Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wasza kolekcja

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2640

    Pomyslalem, ze mozna zalozyc nowy temat dotyczacy naszej kolekcji monet. Jestem ciekawy jakie monety zbieracie i czy macie jakies \"rarytasy\" w swojej kolekcji. Osobiscie nie moge sie poszczycic jakimis szczegolnymi egzemplarzami. Zbieram w szczegolnosci 2 zl NG, mam tez sporo monet z II RP oraz kilka antycznych z Rzymu, nic specjalnego. Moze pochwalicie sie teraz swoimi kolekcjami? Jaka jest wasza wymarzona moneta?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2647

    moja wymarzona to na podbicie kartaginy a jak mial bym wymieniac te co mam to troche by to mi zajelo mam juz troszke
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2650

    a masz jakies zdjecie, albo wiecej info na temat tej twojej monety? bo jestem jej ciekaw, a nigdzie nie moge jej znalezc.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2653

    ktoś już podobny tema jakiś czas temu zakładał...

    u mnie tematyka jest różna:
    - monety/medale poświęcone lotnictwu, czyli z samolotami
    - monety poświęcone historii, czyli z zabytkami, miastami itp
    - 2 zł GN
    itp

    \"rarytasy\"... zależy jak patrzeć na to słowo... dla jednego rarytasem jest rzadka i droga moneta... dla innego rarytasem jest jego każda ciężko zdobyta moneta...

    u mnie np jednym z rarytasów jest znaleziony przeze mnie w ruinach (gdzie to nie powiem :P ) talar 1649 Jan II Kazimierz
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2659

    To rzeczywiscie rarytas. Wlasnie o takie cos mi chodzi, monety ktore nie sa powszechnie dostepne, a zeby je zdobyc, trzeba sie sporo napracowac. Niekoniecznie wydac kupe pieniedzy. Ile w przyblizeniu posiadacie monet? Moja kolekcja jest dosc mala (bo interesuje sie tym od niedawna).
    - jakies 120 monet 2 zl NG (z powtarzajacymi sie jakies 200)
    - ok 300 monet II RP
    - antyczne z grecji i rzymu 12
    - zagraniczne jakies 50
    Łacznie jakies 600 monet. Jestem ciekaw, kto z nas ma najwieksza kolekcje, a kto ma najciekawsza monete w swych zbiorach.
  • Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2662

    Moja kolekcja wymaga generalnego porządku, skatalogowania, gdyż duża częśc obiegówek zalega w workach i sma nie wiem co posiadam:) Ale generalnie główne moje zainteresowania to XX wiek POlska i blaszki cara Mikołaja II, oraz obiegówki ze świata XX wieczne.
    Chciałbym zebrac z każdego kraju lub regionu posiadajaącego swoją walutę chco po kilka monet.
    Jak tylko zreorganizuje swój zbiór podzielę się z wami tym:)
    A rarytas jaki posiadam??? Dla wielu to nie będzie rarytas ale dla mnie tak. 2złote polskie 1831 rok. DOstałem ją od znajomego w pudełku z monetami IIRP. Doskonały stan, wiem że jakbym miał ją kupowac to nie byłoby mnie na nią stac.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2684

    Moja kolekcja to w tej chwili kilka tysięcy monet, nie licząc oczywiście duplikatów.

    W jej skład wchodzi:
    - rocznikowy zbiór monet PRL (prawie komplet - brak 10 monet)
    - rocznikowy zbiór monet typowo obiegowych IIIRP (1gr-5zł bez GN) - kompletny
    - rocznikowy zbiór monet obiegowych Europy 1945-1990 (kilka klaserów, mnóstwo luzem, ogromne braki)
    - banknoty polskie od roku 1974

    Zaczątki zbiorów:
    - rocznikowy zbiór monet obiegowych Świata XX wiek
    - monety IIRP
    - banknoty Europy - po jednym z każdego wzoru
    - banknoty Świata - po jednym z państwa

    Duplikatów w chwili obecnej zaledwie około 5000.
    Rarytasów brak.

    I wieczny brak czasu na skatalogowanie tego wszystkiego. Ale mam zamiar wkrótce to zrobić (od paru lat tak mowię).
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2695

    A jaki masz pomysł na skatalogowanie tego, excel? jakiś program?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2697

    Program? A znasz jakiś darmowy? Płatnych nie chcę, bo mi szkoda pieniędzy, a staram się ograniczać nielegalny soft na kompie (w tej chwili tylko 3 programy). Z darmowych przejrzałem chyba każdy udostępniony w internecie, w tym kilka w takich językach jak francuski, portugalski, itp. i nie znalazłem żadnego, który by się nadawał do mojej kolekcji.

    Excel? Nawet nie mam zainstalowanego.

    Myślalem o bazie danych MySQL podpiętej pod OpenOffice.org Base, ale narazie tworzę listę na wymianę w OOo Calc.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2698

    Do polskich monet uzywam numimaxa a do innych stworzylem sobie plik excela, ale jesli chodzi o twoj zbior Prankster to rzeczywiscie masz sporo pracy z uporzadkowaniem i skatalogowaniem tego wszystkiego.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2699

    Dlatego chcę to zrobić na bazie danych. Ma ona o wiele większe możliwości od arkuszy kalkulacyjnych.

    W dodatku później będę mógł bazę umieścić na serwerze i oprzeć na niej jakąś stronę internetową.

    Co do ilości pracy, no cóż, na mój wolny czas czeka karton znaczków i kilka tysięcy innych drobiazgów.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat, 1 miesiąc temu #2701

    ja zrobiłem sobie katalog-bazę danych w acessie... lepsze rozwiązanie od excela...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 16 lat temu #3594

    Ja mogę pochwalić się serią \"Dzieje Złotego\". W moim menu jest również San Marino Garibaldi - 2\"ojrówka\" o niskim nakładzie i inne. To są moje \"rarytasy\".
  • Odp:Wasza kolekcja 16 lat temu #3601

    Witamy na wstępie na forum. POczątki są zawsze trudne, nie wiadmo na czym się skupic w któą stronę numizmatyczną iśc. Ja też na początku zbierałem mydło i powidło, tzn wszystkie blaszki któe mi wpadły w oko.

    Ty z pewnością także z czasem gdy nabierzesz wprawy będziesz starał się swoją kolekcję jakos ukierunkowac, na konkretny okres, tematykę itd.

    Chętnie w tym pomozemy.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6438

    No w mojej kolekcji jako tako niema dużo monet około 50 z II RP kilka GN-ów i około 10 kg PRL-u znalezionego w mojej piwnicy. Jednak ogólnie skupiam się teraz na monetach II RP, a jeżeli chodzi o rarytasy to chyba nic specjalnego 5 groszy 1934 w 3 może 2 stanie zachowania
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6499

    Ja zbieram monety banknoty militaria stare zdjecia dokumenty itd.Mam sporo monet ze swiata,troche srebra,kilkanascie szt.ng,i troche monet carskich które najbardziej lubie zbierać. Łp
  • Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6502

    Jakieś konkretne monety,okresy historyczne czy kategorie, czy ogólnie obiegówki jakie podlecą???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6505

    Z monet to zbieram tak Rosja carska,Polskie,srebrne i to wszystko ale mam spooromonet ze świata kiedys kupowałem wszystko co było Pozdrawiam łP
  • Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6616

    Ja musże znaleźc trochę czasu i zobić w swojej kolekcji porządek, bo czasem nawet nie wiem co konkretnie mam.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 9 miesięcy temu #6621

    Staram sie zbierać konkretne blaszki i wiem mniej wiecej co mam. Co zbieram. Prawie całą polske. Moneta jest ładna wpadnie w oko to czasem kupie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information