Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Klaser na monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2584

    mozecie doradzic jakiś dobry klaser bo jakoś nie wiem na co się zdecydowac, a niektore mogą nie spelniac moich oczekiwan
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2586

    Siema!

    Jezeli chodzi o monety PRL'owskie i GN to ja uzywam klaseru Midi. Moim zdaniem jest on jeden z najleprzych klaserow na rynku. Ale moze napisz jakie masz oczekiwania?
  • Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2591

    DO jakich monet to ważne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2596

    z tego co się naczytałem i z własnej praktyki GN daleko trzymać od klaserów... jeżeli zależy Ci na ich jakości to wyłącznie w kapsle... ostatecznie w holdery...

    chyba że zrobisz tak jak ja, jeden zestaw GN w kapsle i do walizki... a drugi w klaser jako te do oglądania i macania ;)
  • Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2598

    popieram, GNy w klaserze nadają się tylko do oglądania a nie trzymania jako lokata
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2617

    klaser jesn do monet GN
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2618

    to czyli lepiej w klaserach i holderach?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2620

    klasery i albumy są do monet GN... bo dlaczego ma ich nie być jak na ich sprzedaży można zarobić...

    jak już pisaliśmy... GN w album wyłącznie te nisko cenowe do oglądania i macania... a jeżeli do kolekcji dla siebie by jak najdłużej były nienaruszone to kapsle...

    chyba że jest do monet GN album na monety w kapslach... takie do 10 zł i 20 zł w kapslach widziałem
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2621

    gdzie je widzales?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2622

    Pisaliście że może ulec patynie (u jednych jest to na - u innych na +) ale wiecie moze mniej-wiecej jaki jest to okres czasu?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2629

    patyna na sreberkach ok... ale na GN... to raczej nie tylko patyna... stop GN łatwo wchodzi w reakcję z czynnikami zewnętrznymi... i nie jest to tylko patyna... i z praktyki GN leżące w zwykłym albumie po 2-3 latach wyglądają koszmarnie...

    Jest album na 2 zł GN w kapslach... gdzie domyśl się,nie będę ich reklamował...

    ale za tą cenę ja nigdy bym go nie kupił... za cenę tego albumu mam dwie duże metalowe walizki na monety
    <br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/12 12:00
    Załączniki:
  • Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2639

    Stop do GNów jest chyba najgorszym pomysłem jaki tylko mógł byc, dlaczego nie zostali przy miedzioniklu?

    Stop ten bardzo szybko i łątwo reaguje z otoczeniem czego efektem są nienaturalne przebarwienia. Na starszyc to naturalna patyna,lecz w wielu miejscach pzrebarwienia to efekt innych reakcji z otoczeniem. Tego typu efekty zauważam nawet na kilkunastomiesięcznych monetach

    Jeszcze jedno co zauważyłem to sprawa woreczków strunowych i holderów. Nie wiem czy to wina folii z któej one są zrobione, ale moneta leżąca w woreczku strunowym lub holderze szybko łapie przebarwienia na rancie a niegdzie indziej .

    TU napisałem kilka słów o stopie GN.

    www.katalogmonet.pl/ciekawostki/nie_wszy...golden_nordic._.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2646

    podaj marke tego klasera,albo z jakiej strony to wzieles
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klaser na monety 16 lat, 1 miesiąc temu #2652

    kurde no... pomyśl chwilę sam... jaki jest największy w Polsce serwis z aukcjami? Tam go znajdziesz... przecież tam prawie wszystko można kupić ;)

    dodam, że jego cena to około 85 zł... za wysoka... za to kupiłem 2 metalowe walizki na monety i będą w nich bezpieczniejsze niż w tym albumiku<br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/04/13 00:34
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information