:
    Czym rożni się stan monety oksydowanej w gradingu z notą MS70 od tej samej monety z notą PR70 ???
    Mam na myśli monety takie jak: 20zł AU getto Łudź 2004 oraz 2009, Malbork AU 20 zł z 2002R, Szlak Bursztynowy 20zł AU z 2001r itd.,
    Która z not MS70 czy PR70 jest lepsza ??? mam namyśli bardziej poszukiwana przez kolekcjonerów ( co za tym idzie droższa ).
    osobiści uważam że nie powinno być monet oksydowanych z notą PR70,ta nota moim zdaniem przypisana jest lustrzankom więc powinna być tylko nota MS70 dla monet oksydowanych.
    Bardzo proszę o pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19481

    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, skoro moneta jest oksydowana to PR pasuje do niej jak przysłowiowa pięść do oka.
    • Offline
    • Oklaski: 26

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19482

    zasadniczo ms to stempel zwykły a pr lustrzany nota 70 przy tym znaczku oznacza, że moneta jest w stanie perfekcyjnym (a przynajmniej taka powinna być ;))tzn.- 70 to najwyższa nota w skali sheldona, w pcg wymyślili np., że monety oksydowane są bite stemplem ulepszonym i oznaczają monety oksydowane bodajże pr matte, w polsce z oznaczeniem pr są też gradowane monety przedwojenne bite polerowanymi stemplami, a jak się zagapią to te bite świeżym stemplem też jako pr zamykają
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #19483

    a co to jest stempel ulepszony ?

    jesli chodzi o polski grading a raczej slabing to szkoda sie rozpisywac
    bo na ten temat zostalo juz powiedziane na tym forum wystarczajaco duzo.

    zobaczcie na PCGS population report to przekonacie sie ile z lusterek
    III RP dostalo note PR70 czyzby do jankesow odsylano te gorsze sztuki
    a te perfekcyjne niesamowite idealy przypadly w udziale polskim firma ;)
    • Offline
    • Oklaski: 26

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19484

    stempel zwykły ulepszony- początkowo w pcg pakowali oksydy jako ms później jako pr matte, podobno specjalnie pisali do nbp zapytanie i stąd zmiana, ale pytaj mnie Valikiria gdzie to znalazłem i kiedy, nie powiem, może ktoś kto zbiera lusterka znajdzie gdzieś link do źródełka, mnie ten temat jest obcy :)
    ps. jeśli chodzi o polski grading- lusterek nie zbieram, a ms- 3 punkty w te, 3 w te- nie robi mi różnicy, a przynajmniej nie łyknę ordynarnego falsa typu gdańskie fenigi jakie jankesi od szamanów przynoszą (chociaż ich nie zbieram), zresztą nie kupiłbym od nich nic sprzed 1949, wolałbym zaufać polskim domom aukcyjnym
    ostatni nieomal nie kupiłem kopernika i kościuszki w gradingu nnc made in florida ;) bo chętnych nie było ze względu na firmę, nie kupiłem ich bo sprzedający gdy poprosiłem o zdjęcia monet w wysokiej rozdzielczości przysłał mi dwa zdjęcia o rozmiarze 50 kb i ciąg znaków opisujących co pisze fisher w katalogu i jakie to nie wysokie ms, a szkoda bo monetki wydawały się naprawdę ładne ...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19485

    To nie ma znaczenia gdzie monety są poddane gradingowi jeśli chodzi o nadużywanie PR w stos. do monet chociażby II RP, a zwłaszcza 20 gr. Ogradowanych jako PR przez samo NGC o ile pamiętam jest więcej niż wskazują dane, że ich wybito... Wniosek jest taki, że wszystkie świeże odbitki z ponadprzeciętnym lustrem wzięto za bite stemplem lustrzanym. Co do matte proof to są (były) to monety bite stemplami trawionymi kwasem lub piaskowanymi i jakoś średnio widzę tu jakikolwiek związek z oksydą. Tak wygląda matte proof:
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19486

    Witam ponownie,
    Bardzo dziękuje za pomoc.
    Mam tylko jeszcze jedno pytanie, nie mam dostępu, aby sprawdzić ile jest monet PF70 z NGC, rozchodzi mi się o monety 20 zł AU takie jak:
    - Polski rok obrzędowy: Dożynki z 2004 r.
    - Zabytki kultury materialnej w Polsce: Kościół w Haczowie z 2006r
    -Zabytki kultury materialnej w Polsce: Miasto średniowieczne w Toruniu z 2007r
    -Zwierzęta świata: Foka szara (łac. Halichoerus grypus) z 2007r
    -Zwierzęta świata: Sokół wędrowny (łac. Falco peregrinus) z 2008 r.
    Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość sprawdzenia ile dokładnie jest tych monet z notą PF70 NGC to proszę napisać.
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19487

    Witam ponownie,
    Bardzo dziękuje za pomoc.
    Mam tylko jeszcze jedno pytanie, nie mam dostępu, aby sprawdzić ile jest monet PF70 z NGC, rozchodzi mi się o monety 20 zł AU takie jak:
    - Polski rok obrzędowy: Dożynki z 2004 r.
    - Zabytki kultury materialnej w Polsce: Kościół w Haczowie z 2006r
    -Zabytki kultury materialnej w Polsce: Miasto średniowieczne w Toruniu z 2007r
    -Zwierzęta świata: Foka szara (łac. Halichoerus grypus) z 2007r
    -Zwierzęta świata: Sokół wędrowny (łac. Falco peregrinus) z 2008 r.
    Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość sprawdzenia ile dokładnie jest tych monet z notą PF70 NGC to proszę napisać.
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 26

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19488

    proszę oto link do tej stronki możesz tam sprawdzić te monety jak i inne wystarczy wybrać kraj nominał rok itd. itp.
    www.ngccoin.com/poplookup/poplookup-world.asp
    Za tę wiadomość podziękował(a): Valkiria
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19489

    moze PCGS jest bardziej uznane ale za to NGC ma fajniejsza strone latwiej wszystko znalesc i jest bardziej przejzysta nie mowiac juz o population report.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19490

    Dużo się w PCGS zmieniło pod tym względem. Dużo lepiej mają też rozwiązane kwestie związane z setami i ich uzupełnianiem, ale to już inna bajka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19492

    ja dopiero kilka dni temu zalozylam "konto"(membership) w PCGS
    zamierzam sama wysylac swoje monety bezposrednio do PCGS bez zadnych
    posrednikow itp.

    ma ktos moze jakies doswiadczenia z PCGS w bezposrednim wysylaniu
    monet, chodzi mi o osoby z europy bo ze stanow jest to troszke latwiejsze.

    jakies rady ? przestrogi ? uwagi ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19493

    Nie mam osobistych doświadczeń w tej kwestii i raczej miał póki co nie będę. Generalnie to mi się bardziej opłaca kupić już zapakowaną niz płacić dodatkowo za grading. W sumie to ma to sens tylko jeśli ktoś myśli o handelku na szerszą skalę i w dodatku ma dobre dojścia do monet w stanach menniczych (tzn. sprawdzonych sprzedawców, od których można w miarę tanio kupić monety w stanie I i bez ingerencji ludzkiej). Jeśli zaś chodzi o pudełkowanie dla własnej przyjemności to lepiej chyba skontaktować się z pośrednikiem i zrobić to przez niego.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #19494

    a mi sie wydawalo ze omijajac posrednikow zawsze jest taniej.
    ja mysle o handelku czy na wieksza skale to sie okarze w praniu
    ile mnie to wszystko bedzie kosztowalo bo to przeciez nie sam grading trzeba
    oplacic ale i koszty przesylek , ubezpieczenie , podatek bo przesylki zwrotne beda
    z poza uni europejskiej wiec pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc.
    plan jest taki zeby ogradowac troche wlasnych monet czesc moze wystawie na ebay
    jesli sie to bedzie jakos ladnie sprzedawalo bede kabinowala gdzie i co by tu
    kupowac na handel.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19496

    Wielkie dzięki dla wszystkich
    Jak na razie mogę dać Plus dla 1 plus. ludojad Bardzo mi Pan Pomógł.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19497

    Trzeba sprawdzić i porównać. Jak samemu to trzeba kupić abonament, zabulić za każdą monetę do gradingu i jeszcze przesyłki. Co do podatku to różnie z tym będzie - raz się uda a raz nie, zależy od widzimisię urzędasów. Niemniej dowalają zdrowo, więcej kosztuje tzw. clerance niż jest samego VAT-u (średnio od kilkudziesięciu $ jest to jakieś 15 funów albo lepiej). Jak chcesz to mogę się popytać (po moich wakacjach - czyli po 3 września) gości, którzy się tym zajmują w USA ile by sobie policzyli "po znajomości" ode mnie :) Są tacy, którzy mają po kilkadziesiąt darmowych gradowań miesięcznie, w związku z długim stażem i dużą liczbą wysyłek. Oczywiście chodzi mi tu o PCGS. Ewentualnie skontaktuj się z Angolami-pośrednikami: www.pcgs.com/Dealers/Default.aspx?cc=UK&rn=5&mn=5
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19527

    ja juz wykupilam abonament (silver) najtanszy narazie zeby sie zorientowac
    jak to wszystko wyglada w praktyce.
    teraz czekam na przesylke z calym tym "pakietem startowym" jak tylko
    dojdzie bede chciala wyslac 20 monet na probe zobaczyc jakie sa rzeczywiste
    koszty.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19528

    Daj znać jak to Ci wyszło. Ja do tej pory nie zamierzałem się bawić w grading, ale może w celach czysto komercyjnych zacznę. Pomyślę :)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information