Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Masz pytanie - napisz je tutaj?

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19529

    napewno napisze jak to wyglada w realu i ile to tak naprawde kosztuje
    ale nie wczesniej niz za jakies dwa miesiace bo caly ten proces troche trwa
    zwlaszcza dla nowicjusza.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 8 miesięcy temu #19530

    a slyszal ktos o CGS UK :)
    ciekawa maja skale od Good 1 do UNC 100 w sumie sensowna 5 stanow po 20 = 100
    wiecej tutaj:www.cgs-uk.biz/cgs-uk/aboutGs
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 7 miesięcy temu #20079

    Witam czy ktoś wie ile jest monet:
    20 zł MIASTO TORUŃ Z 2007 NOTA PR70 PCGS
    20 zł FOKA SZARA Z 2007 NOTA PR70 PCGS

    Z góry wielkie dzięki za pomoc;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 7 miesięcy temu #20080

    TORUN PR7O 9szt. na 149 ogradowanych
    FOKA SZARA PR70 14szt. na 78 ogradowanych
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20189

    Wracam do tematu jak obiecalam ;)
    Otoz wyslalam do pcgs 20 monet XX wiecznych 11 polskich 9 krajow baltyckich.
    Dzisiaj dostalam email z notami I TU CIEKAWOSTKA ;)
    jakis czas temu kupilam na allegro kilka monet II RP w polskich slabach
    nie bede robic anty reklamy i celowo nie wymienie nazwy firmy.
    W ramach eksperymentu wyjelam 2 monety i wyslalam do pcgs z ciekawosci jakie noty
    dostana za oceanem :)
    Oto wynik :
    2 zlote 1936 Zaglowiec polska firma MS60 pcgs AU55 SPORA ROZNICA
    10 zlotych 1936 Pilsudski polska firma MS60 pcgs AU53 KOSMICZNA ROZNICA !!!

    Przesylka zwrotna jest teraz w drodze do mnie wiec nie chce chwalic dnia przed
    zachodem slonca,ale jak do tej pory pcgs to 100 % profesjonalisci
    a caly proces od rejstracji do wysylki i otrzymania przesylki spowrotem jest bardzo prosty.
    Polecam wszystkim bo mimo wszystko pewne monety warto gradowac ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20191

    Te noty od PCGS w stos. do polskiego to w sumie żadna różnica a powiedziałbym, że jak na polski grading to i tak nie jest źle. Po pierwsze i najwaźniejsze nie zdyskwalifikowali ich :) A po drugie stan MS60 jest w dużej mierze dawany na "siłę" i jak dla mnie praktycznie niczym się nie różni od AU58, więc przynajmniej w przypadku pierwszej monety różnica nie jest porażająca, w przypadku drugiej spadek od 3 kategorie to już jest pewna deklasacja, ale zazwyczaj monety z regradingu (zmiana firmy na NGC lub PCGS) dostają noty właśnie o 2-3 klasy niższe. Następnym razem spróbuj wysłać w slabach z zaznaczeniem że jeśli je ocenią gorzej to mają przepakować - może uda Ci się "wycyganić" noty o kategorię wyższe na zasadzie tzw. "zasugerowania" ;) A tak z ciekawości jaką najwyższą notę udało Ci się uzyskać i ile to wszystko łącznie Cię kosztowało?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20194

    Najwyzsz note dostaly 1 santi 1939 MS64 RD , 1 lats 1924 MS63 , 50 groszy 1923 MS63 najlepsza nota dla tej monety w pcgs :) 5 Groszy 1923 MS62 , 5 lati 1931 MS62
    10 litu 1938 MS62 nie spodziewalam sie tak fajnych not zwlaszcza ze w pierwszej paczce wyslalam slabsze i tansze monety chcialam zobaczyc jak to wszystko dziala.
    Za te 20 sztuk service level: economy 20-30 dni maksymalna wartosc monety $300
    wyszlo mi 290 funtow plus to co jeszcze dolicza za tax jak przesylka dojdzie do uk
    wartosc jaka zadeklarowalam to 400 $ wiec nie wiem ile teraz beda chcieli zciagnac ze mnie, mam nadzieje ze nie wiecej niz 20-30 £
    Trzeba liczyc ze wszystko razem za 20 monet to koszt ok 330 funtow
    czyli plus minus 70 zlotych za monete czy warto ?
    mysle ze monety warte od 1000 zl w gore tak monety warte 100 czy 200 zl NIE ;)
    troche taniej wyszlo by za modern coins (1956)
    Najtaniej wychodzi reholder 10 dolcow za sztuke ale nie jestem pewna czy pcgs akceptuje polskie slaby i czy je wogole otwiera,niedawno rozmawialam z pewnym polakiem ktory wyslal polskie slaby do ngc i wszystkie mu odeslali z czerwona naklejka z napisem w jezyku angielskim NIE OTWIERAC pozostale monety z ICG zostaly przeslabowane tylko tych polskich nie chcieli sie dotykac.
    To co Borsuk wykupujesz abonament ? :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20195

    Z abonamentem poczekam, wciąż bardziej mi się opłaca kupować gotowce do kolekcji. Natomiast przemyśleć warto sprawę jeśli idzie o handelek ;) Najbardziej obawiam się o tax, płaciłem już go wielokrotnie i powiem Ci tylko. że sama "usługa" tzw. handling fee kosztowała często po kilkanaście funtów. Teraz jest nieco lepiej ale na przykładzie napiszę Ci ile to może być. Od zadeklarowanej kwoty 94$ zapłaciłem dokładnie 10,54 funta VAT-u plus 8,00 funów Royal Mail International Handling Fee - razem 18,54 ... Przy czym Royal Mail ma i tak niski handling w porównaniu z Parcelforce - Ci rżną po kilkanaście funtów standardowo, kiedyś się wkurzyłem gdy doostałem 15 pensów VATu i 12 funtów handlingu... Zwykłe s...wysyństwo.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20196

    No wlasnie ten tax , nie wiesz moze gdzie mozna spawdzic ile taxu pobieraja od danej kwoty ?
    jak to jest czy sa jakies przedzialy od - do , czy procentowo od zdeklarowanej sumy ?
    pytalam na poczcie ale nie wiedza :(
    Dolicz sobie jeszcze ebay & paypal fee jesli chcesz handlowac ;)
    i tak zle i tak nie dobrze ale probowac trzeba.
    Ciezko jest wyrwac ostre sztuki w przyzwoitych cenach tak zeby oplacalo sie jeszcze gradowac.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 6 miesięcy temu #20197

    Wiem o tym ;) A co do przedziałów to nie mam pojęcia, ale kiedyś do 40$ się nie płaciło nic, później chyba to się zmieniło bo mi dowalili VAT za towar poniżej 40$. Ogólnie to i tak moi dealerzy kantują z wartością paczek i wpisują na deklaracji plastikowe pudełeczka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu #20359

    Obiegowa czy kolekcjonerska ?

    Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem nowym użytkownikiem. Chciałbym się do was zwrócić z pytaniem. Czy monety Ag 100 000 zł SOLIDARNOŚĆ 1990 i Rocznica Powstania Warszawskiego 1994 zaliczane są do monet obiegowych czy kolekcjonerskich ?

    Różne katalogii róznie podają i wsumie nie wiedomo której wersji się trzymać.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu #20360

    Witamy serdecznie :)
    Faktycznie Fischer umieszcza te monety w dziale "obiegowe"
    ja jednak przychylala bym sie za Parchimowiczem ktory uznaje te
    monety za kolekcjonerskie.
    Co znaczy stwierdzenie OBIEGOWE ?
    Otoz zaprojektowane,wykonane z mysla o dlugoletnim obiegu jako srodek
    platniczy etc. czy mozemy to powiedziec o wyzej wymienionych monetach
    moim zdaniem nie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu #20362

    Podobnie sprawa wygląda z 50 000zł Józef Piłsudski i 1000zł, 10000zł Jan Paweł II. Wydaje mi się, że problem jest w rodzaju stempla zwykły a lustrzany. Pytam o te za-katalogowanie bo jestem ciekaw jak osoby skupiające się tylko na monetach obiegowych rozwiązują ten problem. Poszerzają zbiory o te monety czy zaliczają je do kolekcjonerskich?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu #20363

    To prawda, że najwięcej zależy od rodzaju stempla, ale też liczą się i inne atrybuty. Najłatwiej jednak o kwalifikację, gdy dana moneta ma wersję np. z miedzioniklu i srebra, wtedy jest najmniej problemów. Jednak to również może być różnie interpretowane, czego przykładem są monety przez Ciebie podane w poprzednim poście, a jeszcze z pewnością znalazłyby się i inne.
    Podobne 'rozterki' mają obecnie posiadacze 2 zł GN. Czy to monety obiegowe, czy mimo wszystko kolekcjonerskie ;) Powodem jest to, że każdy nawet laik nie płaci w sklepie GN-ami, a gdyby trafił przez przypadek na nie w obiegu, to sobie i tak by zostawił na pamiątkę :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu #20364

    Okolicznosciowe obiegowe zarowno te z PRLu (JPII 1000ZL,10 000ZL,) jak i GNy
    z II RP Sobieski,Traugutt,Pilsudski "S",
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20366

    W PRL-u zresztą jest sporo monet obiegowych, które z powodzeniem mogłyby konkurować z niektórymi kolekcjonerskimi z III RP, np. 100 zł Miszko i Dąbrówka - a zwłaszcza wziąwszy pod uwagę tak wysoką próbą srebra :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 2 miesięcy temu #22199

    gdzie mozna kupic woreczki strunowe? Na allegro sie nie oplaca bo przesylka przewyzsza 5 krotnie cene woreczkow.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 2 miesięcy temu #22200

    W dobrym papierniczym.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 2 miesięcy temu #22240

    Witam,
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zrobieniem swojego prywatnego 'katalogu' posiadanych monet w wersji elektronicznej. Na razie spisałam wszystko w formie tabeli, z podaniem najważniejszych informacji, w programie open office calc. Teraz coraz częściej korci mnie żeby dodać tam jeszcze zdjęcia. Miałam już pierwsze próby i szczerze mówiąc, efekt nie był zbyt ciekawy. Pytanie moje brzmi: czy ktoś ma pomysł w jakim programie najlepiej coś takiego stworzyć aby było jak najprzejrzyściej zrobione? Ew. może ma ktoś jakieś pomysły. Proszę o wszelkie pomysły.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Masz pytanie - napisz je tutaj? 13 lat, 2 miesięcy temu #22241

    Mam ten sam problem. Jakiś czas już myślę na napisaniem tego w javie ale sesja nie pozwala.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information