Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciekawe okazy

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 11 miesięcy temu #26799

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 11 miesięcy temu #26873

    <a href="www.allegromat.pl/aukcja107461">Srebne 5 złotych 1928 Matka Boska Amrogowicza UNC (2310256715)</a>
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27247

    Dawno nie było jakiegoś ciekawego medalu ;)
    To może ten przypadnie komuś do gustu?
    Może nie najlepsze fotki, ale można popatrzeć ;)
    Co ciekawe to temu medalowi był poświęcony bardzo obszerny artykuł w jednym z Gdańskich Zeszytach Numizmatycznych (Nr 84 z 2010 roku; strony 20-26). Jedno co można tylko dodać, to kawał historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych żaglowców nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27255

    Dzisiaj postanowiłem zamieścić fotki dwóch medali. Dlaczego tych a nie innych? A czemu nie! Hmm, mam jednak wrażenie, że ten KTOŚ komu dedykuję ten wpis domyśli się dlaczego ;)
    Z najlepszymi pozdrowieniami :)
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu #27266

    :) dzieki Lynx
    Wiecej do poczytania dlaczego te medale wogole powstaly tutaj:
    www.cmentarze.gorlice.net.pl/bitwa.htm
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu #27270

    Nie ma sprawy :) Piękne miasto, o ciekawej historii... więc warto było przypomnieć ten fakt. Cóż, a że trochę prywaty z mojej strony, chyba nikomu nie zaszkodzi ;)
    Valkiria, ciekawy link, a w nim masa szczegółów natury wojskowej i nie tylko.
    Jak więc dobitnie widać, kolekcjonowanie medali może również przynosić inne korzyści :)
    A tak a propos jeszcze umieściłbym jeden medal, ale nie miałem dobrych fotek. Gorlice to nie tylko piękne krajobrazy to również przemysł wydobywczy i niejako temu był poświęcony wspomniany przeze mnie medal - chodziło o pierwszą na świecie uliczną lampę naftową. Valkiria, to chyba materialny symbol Gorlic?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu #27274

    Zgadza sie stoi do dzisiaj pieknie odrestaurowana :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27275

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 7 miesięcy temu #27301

    Akt kobiecy
    Edward Wittig (1879-1941)
    1916-1918 wg prototypu z 1904 roku
    Sygnowana na podstawie, ryt. E Wittig
    Brąz, odlew
    23 x 8 x 11 cm
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 7 miesięcy temu #27305

    Całkiem nieźle to wygląda :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 7 miesięcy temu #27308

    Nie watpie Lynx ze Ci sie podoba ;)
    trzeba przyznac ze Wittig mial reke do kobiecych ksztaltow,Nike z 5 zl tez niczego sobie :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27310

    Po prostu ma coś z secesji, a to styl w sztuce, który przypadł mi do gustu :) Cóż, a kobiece kształty potrafią być piękne, jak ktoś je umie odpowiednio wyeksponować :) Jak ktoś kiedyś powiedział: kobieta i... koń, to dwie istoty o idealnych kształtach ;))
    Jak przypuszczam ta rzeźba jednak "trochę" kosztuje.
    Co do samego Wittiga, to jak wielu innych artystów, którzy tworzyli wizerunki monet, był również a może przede wszystkim rzeźbiarzem. W Warszawie jest parę pomników jego autorstwa. A tutaj inny przykład, tym razem ze znaczka pocztowego:
    joystamps.com/pl/stamp/5302
    Wielu nie zwraca uwagi na ten aspekt kolekcjonowania monet, ale np. przy medalach to kto opracował projekt, to dosyć istotna informacja. Jak mogę zapewnić mieliśmy i teraz też mamy grupę niezłych artystów.

    utm.info.pl/ulica/4580/Wittiga-Edwarda
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27401

    Tym razem będzie moja mała refleksja.
    Z dużym zaskoczeniem przyjąłem informację "z podwórka" naszego kolegi. Otóż, Piotr (Piotr_K84) postanowił rozstać się ze swoją kolekcją medali...
    Tym większe jest moje zaskoczenie, że przez pewien czas wydawało się, że Piotr propaguje i będzie dalej propagował akurat ten mało doceniany odłam naszego kolekcjonerstwa. Znając tylko część jego zbioru, muszę tylko powiedzieć: WIELKA SZKODA. Mam tylko nadzieję, że elementy jego kolekcji trafią w dobre ręce...

    Jeszcze na koniec tylko jedno co mogę dodać od siebie: szkoda, że to nie ja przejąłem medal z załącznika :(
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu #27464

    No to teraz mała zagwozdka dla wszystkich miłośników medali :)
    W poście powyżej zamieściłem zdjęcia medalu w stanie 1- (jest na to stosowne oświadczenie :) Ostateczna cena transakcji: 510 zeta...
    A niżej link do aukcji podobnego medalu w stanie zachowania 1-
    allegro.pl/1592-mennica-panstwowa-odbudo...bro-i2796635214.html
    Ostateczna cena transakcji.... 1009 zeta...

    ??
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu #27465

    roznica faktycznie spora ale niezaskakujaca.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu #27467

    To jeszcze zarchiwizujmy aukcję - www.allegromat.pl/aukcja124649
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu #27468

    Valkiria, mnie jednak trochę zaskakuje. Obydwa medale wg opisów i mojej wiedzy miałyby podobny stan zachowania (może nie notę gadingową, ale ja osobiście uważam, że akurat ta sprawa zaszła i tak za daleko, bo to typowy chwyt reklamowy, o czym zresztą piszesz na innym wątku). Inna sprawa, że właśnie bardzo często z takimi sytuacjami można się spotkać w przypadku medali - to też pewna specyfika medalierstwa.
    Różnica w cenie jest bardzo duża (nieomal 100 %) i to świadczy o podejściu do tematu samych kupujących.
    Wiadomo, ważna jest sprawa fotek i umiejętnego pokazania zalet wystawianego przedmiotu (bo ten problem nie tylko dotyczy medali, ale również monet) oraz to kto sprzedaje. Pozostaje jeszcze kwestia tzw. farta ;) czyli spotkania się na aukcji kilku "napalonych" gości ;) :)
    Podałem ten przykład z jeszcze jednego powodu. Na naszym forum wiele osób pyta się o wycenę... Pytam się po co? Ten przykład powinien tylko uzmysłowić, że sama wycena to rzecz wtórna, ponieważ cena w dużej mierze jest nieprzewidywalna, no może nie do końca przewidywalna.
    Chyba każdemu z nas zdarzyło się, że kupił jakąś monetę czy też medal zarówno w dobrej cenie jak i w zbyt wysokiej. Cóż, takie jest życie kolekcjonera...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 5 miesięcy temu #27472

    nic dodac nic ujac, opisane przez Ciebie czynniki wyjasniaja tak wielka roznice,
    z monetami jest bardzo podobnie byc moze roznice sa odrobine mniejsze ...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #27492

    Nieco zmienie temat i zamiast medalu bedzie moneta i to bardzo niezwykla :)
    Ciekawostka numizmatyczna i gradka dla kolekcjonerow tych chetnie zbieranych monet.

    Falszerstwo z epoki, grosz koronny, Zygmunt I Stary.
    Fantazyjne litery i napisy.
    Waga:2,10g
    Srednica:prawie 24mm

    Mamy na forum jakiegos fana tych monet ?
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 11 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #27521

    przed chwila zakonczyla sie licytacja ciekawej monety, cena koncowa 35 euro
    fani trojakow z pewnoscia chetnie widzieli by ja w swoich zbiorach :)
    Załączniki:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information