Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Monety micro narodów na świecie.

    • Offline
    • Oklaski: -31

    Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rey77. #25897

    Witam, piszę głownie do osób znających w miarę angielski, chociaż inni mogą użyć translatora. Postanowiłem zamieścić kilka linków do stron poruszających problem mikro narodów. Robię to ponieważ niedawno, gdy zamieściłem monetę Królestwa Geniusz wynikła sprzeczka i napadła na mnie większość stałych bywalców tej strony. W Usa, Rosji, Ukrainie, Australii, Holandii i w wielu innych krajach istnieje wiele świadomych kolekcjonerów monet mikro narodów. Znają oni temat dokładnie i nie są oszukiwani kupując takie numizmaty (wbrew temu co pisali niedawno niektórzy użytkownicy tego forum). Pojawiły się nawet katalogi tych monet (można zobaczyć tu: www.krausebooks.com/product/unusual-world-coins oraz inny tu:
    books.google.pl/books/about/Unusual_Worl...CAAJ&redir_esc=y ). Obiecano mi że w następnym wydaniu katalogu zostaną zamieszczone monety KG. Istnieją również liczne towarzystwa numizmatyczne zajmujące się katalogowaniem tych monet: www.usns.info/ , www.taedivm.org/micronations.html . Osoby zbierające takie monety świetnie znają historię mikro narodów, i nie dają się nabierać na metalowe krążki klepane przez byle kogo, prywatnie. Zanim zaakceptowano monety KG sprawdzono dokładnie status państewka i dopiero później zatwierdzono, że monety są uczciwe. W ciągu tygodnia rozeszło się ponad 1/4 nakładu - ponad 250 szt. Monety te zbierają zarówno starzy jak i młodzi. Niektórzy kupujący numizmaty KG są numizmatykami od kilkudziesięciu lat i przestawili się z monet państw uznanych przez ONZ, na monety mikronarodów.
    Temat jest nawet popularny w Arabii Saudyjskiej. Zamieszczam link do strony Muhammeda Naz, szanowanego w Usa profesora: www.chiefacoins.com/ .

    Tak więc monety mikro narodów to nie oszustwo, państewka tego typu istnieją od początku XIX w. i nikt w normalnych krajach nie śmieje się z kolekcjonerów tego typu. Oczywiście poza niektórymi polskimi numizmatykami.

    Pozdrawiam, i życze miłego oglądania. Zamieszczam również monetę KG w załączniku.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25900

    Kolekcjonowac mozna rozne rzeczy.Kamyki,liscie (zwlaszcza jesienia),muszelki...
    Mozna i blaszki o ktorych piszesz, a to ze istnieja katalogi z tego typu wyrobami
    nie czyni z nich MONET ;)
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25903

    Owszem czyni, monetami są wszelkie formy metalowego środka płatniczego, a jeżeli za monety mikro narodów można kupować to są one monetami! Przykład: monety Christanii, zbuntowanej części Hagi, były w obiegu wiele lat i kupowało za nie setki osób. monety KG są również środkiem płatniczym i mają zdolność do zwalniania z zobowiązań. A propos liści i kamieni, jeżeli jakieś prymitywne ludy używają np. piór, muszli lub kawy (były takie przypadki) jako waluty, to jest to waluta, czy się tobie to podoba, czy nie. Dla mnie większą wartość mają słowa doświadczonych, amerykańskich profesorów, od lat zajmujących się wszelkimi monetami, np. Pan Haz (na jego stronie chiefacoins.com znajdują się nie tylko monety państw uznanych przez Onz, ale również mikronarodów) niż osób tylko zajmujących się numizmatyką. Chyba, że skończyłaś numizmatykę na uniwersytecie, w co wątpię.
    Jeżeli profesorowie numizmatyki lub historii uważają, iż monety mikronacji to monety, to tak jest i koniec. Valkiria, spójrz sobie na wytłumaczenie hasła moneta w jakiejś encyklopedii.
    Można się sprzeczać odnośnie poziomu artystycznego tych monet, ale nie o fakty i rzeczy oczywiste. Nie każdemu się moga tego typu numizmaty podobać, ale należy uszanować zainteresowania innych i osoby znające doskonale numizmatykę.
    A propos tych liści, to mam pytanie: kto je zbiera i gdzie są katalogi, chętnie je zobaczę. A jeżeli katalog doczekuje się piątego wznowienia, katalog pisany przez doświadczonych numizmatyków, to świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu. Monety Sealandu np. zyskaja nawartości od 40 lat i jeżeli przez pół wieku sytuacja nie ulega zmianie, wręcz przeciwnie, jest coraz więcej zainteresowanych, to nie należy się dziwić publikacjami na ten temat.

    Polska numizmatyka jest bardzo ortodoksyjna, może to i dobrze, ale sami interesujecie się medalami i pieniędzmi np. wojskowymi. Monety mikronarodów należy umieścić po miedzy nimi.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25904

    Jeszcze jedno, jeżeli tak znane wydawnictwo jak Krause, wydające katalogi monet wielu uznanych państw nadało tytuł "Anusual world coins"- niezwykłe monety świata dla swojego katalogu o monetach mikronacji to świadczy to jasno i niezbicie, iż monety mikro narodów to monety. Mówiąc inaczej o tego typu monetach podważamy autoret uznanych swiatowych profesorów numizmatyki!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25905

    Gdyby napisali token zamiast coins pewnie by sie gorzej sprzedaly ;)
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25906

    "Unusual World Coins"... miał Pan ten katalog w ręku? Widział Pan w jakim towarzystwie znajdują sie monety mikronacji? Katalog ten zawiera wszelkie wynalazki, które właściwie ciężko nazwać monetami i które wstyd było wciskać do normalnego "World Coins" ;)

    Apropos uczciwości.
    Jaki jest kurs wymiany złotówek na gwinee?
    Co mogę kupić za dwie gwinee?
    Czy każdej chwili mogę wymienić gwinee z powrotem na złotówki?
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rey77. #25908

    Nie ma sensu się sprzeczać, czy waluty mikro narodów to monety, czy nie, bo i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu. Zgadzam się, że w katalogu "anusual world coins" znajdują się nie tylko monety, ale również takie wynalazki jak np. monety Sahary zach. Zachodnie towarzystwa tolerują monety mikronarodów, jeżeli spełniają one warunki bycia monetą.

    Kurs wymiany PLN/ KGG - 0,2
    Kurs wymiany KGG/ PLN - 4,5
    Organem zajmującym się wymiana i emisją jest Bank of Geniusz. Nie są przyjmowane monety mocno zniszczone, lub w wyraźny sposób uszkodzone.

    Za dwie Gwinee można kupić różne rzeczy, spożywkę i nie tylko,
    Niektóre ceny:
    - chleb: 0,5 Gu
    - piwo haineken: 1 Gu
    - mleko: 0,64 Gu.
    - seria znaczków pocztowych: 8,45 Gu
    itd., itd.
    Na gwinee można również zapracować, pracując za 1 Gu na godzinę. Na wiosnę rusza budowa nowej siedziby Royal Office.
    W obiegu znajdują się banknoty o nominałach: 1, 5, 10, 50 cents i monety o nominałach: 2 guineas.

    Apropos uczciwości, jakiś rok temu kilka osób niezbyt przepadających za KG zmówiło się i wykupiło banknoty KG na dużą skalę, a za jakiś czas wszystkie sprzedano spowrotem, doprowadziło to do inflacji kilkuset procentowej. Aby więc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości Bank of Geniusz wyemitował monety, mające wartość produkcyjną: 7 PLN.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25911

    Tak wiec jestes spekulantem bo ostatnio proponowales te blaszki po 10PLN
    czyzby kurs tak gwaltownie sie zmienil ?
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rey77. #25912

    Nie jestem żadnym spekulantem. Czytać nie umiesz?

    kurs PLN/KGG - 0,2 - za 1 złoty dostaniesz 20 centów.
    kurs KGG/PLN - 4,5 - za 1 gwinee dostaniesz 4,5 złotego.
    wartość produkcyjna - 7 PLN - wyprodukowanie monety 2 gwinee kosztowało dokładnie 6,55 Zł
    Kurs jest stały i niezmienny od 19 lutego 2011, kiedy wprowadzono nową gwinee.
    Różnica 50 groszy na gwinei wynika m.in. z kosztów produkcji nowych banknotów, które bardzo szybko się niszczą.
    Jeżeli kupisz monetę 2 gwinee za 10 złotych, możesz ją sprzedać spowrotem za 9 złotych lub wydać np. na zakupach.
    Zresztą nawet, gdyby Bank of Geniusz nie rozmieniał waluty na PLN, to wcale niebyłby gorszy od Maroka, zabraniającego wywozu dirhama i niewymieniającego jej na inne waluty.
    Poza tym, czemu to ja mam być spekulantem, pomimo iż nie kieruję bankiem? Prezesem banku jest Kanclerz Książę Bartłomiej i wszelkie zażalenia należałoby kierować do niego!
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #25914

    Zamieszczam link do strony katalogu monet online. Jej właściciel zaproponował mi dzisiaj zamieszczenie w nim gwinei. Na razie znajdują się w nim dwie monety, ale dzisiaj lub jutro powinien dodać trzecią, za srebra.

    www.coincat.com/search.php?Country=GNZ&Pics=Y&Years=N
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Monety micro narodów na świecie. 12 lat, 3 miesięcy temu #26026

    Zamieszczam link do strony gdzie mozna kupić monety królestwa Geniusz na ebay.com.
    www.ebay.com/itm/2011-KINGDOM-GENIUSZ-Mi...;hash=item56487c8133

    Widać amerykanie wycenili tą monetę na 10 USD, kiedy w polsce można ja kupić za 1/3 tej ceny. Myślę jednak, że w najbliższym czasie cena ulegnie redukcji, bo inne amerykańskie sklepy zakupiły je również.
    Prosze się nie sugerować zdjęciami zamieszczonymi w ogłoszeniu, dobre zdjecia monet mozna znaleźć na coincat (link wyżej)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information