Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kto mi pomoże.PILNE

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2571

    Witam Jestem laikiem w kolekcjonowaniu monet i mam problem.Od kilu miesięcy kupuje monety z mennic które to manety przychodzą za pobraniem.Są to monety złote,srebrne i pozłacane oraz repliki.Błagam -proszę o odpowiedz czy warto zbierać te kolekcje(małe nakłady).To są jednak koszta nie małe.Pozdrawiam.
  • Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2589

    PO pierwsze nie ten dział. Po drugie jakie monety z jakich mennic?
    Temat przerzucam do prawidłowego działu.
    ps. zbierac zawsze warto, ale pytanie teraz czy jako kolekcja czy inwestycja.

    ps2 na przyszłośc przed zakupem monet warto co nieco o nich poczytac<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/10 22:49
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2600

    Witam.A gdzie mnie przerzucono i w jakim jestem dziale.Napisze więcej o moich monetach póżniej.Dziękuje za miłą odpowiedz .A i tak nie wiem co robić.Monety dostaję z Skarbnicy Narodowej.Pozdrawiam.Zofia
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2603

    ptaszynska napisał:
    Witam.A gdzie mnie przerzucono i w jakim jestem dziale.Napisze więcej o moich monetach póżniej.Dziękuje za miłą odpowiedz .A i tak nie wiem co robić.Monety dostaję z Skarbnicy Narodowej.Pozdrawiam.Zofia


    to tylko Ci współczuć... jak wszystkim, którzy dali się nabrać Skarbnicy Narodowej... nazwa pięknie brzmi a nie mają nic wspólnego z naszym Narodem...

    poza tym... SK to oszuści i krętacze, swoich klientów traktują z góry jak złodziei... ceny zawyżone, często nawet bardzo... często monety nie w stanie menniczym, porysowane, w uszkodzonych kapslach itp... reklamacji nie przyjmują zawsze zwalając na klienta, że to on uszkodził...

    Jak coś nie po ich myśli to straszą klientów wezwaniami i nasyłają firmę windykacyjną... straszą regulaminami a sami go łamią... i stosują np takie metody:
    - najpierw wysyłają wezwanie do zapłaty bo rzekomo za jakąś monetę nie zapłaciło się im a za 2-3 tygodnie po wysłaniu wezwania dopiero wysyłają monetę...

    - wysyłają często monety listem zwykłym, nie poleconym , a potem ścigają pomimo, że nic się nie dostało i że nie mają potwierdzenia odbioru. Potrafią zwykłym listem wysłać monetę/ty wartości kilkuset do kilku tysięcy złotych

    - dzwonią z ofertą nowej kolekcji, mówi się im że nie interesuje ta kolekcja a oni i tak ją przysyłają, później mówiąc że się przecież ją zamówiło

    Na temat Skarbnicy mógłbym bardzo długi artykuł napisać, ponieważ miałem nieprzyjemność być ich klientem. Dla tych co są przez nich straszeni, można i należy z nimi walczyć, zwłaszcza jak wyzywają od złodziei i psują dobre imię...

    I nie prawdą jest, że jak się zamówi u nich jedną monetę, to że trzeba całą kolekcję kupić... tak samo, jak jest w przepisach, że jak wyślą coś, czego nie zamawiało się u nich, zwykłym listem to odbiorca może zrobić z tym co chce... może odesłać, wyrzucić, komuś dać albo sobie zostawić... i nie musi za to nikomu płacić ani nikomu się tłumaczyć...

    Ja z nimi walczyłem i wygrałem... a ta firma windykacyjna to tak naprawdę ich wewnętrzna firma, w której pracują osoby ze Skarbnicy. W razie problemów, najlepiej nagrywać ich i rozmowy z nimi... zwłaszcza z windykatorami... takich chamów jak u nich to świat nie widział... Przez straszenie i grożenie (co nagrałem) właśnie rozprawę przegrali... no i przez kilka innych spraw...

    ufff... ale się rozpisałem ;)
  • Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2606

    Przerzuciłem z działu opinie i uwagi o stronie bo to raczej uwaga do strony nie była. Prosze z głową umieszczac tematy, chyba nikt z nas nie chce tutaj bałaganu. DO tego do napisał Sderrek to powiem tylko tyle, że ja również współczuję. Większych naciągaczy nie znam i nigdy nie kupię od nich monet
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2628

    Bardzo ważna uwaga. Dziadkowie mojej żony nabrali się na tą Skarbnicę Narodową pomimo, że im mówiłem, że coś mi tu \&quot;śmierdzi\&quot;. Na szczęście nie mieli jeszcze problemów z tego tytułu, ale post sderrek'a przytoczę im, może się opamiętają.<br><br>Edytowany przez: blizz4rd, w: 2008/04/12 08:49
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2630

    jak będzie potrzeba to mogę o SK napisać dłuższy dokładniejszy artykuł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2631

    Ja sądze że już jest potrzeba skoro dużo osoób jest ofiarą SK. Pewnie Twoj artykul bedzie przestrogą dla innych xD
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2632

    Witam.Serdecznie dziękuję za tak miłą odpowiedz.Jest to temat na dzień dzisiejszy poniewasz dużo osób otrzymuje monety i nie wie jak skończyć.Tak jak ja .Mamy z mężem po 60 lat i nigdy nie interesowały nas monety.Ale się zaczęło przez Skarbnice Narodową .Jak skończyć jak brakuje nam do fajnych kolekcji po 2,3,4 monety(są np.złote monety-siedem cudów świata,legendarne monety świata,złoty Szopen,panda i Papierz,srebrne monety z chin igrzyska olimpijskie -Pekin 2008,brakuje nam tylko po jednej sztuce.I co robić dalej? Proszę mi powiedzieć co to są repliki monet i czy one wartościowe numizmatycznie.O JOJKU jaki ze mnie laik.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia.Zofia.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2633

    Dzień dobry.Dziękuję za odpowiedz.My z mężem w tym samym wieku i co ? kupiliśmy jusz około 40 monet (są śliczne)i co dalej.Laicy zabierają się do kalekcjonowania jak nie mają pojęcia i co dajej zrobić.Jak przerwać jeżeli brakuje porę monet do stworzenia kolekcji a nie wiem gdzie je nabyć inną drogą bo ich nigdzie nie mogę poszukać na stronach internetowych,Pozdrawiam.Zofia
  • Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2636

    Zacznę od tego, zę artykuł o Skarbnicy jest jak najbardziej trafny, trzeba go jednka napisac w taki sposób aby nie ciągali nas po sądach bo nie mam na tyle czasu, aby się z nimi sądowac:)

    Pani ZOfio, znaleźc monety w necie to żaden problem.
    Polecam adresy www.allegro.pl tu znajdzie Pani wszystko chce.
    Prośba na przyszłosc, nie umieszczjamy w jednym temacie 10 problemów, zaczeliśmy o skarbnicy a kończyny na posuzkiwaniach monet.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2654

    ok, nie ma sprawy... jak tylko uporam się z katalogiem i monetami Mikołaja II... albo w przerwach nad nim... napiszę artykuł na temat i metod stosowanych przez SK.

    za prawdę bez obrażania nikt nie ma prawa nikogo ciągać po sądach... hehe a jak będą chcieli to mogę ponownie posądzić się z nimi ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2714

    sderrek napisał:
    ... napiszę artykuł na temat i metod stosowanych przez SK.

    za prawdę bez obrażania nikt nie ma prawa nikogo ciągać po sądach...

    Jeśli mogę zaproponować formę artykułu, to mógłbyś napisać to jako historię opisującą twoją \&quot;przygodę\&quot; z SK. Wtedy nikt ni będzie mógł zarzucić jakichś zniewag.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2757

    artykuł już się pisze... żadnych zniewag nie będzie... będzie prawdziwa historia (jejku jak to zabrzmiało)... nie będę używał słownictwa łacińskiego jakiego używają pracownicy tej firmy...

    gotowy artykuł zostanie przesłany do Bartka... on zadecyduje czy go tu zamieści czy nie... jak nie to u mnie się on znajdzie
  • Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2758

    OK super czekamy z niecierpliwościa, poddamy go z Bartkiem surowej ocenie, hehehe. Będzie dobrze.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2764

    Witam.Super że ktoś chce o tym napisać.Dlaczego ktoś ma oceniać artykuły .A wogle kto to jest Bartek.Widocznie nie orientuję się w zasadach korespondencji.Jeżeli kogoś uraziłam -PRZEPRASZAM-.Zofia
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2766

    Bartek to... jak dobrze zrozumiałem i zauważyłem to Szefu tej strony (chyba razem z Piotr_k84) ;))

    Na forum każdy może pisać... ale artykułów użytkownicy już nie mogą sami zamieszczać...

    a jak nawet źle go ocenią ;P to zamieszczę go na swojej stornie ;)<br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/16 11:32
  • Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2769

    Hehe to był żart.
    Napisałem tylko dlatego tak, ze sprawdzimy go pod względme merytorycznym czy nie ma ewentualnych potknięc w słowach itp. A w treśc ingerowac nie będziemy. Nie walczymy z wirtualnym układem jak to robił PiS. My nie ta opcja polityczna:)

    Chodzi tylko o to aby artykuł był tak napisany, zeby nas nie ciągali po sądach, bo nie mam czasu i ochoty na to. A artykuł bardzo chcetnie zamieścimy i cieszy nas to, ze chcecie współtworzyc stronę.

    Np. Fah zadeklarował się, ze napisze fajny artykuł o zwierzakach UKrainy i napisał, my go opublikowaliśmy.

    Dlatego tez czekamy na Twój art.

    Mam nadzieję, ze nie jesteś zły???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2774

    Ja??? ja nie mam o co być zły... starałem się wytłumaczyć tylko co i jak Pani ptaszynska...

    a stronę chcemy współtworzyć... łączyć siły i współpracować... bo w kupie siła (ale to zabrzmiało) ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kto mi pomoże.PILNE 16 lat, 1 miesiąc temu #2788

    dla prawdziwego kolekcjonera, nie inwestora jest bardzo arto jażeli interesuja cie ta tematyka to zbieraj jak najbardziej jezeli masz kase oczywiscie:-)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information