Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: kopiejki carskie

    • Offline
    • Oklaski: 6

    kopiejki carskie 12 lat, 2 miesięcy temu #26305

    Czy ktoś może dysponuje linkiem do strony gdzie można znaleźć podstawowe dane o kopiejkach waga, nakład, rodzaj materiału/ z okresu od 1793 do 1894. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: kopiejki carskie 12 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Patrolowaty. Powód: aktualizacja #26344

    Tu masz trochę colnect.com/pl/coins/series/country/10718-Rosja_Carska

    i wydaje mi się, że info znajdziesz tutaj www.numismat.ru/default.shtml# ale trzeba przebrnąć przez cyrylicę, chyba, że działa ci angielski, bo u mnie nie chce załączyć (nie wiem, czy to wina linuxa:) ) No i jeśli masz konkretną monetę to spróbuj pogooglować, ja jeśli znam rok, nominał i mennice, to niekiedy naprawdę fajne strony udaje mi się znaleźć:) Kiedyś jeszcze na chomiku widziałem jakieś katalogi do zassania, ale nie ściągałem, bo były duże i musiał bym za to zapłacić:)

    o i kiedyś to znalazłem: www.numismat.ru/cgi-bin/encatalog.cgi
    Za tę wiadomość podziękował(a): mirekz1
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: kopiejki carskie 12 lat, 1 miesiąc temu #26355

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Też często szukam informacji o monecie bazując na tym co mam przed oczyma, ale w tym przypadku szukam czegoś co pozwoli poznać historię emisji, odmiany itp. Faktycznie strony ru. zawierają dużo informacji i tu szczególne dzięki za skierowanie w tamtym kierunku. Z językiem nie mam problemu. Pozdrawiam. + za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: kopiejki carskie 12 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Patrolowaty. #26356

    To poszukaj po carach. Kiedyś szukałem akurat na temat Mikołaja II i znalazłem to co w załączniku i myślę, że jest dużo informacji tego typu, czyli artykuły o konkretnym władcy, albo okresie. pozdrawiam:)

    EDIT
    Nie dało rady załączyć, bo za duży, tu jest link:
    w725.wrzuta.pl/plik/8LMFR3sHrbF/monety_carskiej_rosji

    znaleziony na chomiku, więc możesz tam poszperac, widziałem całkiem dużo fajnych rzeczy (ale fakt, szukałem rodzimych klimatów:) )
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: kopiejki carskie 12 lat, 1 miesiąc temu #26362

    Dzięki Patrolowaty - ten materiał miałem, ale stał sie tylko zaczątkiem mojego zainteresowania. Natomiast po Twojej wskazówce poszperałem po stronach rosyjskich wykorzystując do tego link translit.ru - wymaga trochę znajomości rosyjskiego, ale materiałów tam bez liku. Możesz szukać po monetach, mincmistrzach, carach i czego tam dusza zapragnie. Sam zresztą zobacz. W oknie, które się ukaże po otwarciu strony należy wpisać temat nawet w języku polskim /tłumaczenia dokona sam system i też podpowie czego szukasz/. Następnie na dole ekranu wybierasz przeglądarkę np. rambler i już jesteś przekierowywany na strony, które mogą cię zainteresować. Polecam. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam. Daj znać jeśli próbowałeś z ta stroną.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.15 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information