Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: O TAKICH TAM

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22101

    borsuk1977 napisał:
    Oczywiście że jest jakieś ryzyko, ale nie wszystko się trzyma w domu to po pierwsze, a po drugie większości moich monet nie udało by się nikomu sprzedać w sieci od tak, bo pomijając dokumentację zdjęciową część z nich jest rejestrowana.


    Może nie trzyma się w domu, może nie udałoby się łatwo sprzedać..., ale po co ten stres???
    Czy jest on ważniejszy od chęci pochwalenia się innym???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22102

    borsuk1977 napisał:
    michu83 napisał:
    No tak Borsuk, ale...
    1) zleceniodawca nie musi być handlarzem
    2) nie wszyscy rejestrują
    3) większość woli zostawić w domu by móc cieszyć się swym skarbem na co dzień
    4)CHYBA NAJWAŻNIEJSZE - NIE TRZEBA MILIONÓW, TYSIĘCY BY KTOŚ MIAŁ MOTYWACJE DO KRADZIEŻY ----- "na własnym podwórku"


    Oczywiście, ale w ten sposób każdy jest potencjalnym celem i zbieranie monet niekoniecznie musi być powodem. Jest jeszcze coś o czym w Polsce można sobie chyba pomarzyć - w UK jeśli kiedyś stałeś się ofiarą włamania (do mnie kiedyś się włamali ale nie miało to nic wspólnego z numizmatyką) to od policji możesz dostać specjalny widoczny tylko w ultrafiolecie niezmazywalny marker z mikrokodami, które zostają na łapkach i ubraniu złodzieja, a których się nie można praktycznie pozbyć. Ja coś takiego mam i szczerze odradzam wizytę u mnie :) Aha zapomniam dodać, że te zatopione numerki są przypisane do mojego adresu więc każdy kto wlezie nosi na łapach niepodważalny dowód bytności w moim domu. Może później zamieszczę zdjęcie tego wynalazku.


    Mam nadzieje, że nikt nie pomyśli, że go neguje bąź atakuje tylko dlatego, że może ma lepszą kolekcje niż ja.
    Borsuk - wypowiadasz się tylko w stosunku do Siebie, i to że się zabezpieczyłeś przed takimi niespodziankami to wynika z Twojej inteligencji i doświadczenia, ale na forum jest gro ludzi mładych i naiwnych i ich chcę przestrzec.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #22103

    Przykro, Majkel, ale można nie można edytować wszystkich wpisów lecz tylko te najnowsze. Mało tego, nie działa funkcja udostępniania zdjęć na danym profilu.
    I szczerze mówiąc byłem tym zdziwiony, bo kiedyś jeśli się nie mylę to działało, stąd moje zapytanie do Bartka a nie Maikela.
    Michu, o swoich wątpliwościach pisałem Majkelowi jeszcze przed powstaniem tego działu. Fakt też i taki, że przynajmniej ja nie po to umieściłem parę fotek, by się czymkolwiek chwalić, bo tak naprawdę nie ma czym... Zdjęcia miały zwrócić uwagę, że oprócz monet też są medale, a medalierstwo obecnie jest kiepsko postrzegane, choć kiedyś też było zaliczane do numizmatyki.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22104

    U mnie dziala edytowanie wszystkich postów. Michu przenioslem temat bo dział TWOJE ZBIORY jest do wrzucania zdjec swoich kolekcji a nie dyskusji na temat ktory zaczales ty ;) Zawsze mozesz edytowac pierwszy post i dopisac go tak by bylo wiadomo czego dotyczy rozmowa. I mysle ze odczuwasz za duze parcie na to ze swiat jest zły.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22105

    oj Majkel mój pesymizm związany jest tylko z troski o optymistów :-)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22106

    Ale nie popadajmy w paranoje :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22107

    Niestety, Majkel, specjalnie nawet zmieniłem przeglądarkę - to u mnie nie działa!
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22108

    To nie wiem trzeba walić do bartka ;) On tu dowodzi ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22109

    Wiem Majkel, że mój temat dotyka Cię osobiście. W końcu ktoś Ci zaufał i powierzył Ci rolę moderatora działu, co do którego odniosłem się krytycznie i może przepłoszyłem potencjalnego numiforumicza do zamieszczenia swojej kolekcji na forum, ale jak widać nawet największym autorytetom tej "STRONYwww" jest trudno przeforsować moje argumenty.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22110

    Już chyba wiem w czym problem....
    Najprawdopodobniej chodzi o zmienne ID i przy takim rozwiązaniu po kolejnym logowaniu nie można edytować swoich wpisów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22111

    Jesli ktokolwiek chce usunac swoj temat chetnie to zrobie nie ma problemu.
    Oczywiscie wszyscy maja po czesci racje i rozumie argumenty wysowane przez obie "grupy".
    Idac jednak tym tropem rozumowania rozsadnie bylo by tez nie kupowac,nie sprzedawac
    na allegro,ebay,etc.
    Nie rejstrowac swoich zbiorow w NGC,PCGS...
    Wogole nie korzystac z internetu a juz napewno z witryn takich jak TA ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez MajkelPce. #22112

    Michu ale nikt nie musi wdawac sie z toba w gadke na temat tego czy warto dodawac zdjecia czy nie. Nie chcesz nie dodawaj. Ja nie jestem tak sceptycznie nastawiony do swiata jak ty i wiem komu moge zaufac a komu nie. Pozatym umiem zadbac o dobro swojej kolekcji by byla bezpieczna. I nikt nie musi Ci tu nic udowadniac bo to sie najwyzczajniej mija z celem. Peace.

    LYNX'owi temat usunalem, jeszcze ktos?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22113

    Valkiria napisał:
    Jesli ktokolwiek chce usunac swoj temat chetnie to zrobie nie ma problemu.
    Oczywiscie wszyscy maja po czesci racje i rozumie argumenty wysowane przez obie "grupy".
    Idac jednak tym tropem rozumowania rozsadnie bylo by tez nie kupowac,nie sprzedawac
    na allegro,ebay,etc.
    Nie rejstrowac swoich zbiorow w NGC,PCGS...
    Wogole nie korzystac z internetu a juz napewno z witryn takich jak TA ;)



    Nie!!! Czemu???
    Po prostu jak mam milion w banku to nie rozwieszam okólników,
    jak kupuje monetę mój sąsiad nie musi o tym wiedzieć.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22114

    Michu nie wiem czy wiesz ale wlasnie stales sie byc moze nieswiadomie bardziej narazony na utrate kolekcji niz my ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22115

    NAJPIERW TRZEBA JĄ MIEĆ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22116

    Jeszcze bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu ze jest sporo warta ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22117

    Potwierdzam :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22118

    Sentymentalnie na pewno tak, a tak po za tym to w temacie numizmatyki to jestem laikiem. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22119

    Na powaznie to sama mialam dylemat i zastanawialam sie czy jest to dobry pomysl.
    Lynx tez pisal do mnie w tej sprawie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: O TAKICH TAM 13 lat, 3 miesięcy temu #22120

    A po za tym kto kupował by KOTA W WORKU???
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information