Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rekordowe ceny monet

  • Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2431

    Postanowiłem założyc wątek dotyczący rekordowych cen monet.
    Niedawno zakończyła się aukcja 5 groszy 1925 st I-/ cena 2025zł. Moneta nieograndowana.
    Jak dla mnie to totalny rekord.
    allegro.pl/item336315824_5gr_1925_st_i_.html

    Piszcie o poodbnych tego typu aukcjach lub innych wiadomościach o rekordowych cenach monet, ale tylko takich zakończonych.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2441

    To jeszcze nic w porównaniu z Chopinem za 40 tysięcy!
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2442

    NO tak ale mi chodziło o 5 groszówkę jako taką, w katalogach na 2008 rok cena za I stan to ok. 1200zł. Widac komus tutaj bardzo zależało na takiej łądnje sztuce.


    wspomnę tu jeszcze o najdroższej monecie polskiej jaka do tej pory została sprzedana na aukcji:

    1,38 mln dolarów - za taką kwotę sprzedano w nowojoskim domu aukcyjnym Stack's dukat Zygmunta III Wazy. Wybito ich prawdopodobnie tylko kilka sztuk, w handlu światowym znane są prawdopodobnie tylko 2 egzemplarze.
    Cał artykuł tutaj:
    www.rp.pl/artykul/86553.html

    Tu można zobaczyc wizerunek tej monety.
    www.stacks.com/lotdetail.aspx?lrid=AN00084207

    Ładna blaszka, ciekawe gdzie pojechała<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/06 20:49
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2472

    Piotr_k84 napisał:
    NO tak ale mi chodziło o 5 groszówkę jako taką, w katalogach na 2008 rok cena za I stan to ok. 1200zł. Widac komus tutaj bardzo zależało na takiej łądnje sztuce.


    nie jestem specjalistą... ale czy ten stan jest taki ładny? Wszystko zależy jak się zrobi (i może obrobi) zdjęcie...

    a co do ceny... część ludzi nie ma co robić z kasą więc kupują nawet za o wiele wyższe kwoty...
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2475

    Jeśli chodzi o IIRP to jest kilka strategicznych miejsc na monecie , które najbardziej sie wycierają ( w tym wypadku głowa ptaka z koroną. Widac wszystkie detale doskonale, śliczna patyna. Ja osobiście bym tej monety nie kupił ale tylko dlatego, ze nie mam na tyle gotówki, ale gdybym mógł sobie pozwoli to bym ja kupił bez zastanowienia. MOnet w takim stanie jest naprawdę niewiele.

    ps. NO moze troszkę za wysoka ta cena, mysle że powinna się w okolicach 1500zł zakończyc:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2498

    to widzę że swoje muszę dać specowi do sprawdzenia... nie wyglądają gorzej a niektóre nawet wg mnie lepiej...
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2504

    Ja też ostatino przejrzałem worek z 5 groszówkami IIRP i kilka ładnych okazów znalazłem, także warto poszukac:) np 1923 5 groszy II z małym +
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2610

    jeśli chodzi o najdroższa monetę świata to jest nią złota dwudziestodolarówka, która nigdy nie trafiła do obiegu. Anonimowy nabywca zapłacił za nią 6,6 mln dolarów.

    coins.republika.pl/r.htm
    <br><br>Edytowany przez: zawor85, w: 2008/04/11 13:29
    Załączniki:
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2615

    NO to ładna cena, kurcze ciekawe kto ja posiada w swojje kolekcji, może Ci odsprzeda, hehhe
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2616

    Szczerze jakbym mial miliony i bym wiedzial, ze taka aukcja z taka moneta jest to sam bym licytowal :) podobno to jest najbardziej poszukiwana moneta swiata, o czym swiadczy koncowa cena łacznie z prowizja 7,59 mln dolarów.

    Edytowany przez: zawor85, w: 2008/04/11 17:46<br><br>Edytowany przez: zawor85, w: 2008/04/11 22:55
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2619

    rzecz gustu... jakbym miał tyle milionów na monety to wolałbym wydać na inne... inny mega zestaw monet ;)
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2753

    Nie wszyscy pewnie pamiętają sławną aukcję z sumem PR70. Cena 9.100zł
    allegro.pl/item324509219_sum_20zl_1995r_grading_pr70_9182.html

    Ciekawe jest to, że PR69 schodzi kilkadziesiąt złotych powyżej ceny kapsla tj ok. 1300-1500zł. To jest ewenement.

    Za 2-3 dni ukaze się mały artykulik pokazujący tego typu absurdy, bo inaczej tego nie mogę nazwac.
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2843

    KOlejna piękna moneta i piękna cena.
    41.100zł / cena minimalna nieosiągnięta.
    20 groszy 1842.

    allegro.pl/item345141242_zabor_rosyjski_...op_1842_mw_rrr_.html

    KUrcze skąd się biora w warszawskich sklepach takie rarytasy??? Czyżby prywatni ludzie mieli takoe w kolekcjach?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2845

    A co myslicie na temat tej monety :) cena tez ciekawa, tylko, ze zero chetnych :/

    www.allegro.pl/item345932977_skarb_5_duk...reslau_matthias.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2846

    moneta ładna... a dziwisz się, że zero chętnych?

    ja nawet gdybym miał tyle kasy to miałbym obawy co do autentyczności tej monety... bez wizyty z nią u rzeczoznawcy na pewną bym jej nie kupił...
  • Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2914

    zawor85 napisał:
    A co myslicie na temat tej monety :) cena tez ciekawa, tylko, ze zero chetnych :/

    www.allegro.pl/item345932977_skarb_5_duk...reslau_matthias.html


    Aukcję obejrzało juz ponad 4.500 osób. Zastanawia mnie tylko dlaczego koleś nie oddał tego na jakąs profesjonalną aukcję stacjonalną???


    TU 336zł za Małą kolumnę, cena dośc wysoka jak za tę blaszkę ale i stan jaki piękny.
    allegro.pl/item341910296_10_zl_z_1966_r_...lumna_mennicza_.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2915

    Piotr_k84 napisał:
    TU 336zł za Małą kolumnę, cena dośc wysoka jak za tę blaszkę ale i stan jaki piękny.
    allegro.pl/item341910296_10_zl_z_1966_r_...lumna_mennicza_.html[/quote]

    jak patrzę na te ceny na allegro... ludzie sami zawyżają ceny... no tak, Polacy podobno się wzbogacili i nie mają co robić z kasą... z drugiej strony mając kasę po co dać komuś zarobić jak u innego źródła za tą cenę kupię 2-3 takie monety...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2935

    sorry że piszę pod swoim postem ale tak wyszło ;)

    zobaczcie na tą aukcję... cenę wymyślił jakiś porąb do kwadratu ;)

    2 ZŁ SOKÓŁ WĘDROWNY MS68 - cena 395 zł!!!

    www.allegro.pl/item346952052_2_zl_sokol_wedrowny_ms68.html

    za taką cenę to się już nie sprzeda sokoła 20 zł !! chociaż na jednej aukcji Sokół wędrowny 20 zł - GCN PR70 jest już ponad 300 zł hehe
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2936

    i to jeszcze 2 NG!! Rozumiem sreberko jeszcze, ale ten allegrowicz przesadzil troche :) Moze tzreba mu napisac maila z zapytaniem czy to jest aby 2 zl NG bo on chyba traktuje ja jako zlota monete :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Rekordowe ceny monet 16 lat temu #2937

    pewnie myśli że na allegro kupują sami niewiedzący co kupują... bo większość jego aukcji zawyżone ceny ma...

    Nordic Gold... pewnie myśli że \&quot;prawdziwe\&quot; złoto :P
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.51 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information